Çok hoş bir kasabada hâlâ unutamadığım bir mekân. Tarihi bir köşk. Sıcak ve samimi insanlar. Huzur verici bir ortam ve mevsiminde bahçe. Birgi’nin kestanesi efsane bir lezzet. Reçeller ev yapımı, peynirler endüstriyel değil. İzmir tulumu, lor peyniri, köy peyniri, örgü peyniri. Turunç reçeli, böğürtlen reçeli, dağ çileği reçeli. Kuşburnu ve karadut marmelatları. Kuru incir ve hurma. Ceviz ve nar. Yeşil çizik salamura zeytin ve leziz siyah zeytin. Tabii ki bal, kaymak ve tereyağı. Kendi açtıkları simi pidesi ve incecik bir gözleme. Yeni demlenmiş çaya bir şey diyeceğim yok ama nar suyunu da kaçırmayın Nar Danesi’nde!

Vedat Milor

4

Tavsiyeler:

  • Kahvaltı

Adres ve İletişim

Adres:

Nar Danesi, Birgi Mahallesi, Çakırağa Sk., 35750 Ödemiş/İzmir

Telefon:
İnceleme Ekle

4İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Eray akdeniz 26 Haziran 2022 17:13
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Eski sahipleri değişmiş açık büfe kalmamış. Ekmek çeşitleri hiç yok pazar ekmeğine talim ettiler bizi. Tahin pekmez çaklıt yok 🙂 2 çeşit reçel var sadece. Kötü bir yer denilmez güzel bir yer ama gelişmesi lazım.

Olcay 11 Ocak 2022 08:49
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Gerçek bir köy kahvaltısı

Göksel ALTAN 23 Eylül 2021 13:07
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kesinlikle gidin derim sınırsız kahvlatı 50 tl. Bir çok ürün kendi yaptıkları ürünler. her gittiğimde çok memnun kaldığım yer. Ayrıca İşletmeciden rica edin size tarih öğretmeni gibi birginin tarihini anlatsın :))

Cem 21 Kasım 2018 01:54
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Mükemmel