Çok hoş bir kasabada hâlâ unutamadığım bir mekân. Tarihi bir köşk. Sıcak ve samimi insanlar. Huzur verici bir ortam ve mevsiminde bahçe. Birgi’nin kestanesi efsane bir lezzet. Reçeller ev yapımı, peynirler endüstriyel değil. İzmir tulumu, lor peyniri, köy peyniri, örgü peyniri. Turunç reçeli, böğürtlen reçeli, dağ çileği reçeli. Kuşburnu ve karadut marmelatları. Kuru incir ve hurma. Ceviz ve nar. Yeşil çizik salamura zeytin ve leziz siyah zeytin. Tabii ki bal, kaymak ve tereyağı. Kendi açtıkları simi pidesi ve incecik bir gözleme. Yeni demlenmiş çaya bir şey diyeceğim yok ama nar suyunu da kaçırmayın Nar Danesi’nde!

Vedat Milor

4

Tavsiyeler:

  • Kahvaltı

Adres ve İletişim

Adres:

Nar Danesi, Birgi Mahallesi, Çakırağa Sk., 35750 Ödemiş/İzmir

Telefon:
İnceleme Ekle

7İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Ayşe 4 Ekim 2022 20:49
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Ortam çok güzel. Kahvaltı çok başarılı çok memnun kaldık. Sahipleri çok ilgili çalışanlar güler yüzlü. 3 farklı yeri bulunan bir mekan. Üst katı var otantik ön bahçesi ve arka bahçesi bulunan şirin bir mekan. Herşey çok güzeldi… Üstelik fiyatta çok makul.

Nehir Nagehan Sayal 12 Eylül 2022 11:58
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Eski sahibi Yaşar Bey efsane işlere imza atmıştır… Bu yıllarca kabul edilen bir gerçektir. Yeni genç arkadaşlarımız da Ödemiş dışından gelip, burayı devir alıp aynı kaliteye yeni vizyonlar katarak devam ediyorlar…
Kahvaltısı, Sinop Mantısı, Nar suyu ve daha birçok lezzeti kendi aile üyelerinin katkılarıyla yapılıyor. Temiz ve hijyen açısından özenli bir işletme olan Nar Danesi içine ve dış alana yaptığı / yapacağı yeniliklerle, ailenizle birlikte huzurlu zaman geçireceğiniz, özenli ve masaya her getirdiği ikramı adisyona yansıtmayan bu bölgede nadir isletmelerdendir.
“Müşteri Memnuniyeti” diye klişelesmiş sözün Nihan ve Osman çiftinin işletmesinde nasıl vücut bulduğunu gidenler zaten görüyorlar…
Evet örümcek ağları bazı alanlarda mevcut, defalarca temizlenmesine karşın tekrar ayni alanlara ağlarını örmeleri bir hikmet do çoğu müşteri ve ben de dahil olmak üzere artık dokunmayın diyoruz. Neden mi? Aynı yere onca mücadeleye rağmen tekrar ağ yapıyorsa Örümcekler bunun da vardır bir hikmeti diyelim…
Birgi görülmeye değer nadide yerlerdendir. Çakırağa konağı yakında hizmete girdiğinde bütün cami ve konakları ile Ege bölgesinin UNESCO özeninde tescillenecek olan bölgenin nadide işletmelerinden biri olan NAR DANESI sahibi ve çalışanlarına kucak dolusu sevgi selamlar. Yakında görüşmek üzere 🙋‍♀️

Ümit 31 Temmuz 2022 14:37
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Son zamanlarda yediğimiz en kötü kahvaltıydı. Bakımsız, duvarlarında örümcek ağlarının sağlandığı kesinlikle hijyenik olmayan bir bahçede özensiz ve soğuk bir kahvaltı. Bir zamanlar nasıl bir yerdi bilemiyorum ancak 2 saat yol gidip 460 TL verilecek bir kahvaltı kesinlikle değildir. Kahvaltı göze hitap ediyor seçenek çok ancak lezzetsiz özensiz hazırlanmış ve soğuktu. Bir tek sucuklu yumurtaları lezzetliydi Allah için o kadar. Bir zamanların güzel yorumları ile devam etmeye çalışan bir işletme.

Eray akdeniz 26 Haziran 2022 17:13
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Eski sahipleri değişmiş açık büfe kalmamış. Ekmek çeşitleri hiç yok pazar ekmeğine talim ettiler bizi. Tahin pekmez çaklıt yok 🙂 2 çeşit reçel var sadece. Kötü bir yer denilmez güzel bir yer ama gelişmesi lazım.

Olcay 11 Ocak 2022 08:49
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Gerçek bir köy kahvaltısı

Göksel ALTAN 23 Eylül 2021 13:07
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kesinlikle gidin derim sınırsız kahvlatı 50 tl. Bir çok ürün kendi yaptıkları ürünler. her gittiğimde çok memnun kaldığım yer. Ayrıca İşletmeciden rica edin size tarih öğretmeni gibi birginin tarihini anlatsın :))

Cem 21 Kasım 2018 01:54
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Mükemmel