Nappo’nun pizzaları gerçek Napolitan. Çok başarılı bulduğumu belirtmeliyim. Bunun nedenleri: Her şeyden önce kullanılan un sert durum buğdayı. Torinolu küçük ölçekli bir üretici olan Bongiovanni’nin unu… Un tek tarla buğdayından üretilmiş. 00 tipi olmanın ötesinde sertlik derecesi 300… Su kaldırıyor. Glüten değeri yüzde 14. İkincisi, pizza hamuru uzun sürede mayalanmış ve çok az maya kullanılmış. Bir pizzada 0.1 gram maya. Hamur taş fırında ve yüksek ısıda kısa sürede pişmiş. Gözenekli. Kenarları kabarık. Ortası yumuşak. Önemli başka bir faktör malzemeler… Domates ve reyhan kalitesi çok iyi. Peynir ve salam kalitesi iyi. Malzemeler ne çok ne az kullanılmış. Nasıl mı yemeli? Makasla keserek. Önceden dilimlenirse dilimler tabaktan kalkarken altı ıslanıyor ve kalite olumsuz etkilenebiliyor.

Tavsiyeler:

  • Margherita
  • Marinara Burrata & Pesto
User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Nappo Kanyon, Levent, Büyükdere Cd. No:185, 34394 Şişli/İstanbul,

İnceleme Ekle

4İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Kadir Ayar 31 Ağustos 2023 10:38
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

30 Ağustos günü adını sıkça duyduğumuz Nappo pizzalarını deneyim ettik. O kadar güzel ve lezzetliydi ki bu zamana kadar yediklerimizin pizza olmadığını anladık. Ayrıca çok güzel bir ilgi alaka vardı. Aykut bey bizimle çok iyi ilgilendi ve sabırla her sorumuza güzelce cevaplar verdi. İlgisinden çok memnun kaldık kendisine teşekkür ederiz. Bir daha görüşmek üzere..

Tarık 28 Ocak 2023 20:08
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Napoli pizzasına aşık eden bir pizza. Artık başka pizza severek yiyemiyoruz. Teşekkürler Vedat Milör:)

Özer Bey 6 Ekim 2022 10:54
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Islak pizza yemek istiyorsanız deneyin.
Paranıza da, midenize de yazık.

Feyyaz Taylan 28 Eylül 2022 16:34
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Vedat Milör’ün tavsiyesi üzerine Nappo Pizada hayatımın en kötü pizasını yedim.Kendisini bu konuda uyarmama rağmen lütfedip bana dönüş bile yapmadı