Dönerin farklı çeşitleri var. Bu çeşitliliği de kullanılan et türü, kesim biçimi, takıldığı yerin pozisyonu gibi farklı şekillerde tasnif edebiliriz. Örneğin Doğu illerinde sezona göre koyun, kuzu ve oğlak eti kullanılırken, diğer bölgelerde ideal dönerin dana ve kuzu karışımı olduğunu söyleyebiliriz. Mutlu Lokantası’nda ise %100 dana eti kullanılıyor. Eti ne yağlı ne de kuru. Yapılan marinasyon ile de eksiklikler doğru biçimde giderilmiş. Bunun arkasındaki sebep çok açık: 70’lerden itibaren faaliyet gösteriyor olmak. Tedarik ağı doğru kurulmuş ve ellerine tam istedikleri gibi et geçiyor. Eti çok iyi tanıdıkları için de farklı zamanlarda ellerine geçen ete göre marinasyonu yapabiliyorlar. Standartı bu sayede belli bir seviyede tutabiliyorlar. Ankara’nın en iyi dönerlerinden biri olduğu çok açık. Eksiklerinden biri ise gaz ateşinde yapılması. İki uyarımız var: Birincisi mekan çok küçük. Öğle saatlerinde çok yoğun oluyorlar. Döner erkenden bitebiliyor. İkincisi ise aynı cadde üzerinde (Güvenlik Caddesi) birden fazla Mutlu Lokantası var. Gitmeniz gereken adres 69 numara. Ekteki fotoğraflar vasıtası ile doğru biçimde tespit edebilirsiniz.

Tavsiye Ekibi

Tavsiyeler:

  • Döner
  • Patlıcan musakka
User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Mutlu Lokantası, Güvenlik Caddesi No:69, Çankaya

Telefon:
İnceleme Ekle

18İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Ozan Kaş 2 Eylül 2023 19:07
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Şahane bir döner, mideyi daha sonra rahatsız etmiyor, çok lezzetli ve fiyat olarak da makul( 09.2023)

Hasan 2 Ağustos 2023 22:36
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Lezzet cok iyi
Servis iyi, standart
Hijyen yok
Fiyat biraz fazla

Mert 11 Mayıs 2023 06:10
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Ankaranın en lezzetli döneri tek sıkıntı yer bulmak çünkü çok küçük.

Suat Aydın 4 Mayıs 2023 23:39
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Döneri de yemekleri de oldukça lezzetli. Ekmeği hafif ateşe tutup sunmaları da fark yaratıyor. Bununla birlikte popülerlikleri fiyatlarını artırmalarına neden olmuş doğal olarak.

Uğur Şuyun 21 Aralık 2022 15:33
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Esnaf lokantasının tarifi. Her şey günlük ve 15.00 civarı bitiyor. Döner Ankara’nın en iyisi.

Murat Kemaneci 21 Nisan 2022 10:43
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

30 yıldır bu lezzetin peşindeyim. Cam şişe suyu dışında bir değişiklik yok. Aynı caddede aynı ismi taşıyan lokantalara da hayırlı işler dilerim ama ben onyıllardır değişmeyen lezzetin müdavimiyim. Nice onyıllar boyu birlikte olmak dileğiyle.

Andaç Bilgin 30 Mart 2022 17:06
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Mükemmel bir tat. Güzel ortam. Tam bir
Esnaf lokantası. Dönerin hakkını veren bir yer. Döneri yerken çok mutlu oluyor insan.

Özgür Karapınar 7 Şubat 2022 23:49
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Yıllardır severek gittiğimiz kapısında kuyruk beklediğimiz küçük dönerci . Bence tek eksiği tırnak pide ile değil hafif kızartılmış beyaz ekmekle servis edilmesi .

Kerim 5 Mayıs 2021 14:38
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Et gerçekten harika

Kaan 16 Aralık 2019 06:58
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Dönerin hazırlanışı, sinirlerin ne derece de alındığını, kullanılan etin ve yağın kalitesi, dönerin aroması için kullanılan içeriği hakkında bilgi sahibi olmayanların pek anlayamayacağı ancak bizim gibi her zaman en iyi dönerciyi arayanlar için belki de zirve bir esnaf lokantası.

cüneyt 29 Kasım 2019 14:14
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

hijyen açısından berbattır. mutfağın içine kafanızı uzatıp bakabilirsiniz

F. Emrah 24 Kasım 2019 13:08
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Güvenlik Caddesi’ndeki, üç Mutlu da birbiriyle akraba. Sizin önerdiğiniz Mutlu, ilk olmanın ekmeğini yiyor. İstemezseniz, soğan bile veriyor. Şu anda, Mutlu’ların en güzeli ortada kalan mutlu. Servisi, ilgisi ve döneri çok güzel. Eskiden, AOÇ’de bir dönerci vardı, onun döneri kadar güzel geldi bana. Ne ekmeği, ne salatayı, ne de soğanı esirgiyor.

Deniz 6 Ağustos 2019 18:56
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bence lezzet açısından Ankara’daki birçok dönerciye göre başarılıydı. Lakin porsiyon küçük ve yanındaki garnitür yetersizdi. Güzel bir lavaş üstünde servis edilse daha güzel bir deneyim olabilir. Lakin yine de gidilmeli ve tadılmalı, çok sık ve yakın zamanda olmasa da tekrar gitmeyi planlıyorum.

Yavuz 24 Temmuz 2019 11:51
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Ayni cadde uzerinde sayabildigim kadariyla iki adet taklidi bulunan esnaf lokantasi. Bu incelemede bahsedilen ise gercek Mutlu Lokantasi ve yeri tam olarak BIM’in yani.

Doneri cok cok lezzetli, ozellikle hafif kizarik taraflari tabaginiza geldiginde o parcalar agizda muthis bir lezzet patlamasi yaratiyor. Ev yemekleri ve corbalari da gayet duzgun ve lezzetli. Doner yemek istiyorsaniz saat 13:00’u gecirmeyin, bazen kalmayabiliyor.

Esnaf lokantalarinin genel bir ozelligi olarak oglen saatlerinde yogunluktan dolayi tanimadiginiz insanlarla ayni masayi paylasmak durumunda kalabiliyorsunuz.

Hilal Beyza Aydın 17 Temmuz 2019 14:30
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Tesadüfen siteyi incelerken bu mekanı gördüm ve açıkcası çok şaşırdım. Zira döner çok sıradan, herhangi bir yerde yiyeceğiniz dönerden de farklı değil üstelik türüne göre de pahalı. Nedendir bilinmez ama Ankara’da buranın müdavimi olduğu kadar sevmeyeni de bir o kadar fazla. “Lezzeti çok kötü, asla yenmez” denecek bir yer değil ancak illa ki döner yemek için gidilecek bir yer de değil.

Kb 8 Temmuz 2019 02:44
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Turkiyenin en iyi 5 denoercisinden biri

Osman Gökhan 16 Haziran 2019 11:45
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Gayet sıradan ve pahalı bir mekan. Vedat Bey’in yolu nasıl buradan geçmiş şaşırdım.

ismet 26 Şubat 2019 09:16
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

nazım usta dönercisi vardır hacı bayramda o varken başka yer aranmaz Ankara’nın bırakın Türkiye’nin en iyi dönercisi pamuk gibi yumuşak aşırı lezzetli bir döner. lakin şimdi aynı lezzette midir bilemem dönerinden başka tavsiye edilecek bir yemeği yoktur diğer ürünleri vasat altıdır. Vedat beyin o mekana yolu Ankara’ya gittiğinde uğramasını tavsiye ederim.