Akaretler’deki bu mekândaki ortamı ve işletme felsefesini çok sevdim ve yediklerimi de belli bir düzeyin üzeri buldum. İki opsiyon var burada: Birincisi, elinde kitabınla okumanın pek de revaçta olmadığı ülkemizde konseptini kitabevine dayandırmış bu mekânda ev yapımı ve taze meyveli, vanilyalı yoğurtlu granola ısmarlayıp kahve içmek. İkincisiyse, iki kişilik kahvaltı tabağı ve çay. Simit, çavdar ekmeği ve Kastamonu’nun ekşi mayalı ekmeğiyle servis ediliyor serpme kahvaltı. Ezine beyaz peyniri, eski kaşar, isli çerkespeyniri ve tulumpeyniri, reçel, tereyağı, bal, yeşil ve siyah zeytin, domates, salatalık, sahanda sucuk ve iki haşlanmış veya sahanda yumurta. Peynirli gözleme de var ama yerim kalmadı. Merak ettiğim ne biliyor musunuz? Bu kadar derine inen ve zengin kahvaltı geleneği olan bir ülkede nasıl olur da gençlerin çoğu fındık kreması, waffle gibi besin ve lezzet değeri açısından fakir ‘fast food’ kahvaltılara yönelirler? Yani vakit darsa fırında kaşar ve Ezine peynirli simit ve yanında kekikli domates ve zeytin daha iyi değil mi? Benim aklım almıyor ama siz bu sorunun cevabını biliyorsanız bana söyleyin.

Vedat Milor

  • Lezzet
4

Tavsiyeler:

– Kahvaltı

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Minoa, Vişnezade Mahallesi, Süleyman Seba Cd. 52/A, 34357 Beşiktaş/İstanbul,

Telefon:
İnceleme Ekle

2İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Orcun 22 Ocak 2020 15:28
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kahvaltisini denemedim ancak servis ve tarz olarak begendigim bir mekan degil. Izlenimime gore kitaplar, isin felsefesinden daha cok dekorasyon amacli ve nezaket oncelikli bir mekan degil. Kotu bir gunde gitmis olabilecegimi kontrol etmek icin uc kere denedim ve izlenimim hep ayni oldu. Ustelik masalar birbirine cok yakin ve disaridaysaniz dumanalti oluyorsunuz.

Mehtap Meydan 20 Kasım 2018 20:19
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Pazar kahvaltıları o kadar standart hale geldi ki, mekan seçmemeye başlamıştım açıkçası, nasıl olsa hepsi birbirinin aynısı diye. Minoa’nın sunumu çok güzeldi, ama hala standart tatlar bekliyordum. Yemeye başladıkça lezzeti fark ettim. Taze, belli ki özenli seçilmiş çeşitler, rahatsız etmeyen ama ihtiyaç duyduğunuzda hemen ulaşabildiğiniz bir servis, kaliteye göre gayet makul bir fiyat. Mekanın kitaplarla dolu olması, yüksek tavan, ferahlığı, sakinliği de çok güzeldi. Müşterilerin sakinliğinden de çok hoşlandım hatta. Hiç yaygaracı kimse yoktu.