Büyükada’da sahilde, sıra sıra dizilmiş lokantalardan biri. Görünüş olarak diğerlerinden bir farkı yok. Deniz kenarında oturup güneşin batışını seyretmek ve  gelip giden gemilere bakmak cazip. Böcek yiyeceğimiz için meze yememeye özen gösteriyoruz. Ama masadaki arkadaşım Milto’ya gelinince eski kaşarlı kroket ile yemeğe başlamanın elzem olduğunu düşünüyor. Adam başı bir kroket. Bir şise birayı ikimiz paylaşıyor ve kalanını da  midye tava ile bitiriyoruz. Midye tava iyi ama tarator uydurma.  Kroket çok iyi. Peyniri sufle gibi ağızda eriyor. Her birimize birer iri parça konan takoz lakerda enfes. Ne tereyağı gibi, ne de sert. Tuzu çok iyi yedirilmiş. Izgara böcekler de iyi çıkınca, Adalar’daki restoran kalitesinin seviyesine bakıldığında Milto’ya bu açıdan iyi denilebileceğini düşünüyorum.

Vedat Milor

4

Tavsiyeler:

– Böcek
– Kroket
– Lakerda

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Büyükada-nizam Mahallesi, Gülistan Cd. No:16, 81330 Adalar/İstanbul

Telefon:
İnceleme Ekle

4İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Alper 25 Haziran 2022 19:16
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Rehber in önerisi ile gittik. Kroket, çoban salata ve karides güveç çok başarılı idi diğer mezeler vasat ama taze idi.Kuver ve garsoniye yani bahşiş hesap pusulasında geliyor. Fiyatlar çok beğendiğim Eskibağ Teras a göre bir tık fazla.

Batı Vanlı 15 Haziran 2022 15:29
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Adada güzel bir gün geçirmek için kız arkadaşımla bu restauranta uğradık. Birer çorba içip kalkacağımızı öğrendiklerinde bize yapılan muamele tamamen değişti ve öğrenci olup olmadığımızı öğrenmek istedi. Öğrenci olduğumuzu öğrendiğinde ise burası size gelmez, arka taraflar sizlik gibi laubali cümleler edildi ve restauranta oturmamıza izin verilmedi. Umarım bu ve bunun gibi restaurant işletmecilerinin tavırlarına daha çok dikkat eder ve listenizi güncellersiniz. Çünkü bu tavırların da yemeğin lezzeti kadar önemli olduğuna inanıyoruz. Sevgilerle.

Mithat 17 Ağustos 2019 18:16
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kroketi gerçekten çok iyi ancak Burgazada’da yediğim mi yoksa bu mu daha iyi karar veremedim. Lakerdası ilk beşe girer. Izgara levrek ve ızgara tekir yedim ve tekir çok az pişirilsin dedim ve aynen uyuldu ve önüme içi sulu geldi. Fakat asla yazın gidilecek bir mekan değil keza diğer restoranlar için de bu geçerli. Çünkü müşteri çok ve sizle fazla ilgilenen yok. Kalabalık ve pişirme usulu ile fazla ilgilenilmiyor. son 4 yıldır Ocak ayında Büyükada’dayız ve burasını tercih ediyoruz. O nedenle sessiz sakin ve balığınızı istediğiniz şekilde pişiriyorlar. Ancak tüm diğer balıkçılar gibi balık tava yapmasını bilmiyorlar ve nerede ise tüm lokantalar gibi burada da fiyat listesi yok. Önceden fiyat sorulup öğrenilmeli ve bence sipariş verilenler bir kenara not edilmeli. Ki fazla hesap gelmesin. Restoranlarda neden fiyat listesi olmaz bu da ayrı bir muamma

Serdar Ulubeyli 9 Haziran 2019 20:27
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kroket gayet güzel, içindeki peynir ağızda sonradan hoş bir tat bırakıyor. Lakerda gerçekten enfes, herşeyi yerli yerinde. Girit ezmesi de çok iyi bence. İçindeki peynir ve zeytinyağı üst düzey. Humus ve kalamar ise fabrikasyon. Balığı iyi pişiriyorlar, çipuranın suyu kaçmamıştı ve yanık yoktu.