İyi bir pide belki de dünyanın en iyi fast food ürünlerinden biri. Ama günümüzde kaybolan değerlerimizden biri haline geldi. İyi bir pide bulabilmek giderek zorlaşıyor. Bu açıdan Mikado’nun pide geleneğini devam ettirmesi mühim. Burada özellikle pidelerin hamurunu çok beğendim. İnce yapılmış. Ortası yumuşak, dışı kıtır. Bu kıvam öyle hemen ortaya çıkan bir şey değil: jenerasyondan jenerasyona aktarılmış. Kullanılan yumurtalar ziyaret ettiğim dönemde köy yumurtası idi. Peki hangi pideler diğerlerinden öne çıkıyor? Bir defa tahinli pide gerçekten olağanüstü bir lezzet. Denemeden dönmemelisiniz. Mikado’nun sahiplerinin deyişi ile onların atalarından kalan yuvarlak kıymalıyı da beğendim. Sucuklu yumurtalı bol yeşillikli pideyi ilginç buldum, denenebilir. Peki eksi yönleri? Kuru fasülyede ziyaretim esnasında margarin kullanmışlardı. Onu tereyağına çevirecekleri yönünde söz vermişlerdi. Umarım sözlerinde durmuşlardır. Pidede kullandıkları pastırma ise nisbeten kuru idi. Kavurmalı dedikleri kıymanın kavrulduğu kapalı pide diğerleri gibi özel değildi.

Vedat Milor

Tavsiyeler:

  • Tahinli pide
  • Yuvarlak kıymalı pide
  • Sucuklu, yeşillikli, yumurtalı pide
User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Çarşı Mah. Hükümet Cd. No:7 Bozdoğan Aydın

Telefon:
İnceleme Ekle

11İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Selçuk 1 Temmuz 2023 13:11
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Heryıl giderdim çok beğenirdim den bozdu artık ya ya kadar çizdi grafiğini.

Samet 20 Mayıs 2023 01:33
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Arkadaşlarımı ısrarla götürdüm, samsunlu oldukları için aydın pidelerine genel olarak ön yargı ile yaklaşıyorlardı. Otlu kaymaklı ve peynirli pideyi çok beğendikleri için 2 porsiyon yediler.

Furkan ARAL 3 Mayıs 2023 12:17
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Aydın şehir bazında pideleri ortalamanın oldukça üzerinde bir şehir olmasına rağmen Mikado özellikle peynirli ve (manda) kaymaklı pidesiyle bir tık önde. Bu pidenin yanında talep edildiğinde servis edilen turunç ile beraber gerçekten gittiğinize değecek bir lezzet. Ancak tahinli pidesi için aynı derecede olumlu yorum yapmak güç. Zira tahinin pideye yeterince yapışmamış olması ve üzerine toz şeker ekilmesi birer eksi benim gözümde. Bu sebeple mekanı tavsiye etmekle birlikte dönüş yolunda tahinli pidenin tercihe göre Nazilli veya Denizli’de yenmesini tavsiye ediyorum.

Tufan Kesen 21 Ağustos 2022 14:05
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Hamur daha tava gelmeden pide yapmaya çalışıyorlar. Hazırlık zayıf.

Mahmut KIRA 1 Nisan 2022 10:45
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Son derece güzel .

Egemen 21 Mart 2022 11:45
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kaliteyi bozdular, güleryüz yok, o kadar yol gittik memnun kalmadık artık gitmiyoruz.

Nihal 20 Mart 2022 14:44
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Korkunç bir yerdi. Müşterilere nerden çıktı gözüyle bakan bir yer. Aşırı suratsızdı hepsi. Kimse olmamasına rağmen ve pide fırını oturduğum masanın dibinde olmasına rağmen pide buz gibi geldi şok olduk. Söyledim ısıtırız dediler yine soğuktu:) Biz orda yemek yaparken temizlik yapmaya başladılar. Nasıl yoğun yüzey temizleyici koktu. Üstüne iki yaşındaki oğlum kaydı düştü. Saçma ötesiydi. Çıkarken asla bu övgüleri hak etmediklerini söyledim. Umursamadılar bile.

Ömer AKYOL 20 Mart 2022 14:13
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Memleketimin ürünü

Cem ÜNVEREN 20 Mart 2022 02:13
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kuru fasülye efsaneydi.

Eda aybar 1 Haziran 2020 14:06
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bütün pideler çok lezzetliydi ustaların ellerine sağlık yolumuzun üstü değil demeyin mutlaka uğrayın herkezin yemesi gereken lezzet

Hakan Eren 23 Kasım 2019 23:26
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Özellikle İzmir’den kalkıp gittik 3 kişi. Servis yapan arkadaş ısrarla kendi istediğini dayattı, siparişimizi getirmedi. Tadı oldukça normal geldi. Küçük pideler de normal pideler de tad anlamında üçümüzü de hayal kırıklığına uğrattı. Kötü diyemem, ancak o kadar yol yapmamıza değmedi. Nazilli’de oldukça iyi pideciler var. Hijyen konusunda aklımda kalan, unun üzerine bırakılan sipariş fişleriydi. Fiyatlar beklendiği gibi.