İyi bir pide belki de dünyanın en iyi fast food ürünlerinden biri. Ama günümüzde kaybolan değerlerimizden biri haline geldi. İyi bir pide bulabilmek giderek zorlaşıyor. Bu açıdan Mikado’nun pide geleneğini devam ettirmesi mühim. Burada özellikle pidelerin hamurunu çok beğendim. İnce yapılmış. Ortası yumuşak, dışı kıtır. Bu kıvam öyle hemen ortaya çıkan bir şey değil: jenerasyondan jenerasyona aktarılmış. Kullanılan yumurtalar ziyaret ettiğim dönemde köy yumurtası idi. Peki hangi pideler diğerlerinden öne çıkıyor? Bir defa tahinli pide gerçekten olağanüstü bir lezzet. Denemeden dönmemelisiniz. Mikado’nun sahiplerinin deyişi ile onların atalarından kalan yuvarlak kıymalıyı da beğendim. Sucuklu yumurtalı bol yeşillikli pideyi ilginç buldum, denenebilir. Peki eksi yönleri? Kuru fasülyede ziyaretim esnasında margarin kullanmışlardı. Onu tereyağına çevirecekleri yönünde söz vermişlerdi. Umarım sözlerinde durmuşlardır. Pidede kullandıkları pastırma ise nisbeten kuru idi. Kavurmalı dedikleri kıymanın kavrulduğu kapalı pide diğerleri gibi özel değildi.

Vedat Milor

Tavsiyeler:

  • Tahinli pide
  • Yuvarlak kıymalı pide
  • Sucuklu, yeşillikli, yumurtalı pide
User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Çarşı Mah. Hükümet Cd. No:7 Bozdoğan Aydın

Telefon:
İnceleme Ekle

2İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Eda aybar 1 Haziran 2020 14:06
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bütün pideler çok lezzetliydi ustaların ellerine sağlık yolumuzun üstü değil demeyin mutlaka uğrayın herkezin yemesi gereken lezzet

Hakan Eren 23 Kasım 2019 23:26
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Özellikle İzmir’den kalkıp gittik 3 kişi. Servis yapan arkadaş ısrarla kendi istediğini dayattı, siparişimizi getirmedi. Tadı oldukça normal geldi. Küçük pideler de normal pideler de tad anlamında üçümüzü de hayal kırıklığına uğrattı. Kötü diyemem, ancak o kadar yol yapmamıza değmedi. Nazilli’de oldukça iyi pideciler var. Hijyen konusunda aklımda kalan, unun üzerine bırakılan sipariş fişleriydi. Fiyatlar beklendiği gibi.