Gaziantep’te beyran için tercih edilen mekanlardan biri.

Tavsiyeler:

  • Beyran
User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Kozluca Mah, Caddesi No:11, 27400 Şahinbey/Tabakhane/Şahinbey/Gaziantep

Telefon:
İnceleme Ekle

21İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
mahmut 4 Ekim 2023 09:40
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

eski kalitesinde değil, sıradan. önceden burasi özel bir yerdi kendine özel bir lezzeti vardı. ancak şimdi, önünden geçiyorsanız belki ama zahmet edip gelmeye değmez.

Irmak 9 Nisan 2023 23:37
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Beyranın ne olduğunu bilmeyenler gelip yorum yapıp düşük puan vermiş. Gaziantep’te çok yerde beyran içtim, 1-2 yer hariç hepsini beğenirim. Ama Metanet’in yeri ayrıdır.

Gökhan Atila 6 Ocak 2023 20:19
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Türkiye’de yediğim en iyi lezzetlerden biri. Gaziantep’e tekrar gidersem ve tek yemek hakkım olursa kebap yerine burada bir beyran daha yerim.

Ayhan Akbulut 27 Ekim 2022 16:15
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Büyük heyecanla gittik ancak pirinç lapası mı yedik çorba mı içtik gerçekten anlayamadık. Sosyal medyada bu kadar ön planda olan giden her Gurmemsi kişinin ayıla bayıla içtiği çorbanın bu şekilde olmaması gerekirdi tadından eser yok kemik suyundan eser yok tamamen ticari bir kaygı olmuş burası

Kerem 27 Eylül 2022 18:08
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Lezzet olarak güzel ama servis ve hijyen zayif

Sedat 1 Aralık 2021 09:51
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Gaziantep gezimizin ilk durağı olan bu lokanta maalesef tüm gezi ekibimiz tarafından beğenilmedi. Beyran ile güne güzel bir başlangıç yapmayı düşünürken hayallerimiz suya düştü. Diğer yorum yapanların da dediği gibi gerçekten müşteri kaygısı taşımayan bir yere dönüşmüş ve bu durum kaliteye eksi yönde etki etmiş.

Umut Akaydin 25 Eylül 2021 22:15
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

2012 senesinde Gaziantep’te başladığım üniversite hayatımda ilk gittiğim yerlerden olan Metanet’in beyran konusunda son zamanlarda ki düşüşünü Vedat Bey’in tekrar gözden geçirmesini diliyorum. Yıllardır süregelen bir lezzetin son birkaç yılda ki olumsuz değişimi üzücü ve can sıkıcı. O eski kalitelerinde ve hizmetlerinde olduğuna inanmıyorum. Belki ben yanılıyorumdur diye düşünerek Gaziantep’li arkadaşlarım ile iletişime geçtiğimde de aynı tepkileri aldığım için kendimi yazmak zorunda hissettim. Para kazanma hırsı bir restoranda lezzetin önüne geçtiğinde maalesef sonuç bu şekilde oluyor.

Abdullah Polat 19 Temmuz 2021 16:11
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Eskiden sofrayı daha çok çeşit gelirdi. Gözümün önünde müşterinin üzerine beryan döktüler, İşletmein hiç bir mahçubiyetini göremedim. İşletme sahibi en azından özür dilemeliydi. Kadına çok üzüldüm. Yemek den sonra çay istedim. Önce çay yok dediler . Sonra kötü bir çay getirdiler. Gözleri çok doymuş…

Mert Akdoruk 13 Mart 2020 01:52
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Beyran ve lahmacun yediğim Metanet’te, beyranı oldukça iyi, lahmacunu ise ortalama düzeyde bularak ayrıldım. En şaşırdığım ve hoşlandığım detay ise ayran oldu. Bir tas içinde yoğun kıvamlı ayran geliyor, masaya konan su ve tuz ile dilediğiniz kıvama getirerek kepçemsi kaşık yardımıyla içiyorsunuz. Bunu deneyimlemek keyifliydi.

Zeynep 13 Ekim 2019 00:23
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

14 ekim 2019 tarihinde yediğim Beyran çorbasının hiç bir özelliği yoktu, gayet sıradan bir tattı. Bir gün öncesinde Sakıp ustada yediğim beyran çok daha bol malzemeli ve lezzetliydi. Ayrıca metanette çorbayı hazırlayan kişinin işi çıplak elle yapması da mide bulandırıcıydı. Dükkanın hemen karşısındaki tatlı şubesinden gelen katmer de daha önce yine metanette yediğim katmer gibi çıtır ve lezzetli değildi. Müşteri kaygısı taşımayan, çok turistik bir yer halini almış

Selçuk 7 Eylül 2019 03:52
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Beyran çorba değildir.

Erkut Bekki 27 Haziran 2019 23:12
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Ağır bir yemek olmasına rağmen zaman zaman yenilebilecek bir ürün.İçindeki girdilere göre fiyat olarakta gayet makul.Zaten içine tandır et,kemik suyu,tereyağı giren bir yemeğin kötü olmasına beklenemez.İşletme ise yerel halkın da tercihi ve bu işin ehli. Gaziantep seyahati planlayanları deneyimlesi gerektiğini düşünüyorum. Ama eğer mide rahatsızlığınız varsa az sarımsak ve az acılı diye belirtmeyi kesinlikle unutmayın.

Sinan Çavuşoğlu 21 Mart 2019 21:00
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Gaziantep gezimizde ilk durağımız oldu.beyranı daha önce istanbulda denemiştim antepte ilk defa denemiş oldum ama tam içime sinmemişti pirinci bol yağı çok lezzetli gelmedi tabi az pirinçli söylenebiliyormuş ama biraz fazla meşhur gibi turistik bir işletme olmuş bu çalışanlara da yansıyor sanki biraz.daha sonra antepte daha iyi beyranlar içtiğimde haklı olduğumu anladım.

Neşe Görmez 17 Aralık 2018 21:58
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bana eti ve beyanı sevdiren yer..

Alper Sinan ŞAHİN 4 Aralık 2018 23:29
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Beyran çorbasını denedim. Biber seviyesi çok fazlaydı, ancak lezzetli biber kullanılmış. İçerisine prinç yakışmamış bence. Fiyatlar yüksek. Kalite gayet iyi

Gurmedoctor 10 Kasım 2018 14:37
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Metanet lokantasında 2012 yılında beyran içme şansım oldu çorba gerçekten çok lezzetli ve doyurucu ancak işletmeciler biraz parayı esnaflığın önüne geçirmişler bu da gerçekten üzücü oluyor sırf bu nedenden bi daha yolum düşse bile gitmem

Ersin Rahatgün 5 Kasım 2018 23:20
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Beyran tam bir antep spesyali, kuvvetli bir yemek..Her damağa uymaz..Benim için metanette bu deneyim şahaneydi..Fiyat antebe göre normal..Bana göre bi tık pahalı..

Gokce 2 Kasım 2018 02:27
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Sabah saat 9da beyran corbasi icmek icin kendimizi buldugumuz yer. Lahmacun da beyran corbasi da harikaydi..

FATİH EROL 31 Ekim 2018 16:53
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Beyran çorbası denilince aklıma ilk gelen yer. Ancak eşim gibi kuyruk yağını çok sevmiyorsanız mutlaka söyleyin. Çünkü bildiğim kadarı ile çorbayı koymadan önce tabağı yağlıyorlar. Lezzeti kadar doyuruculuğu da çok iyi. Sabah aç karnına gitmek gerekir diyorlar. Doğrudur ama bizim zamanımız çok değildi ve öğleye doğru gittik. Kuyruk yağı miktarı azalınca hazmı da gayet kolay oldu.

Murat Güllü 26 Ekim 2018 16:38
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Belki 20 belki 25 sene olmuştur burada ilk beyran yemeği yiyişim. Yıllardır ekipte bir çok değişiklik oldu, bir çok usta yetişti buradan. Ama lezzet hiç değişmedi. Artık gittiğimde siparişimi soran bile olmuyor. Herkes biliyor ve bir çok müdavimin siparişini de ezbere bilirler. Ayrıca beyranıyla meşhur olan Metanet’in, civar esnaf harici kimseler pek bilmese de kebapları da çok çok güzeldir. Özellikle kıyma dürümlerine bayılırım. Altı ezmelileri de, lahmacunları da, balcan kebapları da, özel siparişle yaptırabileceğiniz sade yağlı alinazikleri de şahanedir. Elleri dert görmesin..

GÖKHAN KOCAOĞLU 26 Ekim 2018 14:27
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

1 yıl arayla 2 kez gittiğim Metanet Lokantası’ndan memnun kaldığımı söylemeliyim. Mutlaka Beyran çorbası için. Gaziantep’te “İyi kebap çatalı dokununca dağılır” diye bir söz var. Ne demek olduğunu burda anlarsınız.