1973’ten beri hizmet veren babadan oğula geçmiş bir işletme burası. Büyük tencerelerde yaptıkları Konya usulü kuzu ve koyun tandırları çok lezzetli. Etler bu usüle uygun olarak uzun süre odun ateşinde pişiriliyor. Çatal ve bıçak kullanmadan, yanında kuru soğanla birlikte elle yeniliyor. Özellikle kaburgadan olan yağlı kısımlarını istemenizi tavsiye ederiz. Mevsiminde ayva tatlısı ile ekmek kadayıfı da yemeği tatlı ile bitirmek isteyenleri tatmin edecektir. Ziyaretçilerin en büyük şikayet konusu ise fiyatların yüksek olması.

Tavsiye Ekibi

Not: Henüz Vedat Milor tarafından ziyaret edilmemiştir.

Tavsiyeler:

  • Kuzu tandır
  • Ayva tatlısı
  • Ekmek kadayıfı
User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Meşhur Konyalı Kebap, Önder Mh., Karacakaya Cd. No:149, 06360 Altındağ, Ankara

Telefon:
İnceleme Ekle

12İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Suat Aydın 4 Mayıs 2023 23:45
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Tandır gayet güzel, fiyat makul, servis biraz daha iyi olabilir. Ayva ve kabak tatlıları da başarılı. Sitelerde gayet leziz bir restoran.

Hikmet Çoraltan 30 Nisan 2023 18:14
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bambaşka bir lezzet vaadetmiyor. 4 yıldır da bu listede. Mekanda bir Atatürk portresi bile yok.

Damla albayrak 9 Ocak 2023 00:27
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bukadar lezzetli ve güzel olan fırın kebabını Konya’dan bile daha güzel yaptikları kesin işini layıkıyla yapıyorlar 10 numara 5 yıldız👏👏👏

Levent yuksel 3 Aralık 2022 23:35
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Gerçekten Ankara’nın en kuze kuzu tandirini yapıyorlar sitdet ile tavsiye ediyorum

Oğuz 7 Kasım 2022 12:30
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Gerçekten Türkiye’nin en lezzetli konya fırın kebabını yapiyorlar

İbrahim Tatlıses 21 Eylül 2022 16:42
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Rahmetli babaşarı arkadasımdı masallah cokm guzel yapıyorlar gelmenizi kesinlikle tavsıye ederim

Yavuz 23 Mayıs 2022 10:23
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

bu mekanda eskiden çatal bıçak yoktu, şimdi çatal bıçak var ama ben hala elimle yiyorum, çünkü lezzeti en güzel öyle çıkıyor. kemikli kuzu eti kocaman bakır kazanlarda, taş fırında 6 saat boyunca sadece kaya tuzu ve kendi yağının içinde yavaş yavaş pişiyor. sonra yağı biraz süzdürülüp kemiklerinden ayrılarak taze bazlama ekmeğiyle masanıza geliyor.

her ne kadar ahşap tabaklar, gereksiz mezeler, “kuzuların efendisi” tarzı gereksiz isim esprileri gibi zamanın bazı modalarına uyarak canımızı biraz sıktıysa da kalitesinden asla ödün vermemesi bizi mutlu etti.

Çağrı 30 Ocak 2022 19:35
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Tekrar tavsiye etmenizi öneririm, zira sıradanın bir tık üstünde bir tandır yedik bugün.

Yahya 30 Kasım 2019 03:21
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Yemekler Oldukça lezzetliydi. Fakat fiyat performans orantısını beğenmedim. Sitelerin göbeğinde olmasına rağmen Esnaf lokantası konseptinden çok uzak bir fiyatlandırması var. 100 gr tandır 40 tl. Doymak İçin minimum 150-200 gr sipariş etmemeniz gerekir. İçeceklerle birlikte kişi başı 85-90 tl civarı Bir hesap gelir ki bu da “esnaf lokantası” konseptine hiç uygun değil.

Namık Turhan 13 Ekim 2019 17:28
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Mekan Ankara’nın mobilya merkezi Siteler içinde. Sadece tandır servisi yapıyor. 100gr/150gr olmak üzere porsiyon seçenekleri mevcut. Yanında bazlama, lavaş, salatalık turşusu, cin biber, sumaklı soğan ve bütün soğanla birlikte servis ediliyor. Tandırı anlatmaya gerek yok lezzet gayet yerinde. Bol köpüklü ayranları da yemeğin yanında iyi eşlik ediyor. Çatal bıçağa el sürmeden direkt elle saldırın. Ayva tatlısı da emek kadayıfı da tam kıvamında. 15 sene önce de gelmiştim yine aynı hizmete aksamadan devam ediyorlar. Porsiyon fiyata göre biraz az görünebilir ama bence normal bu standartta bir lezzet için.

Yavuz 24 Temmuz 2019 11:18
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Daha cok Siteler’in mobilyaci esnafi ve Siteler’e mobilya bakmaya gelen insanlar tarafindan tercih edilen, sehir merkezinden uzak sayilabilecek bir mekan, ama ben buraya sadece ve sadece Konyali’da bir yemek yemek icin geliyorum! Bundan 20 sene once catal bicak bulunmazdi, sehirden gelen “sosyetik”ler kendi catal bicaklarini kendileri getirirlerdi. Artik catal bicaklari var, ama firin kebabinin tadi en guzel elle yenince cikiyor. Bu arada soylemeden gecemeyecegim: Tandir kebabi degil, firin kebabi (Tandirda pismeyen bir ete neden tandir kebabi denildigi hala benim icin bir muammadir).

Oburcuk 20 Ocak 2019 19:33
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Ankara’da lezzetli kuzu tandır için gidebileceğiniz özenli bir aile işletmesi. Lokantada tandır dışında bir alternatif bulunmuyor fakat belki de bu şehrin en iyisi olmasını sağlayan biricik özelliği. Lokum kıvamındaki et ve güzel bir yayık ayranın ardından ayva tatlısı, kabak tatlısı veya ekmek kadayıfı ile son nokta konulabilir. Cazip bir mevkide olmamakla birlikte, mutlu doyacağınız bir işletme olduğunu düşünüyorum.