1973’ten beri hizmet veren babadan oğula geçmiş bir işletme burası. Büyük tencerelerde yaptıkları Konya usulü kuzu ve koyun tandırları çok lezzetli. Etler bu usüle uygun olarak uzun süre odun ateşinde pişiriliyor. Çatal ve bıçak kullanmadan, yanında kuru soğanla birlikte elle yeniliyor. Özellikle kaburgadan olan yağlı kısımlarını istemenizi tavsiye ederiz. Mevsiminde ayva tatlısı ile ekmek kadayıfı da yemeği tatlı ile bitirmek isteyenleri tatmin edecektir. Ziyaretçilerin en büyük şikayet konusu ise fiyatların yüksek olması.

Tavsiye Ekibi

Not: Henüz Vedat Milor tarafından ziyaret edilmemiştir.

Tavsiyeler:

  • Kuzu tandır
  • Ayva tatlısı
  • Ekmek kadayıfı
User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Meşhur Konyalı Kebap, Önder Mh., Karacakaya Cd. No:149, 06360 Altındağ, Ankara

Telefon:
İnceleme Ekle

4İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Yahya 30 Kasım 2019 03:21
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Yemekler Oldukça lezzetliydi. Fakat fiyat performans orantısını beğenmedim. Sitelerin göbeğinde olmasına rağmen Esnaf lokantası konseptinden çok uzak bir fiyatlandırması var. 100 gr tandır 40 tl. Doymak İçin minimum 150-200 gr sipariş etmemeniz gerekir. İçeceklerle birlikte kişi başı 85-90 tl civarı Bir hesap gelir ki bu da “esnaf lokantası” konseptine hiç uygun değil.

Namık Turhan 13 Ekim 2019 17:28
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Mekan Ankara’nın mobilya merkezi Siteler içinde. Sadece tandır servisi yapıyor. 100gr/150gr olmak üzere porsiyon seçenekleri mevcut. Yanında bazlama, lavaş, salatalık turşusu, cin biber, sumaklı soğan ve bütün soğanla birlikte servis ediliyor. Tandırı anlatmaya gerek yok lezzet gayet yerinde. Bol köpüklü ayranları da yemeğin yanında iyi eşlik ediyor. Çatal bıçağa el sürmeden direkt elle saldırın. Ayva tatlısı da emek kadayıfı da tam kıvamında. 15 sene önce de gelmiştim yine aynı hizmete aksamadan devam ediyorlar. Porsiyon fiyata göre biraz az görünebilir ama bence normal bu standartta bir lezzet için.

Yavuz 24 Temmuz 2019 11:18
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Daha cok Siteler’in mobilyaci esnafi ve Siteler’e mobilya bakmaya gelen insanlar tarafindan tercih edilen, sehir merkezinden uzak sayilabilecek bir mekan, ama ben buraya sadece ve sadece Konyali’da bir yemek yemek icin geliyorum! Bundan 20 sene once catal bicak bulunmazdi, sehirden gelen “sosyetik”ler kendi catal bicaklarini kendileri getirirlerdi. Artik catal bicaklari var, ama firin kebabinin tadi en guzel elle yenince cikiyor. Bu arada soylemeden gecemeyecegim: Tandir kebabi degil, firin kebabi (Tandirda pismeyen bir ete neden tandir kebabi denildigi hala benim icin bir muammadir).

Oburcuk 20 Ocak 2019 19:33
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Ankara’da lezzetli kuzu tandır için gidebileceğiniz özenli bir aile işletmesi. Lokantada tandır dışında bir alternatif bulunmuyor fakat belki de bu şehrin en iyisi olmasını sağlayan biricik özelliği. Lokum kıvamındaki et ve güzel bir yayık ayranın ardından ayva tatlısı, kabak tatlısı veya ekmek kadayıfı ile son nokta konulabilir. Cazip bir mevkide olmamakla birlikte, mutlu doyacağınız bir işletme olduğunu düşünüyorum.