Geçen günlerde çekim için Tekirdağ’a gittiğimizde çarşıda hâlâ güzel köfte yapan bir dükkan keşfettik ve çekim yaptık. Bunun dışında, yine tavsiyeyle küçük bir dükkan olan Abdi’nin köftesini denedik ve beğendim. Olması gerektiği gibi yağlı ve lezzetli bir köfte. Çekim yapmak istedik ancak dükkan sahibi, ailenin küçüğü olduğu için bizi aile büyüğü köftecilere yöneltmek istedi. Eminim Abdi Bey de dayılarından çok iyilik görmüş. Şimdi ‘nankörlük’ etmek istemiyor. Bu arada geleneksel usulde köfte hazırlamaya devam ederek aile geleneğini sürdürüyor. Yolunuz düşerse bir uğrayın derim.

Vedat Milor

4.5

Tavsiyeler:

– Köfte

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Ortacami Mh., Kolordu Cd. No:5, 59030 Merkez/Süleymanpaşa/Süleymanpaşa/Tekirdağ

Telefon:
İnceleme Ekle

9İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Kenan 17 Şubat 2022 10:18
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Tekirdağ’a her gittiğimde uğradığım şubesi olmayan(fabrikasyon değil) lezzetli köfte yiyebileceğiniz bir köfteci.

Emin ELİBOL 23 Ağustos 2020 14:52
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Yolunuz düşerse mutlaka uğrayın.

Erdem 15 Eylül 2019 10:21
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Köfte çok lezzetliydi. Et oranı tam kıvamındaydı. Ayrıca yerken köftelerin soğumaması için 2 seferde getirmeleri güzel bir ayrıntı oldu. Tek eksik yanı servis biraz yetersiz kaşıyo kalabalıktan oda çok sıkıntı değil. Kesinlikle öneririm

Erkan Bayraktar 20 Temmuz 2019 16:47
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Dükkanın temizliği servisine diyecek yok ama köftesi maalesef. Tekirdağ içinde iyi olabilir belki ama rehberde yer bulması hayret verici. İlk defa hüsrana uğradım

Gürkan AYGÜN 15 Şubat 2019 19:39
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Tekirdağ’da yaşamayan bir Tekirdağlı olarak memleketime gittiğimde köfteyi Abdi Özcan’da yerim. Bir porsiyonu soğumasın diye iki seferse ikram etmeleri lezzeti kaybetmemek adına çok başarılı. Köftenin yanında ikram edilen salça gerçekten kaliteli. Servis, zincirleri olan dükkanlar gibi değil samimi ama gerekli mesafe korunmaktadır. Masalar temiz ve çatal bıçak tabak gibi ekipmanlar çok hızlı servis yapan bir yer olmasına rağmen gayet temiz. Fiyat ise yüksek et fiyatlarına göre gayet iyi.

Berk 15 Şubat 2019 18:35
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Fabrikasyon olmayan köfte Tekirdağ’ın en iyilerinden. Belki de en iyisi. Ayrıca kabak tatlısı da denenmeli.

Tuncay Arıcı 6 Şubat 2019 15:37
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bir Tekirdağ’lı olarak bu rehberde yer almasını oldukça isabetli buluyorum. Göresellikten ziyade lezzete önem verenlere tavsiye ederim. Erken saatlerde gidecek olanlara genellikle öğleden önce tükenen kelle çorbasını da öneririm.

Aydın Yıldırım 20 Kasım 2018 21:08
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Sizin tavsiyeniz ile geçen ay Özcan’lar köfteden beklediğini bulamayan biri olarak bu lokantaya gittim. Sipariş verir vermez köfte önüme geldi, belli ki daha önceden pişirilmiş ve tekrar ısıtılmasan dolayı kurumuş ve dışı yanmıştı. Maalesef her zaman aynı özeni göstermiyorlar. Benim için büyük bir hayal kırıklığı oldu.

Mustafa Berk Gökmen 26 Ekim 2018 00:45
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

29 yıllık bir Tekirdağlı olarak son zamanlarda fiyat politikası pahalıya felsefe et fiyatlarından dolayı en leziz Tekirdağ köftesi hala APti amcada.