Marta, Washington Hotel’in içinde yer alan, New York’un meşhur restoranlarından biri. Hemen şunu söyleyeyim: Burada ambiyans çok kötü. Kapasite nisbeten yüksek olduğundan çok gürültülü bir yer. Yemeklere gelirsek, menüsünde antipasti olarak crostino ve tavuktan meatball gibi yemeklerle salata mevcut. Açık odun ateşinde yarım tavuk, levrek, bistecca alla Fiorentina gibi yemekler de yapıyorlar. Ancak burayı özel kılan bir unsur varsa o da pizzaları. Ben o yüzden burayı bir restorandan ziyade bir pizzacı olarak görüyorum. Pizzaları ‘pizza tonda’ denilen hayli ince, Roma stilinde yapılıyor. Hamuru ince olmanın yanında, kıtır bir dokuya da sahip. Malzemenin ıslaklıklığı hamuru yumuşatmıyor. En üstten en alta kadar kıtır kalıyor. Menüdeki en pahalı pizza ise siyah Périgord trübünün kullanıldığı pizza. Ancak ben pizzayı mümkün olduğunca basit ama üst düzey malzemelerle tüketme taraftarıyım. O yüzden bana özellikle hitap edenler Margherita ve Stracciatella oldu. Calzone sevenler marinara ile servis edilen klasik versiyonu ısmarlayabilirler. Tatlılardan da tiramisuyu başarılı buldum.

Son olarak eklemem gerekir ki, Marta’yı pizzalarına ek olarak özel kılan bir diğer unsur da şarap menüsünün fiyat kalite performansı. Hatta New York’ta gördüklerim arasında en iyilerden biri diyebilirim.

İçki eşleşmesi: Ben pizzayı düşük alkollü bir bira (lager) eşliğinde bitirdim. Şarap olarak, Tissot Arbois Poulsard Vieilles Vignes ile denemek isterdim.

Tavsiyeler:

  • Margherita pizza
  • Stracciatella pizza
  • Tiramisu
User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Marta, 29 E 29th St, New York, NY

İnceleme Ekle

0İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed