Leban, Antakya’nın en eski restoran işletmecilerine ait. Yoğurtçu Ailesi bu işi 90 senedir yapıyor. Şu anda 3. kuşak tarafından işletiliyor ve 4. kuşak da yolda. Bence en iyi humusun adresi Leban. Formülü şu: gerçek nohut kullanacaksınız. Ancak iyisi ve ince kabuklusu olacak. Pektabii tahin de kalite kalite olduğu için en iyisini bulmalısınız. Son olarak malzemeler arasındaki oranı çok defa deneyip, tutturmak gerekecek. Bunları müthiş yapan bir yer. Diğer yemekleri de hep belli bir seviyeyi tutturmuş. Tavsiye ederim.

Vedat Milor

4.5

Tavsiyeler:

– Humus
– Bakla ezmesi
– Maklube (önceden ısmarlamak gerekiyor)

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Leban, Zenginler Mahallesi, Gazipaşa Cd. No:5, 31070 Antakya/Hatay

Telefon:
İnceleme Ekle

4İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Abdullah koyun 7 Mayıs 2022 10:13
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Lebon humusu çok iyi hatta en iyisi diyebiliriz ama kesinlikle kazbaşı konusunda ondan önde olan ve humusu da neredeyse onun kadar iyi olan “avlu” restoran burada olması gerekir diye düşündük, lebon kibrit ise efsane derece de iyiydi

Canan 21 Eylül 2021 14:53
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Porsiyonları standartların oldukça üzerinde, yarım porsiyon söylediğinizde gelen tabağı gören herkes bir yanlışlık olduğunu sanacak kadar hem de. Leban İncisi muhteşem bir lezzet, mezelerine diyecek laf yok. Manzarası çok güzel.

Eren Sakallı 12 Mart 2020 17:47
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kebapları üst düzey değil fakat mezeler konusunda çok başarılılar. Her biri birbirinden lezzetli ve kaliteli.

Armi 3 Şubat 2020 15:07
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Burası el değiştirmiş ve bambaşka bir konseptle hizmet veriyor artık, sıradan bir kebapçı olmuş. Tavsiye edilecek bir yer değil malesef.