Çayeli, kuru fasulyesi ile meşhur olan bir ilçe. Bu küçük ilçede de iki tane meşhur kuru fasulyeci var. Biri Hüsrev, diğeri ise Lale Lokantası. Ben şahsen Lale Lokantası’ndaki kuru fasulyeyi tercih ederim. Burada fasulyeyi bir gün önceden sütte bekletip, hazırlıyorlar.

Vedat Milor

4.5

Tavsiyeler:

– Kuru fasulye

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Lale Lokantası, Yenipazar Mahallesi, Hopa Cad. No:93, 53200 Çayeli/Rize

Telefon:
İnceleme Ekle

15İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
SAKU 7 Eylül 2023 14:59
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Karadeniz turumuzda uğradığımız duraklardan biriydi. Kuru fasülye , sarma , kavurma , turşusu , laz böreği hepsi inanılmaz güzel ve lezzetliydi. Restoranın kalabalık olmasına rağmen personelin yaklaşımı servis kalitesi süper. İstediğiniz birşeyi ikiletmiyorlar. Yemek porsiyonlarına ve lezzitine göre fiyatları makul sayılabilecek seviyedeydi.

Selahattin çolak 27 Ağustos 2023 18:56
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bazı yemekler ya tanık kokuyor yada tuzlu

Eylül 27 Nisan 2023 13:54
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Oldukça lezzetliydi kuru fasulyesi..

Duhan Atakan 15 Mayıs 2022 13:00
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kuru fasulye, kavurma, lale köfte ve laz böreği deneme fırsatı buldum. Laz böreği hariç kesinlikle hepsi oldukça lezzetli ve malesef Türkiye şartlarında her yerde rahatça erişemeyeceğimiz kalitedeydi. Laz böreğinde ise aradığımı bulamadım. Tekrar ziyaret etme şansı bulabilisem, bu yediğim şeyler arasından laz böreği dışında hepsini kesinlikle tekrar yemek isterim. Özellikle köfteye değinmek istiyorum, her ne kadar ülkemizin her yerinde çok çeşitli köfte mevcut olsa da, kaliteli köfte çok çok nadir karşımıza çıkıyor. Lale köftenin tadı damağımda kaldı

Ahmet 22 Mart 2022 07:06
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Gerçekten çok lezzetli kuru fasulyesi..

Halil güler 21 Mart 2022 23:17
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Hüsrev Lokantasının Ankara şubesine sürekli giderim. Kuru fasulye konusunda tek geçerim

Naciye 18 Ocak 2022 14:41
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Husrev mi Lale mi denilirse kesinlikle Lale, 25 yil oncede ayni tercihi yapmistim, bu yaz gittigimde Husrevin; Lale nin epeyce gerisine dustugunu, kendi seviyesininde epeyce asagilara dustugunu gordum.

Yılmaz Okumuş 2 Ocak 2022 20:43
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Onlarca yıldır sürdürülen bir kalite. Hep aynı özen ve lezzet. Çünkü hep aynı üreticilerden alınan hammadde; tek kelimeyle mükemmel.

Ahmet Yunus Keleşoğlu 24 Ağustos 2020 11:52
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Az pilav, Kuru Fasülye, Kavurma, Sütlaç deneyimledim. Etli kuru fasülye sevmeyen biri olarak, et dengesi ve kalitesi çok iyiydi. Kuru fasülyede en önemli etken fasülye kalitesi. Karadenizde kullanılan fasülyenin kaliteli oluşu, el lezzeti olan aşçı ile buluşunca iyi bir yemek ortaya çıkmış oluyor. Karadenizde yediğiniz çoğu (ben şu ana kadar hiç kötü kuru fasülye yemedim, ortalamanın üstüydü her zaman) kurufasülye bu sebeple lezzetlidir. Kavurma da aynı şekilde bir çok yerde benzer lezzettedir. Eti kaliteli kullananın ismini duyarız. Sütlaç suluydu, ben biraz daha katı ve az şekerli severim, ortalama bir sütlaç diyebiliriz. Çalışanlar ilgili, fiyatlar makul.

YK 16 Eylül 2019 20:53
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kuskusuz lokantanin favori yemegi kurufasulye. Cok basarili . Husrev e gore eti daha azdi ama tadindan dolayi bunu sorun etmedik gec bir saatte gittigimizdende kaynaklanabilirdi bu durum. Tursu iyi , salatalar taze, pilav iyi sutlac iyi. Tek begenmedigimiz kadayifti. Eger referansimiz Liman daki kavurna olmasaydi muhakkak buranin kavurmasinida kuru fasulyenin yanina koyardik. Sadece biraz bize eski kavurma gibi geldi tereyaginda isitilmis gibiydi. Ama bu da iyiydi. Emekleri icin tesekkurler.

Bülent uyar 31 Temmuz 2019 19:21
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Ben bu lokantada çok defalar yemek yedim,herzaman aynı standartları yakaladım.Hatta bir keresinde 3 gece orada kaldığımızda eşim ve çocuklarım ısrarla başka bir yerde yemek istemediler ve her akşam orada yemek yedik.

Sevilay Delihasan 21 Kasım 2018 15:06
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Çayeli kuru fasülyesiyle meşhur fakat fasülyeyi İspir veya Hınıs’tan alıyorlar. Yani aslında sadece pişirme şekli onu farklı kılıyor. Hüsrev ve Lale’nin kendilerine özel pişirme teknikleri olduğu söyleniyor, sık sık İkisini de ziyaret eden biri olarak Lale’yi daha fazla beğeniyorum.

Yunus Emre Öz 15 Kasım 2018 23:50
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Harika kurufasulye. Lakin Rize merkezdeki Liman Lokantası’nı kurufasulye için tercih ederim. Ama Lale Lokantası’nda yediğim kavurmanın muadiline bir karadenizli olarak rastlamadım.

Emrehan 28 Ekim 2018 22:47
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Rizede kuru fasulye denilince akla gelen 3 yer var: Lale, Hüsrev ve Liman lokantası. Lale lokantası sadece kuru fasulyesiyle değil, tamamlayıcılarının da kalitesiyle öncü sayılabilir. Güzel bir yoğurt, iyi bir sütlaç ve kötü sayılmayacak bir pilav eşliğinde yemeğinizi tamamlayabilirsiniz. Hüsrevde ise sadece kuru fasulye sizi memnun edebilir. Liman lokantası ise kuru fasulyeye şeker eklediği için tatlı bir fasulye tercih edenlerin adresi olabilir ancak gayet güzel bir pilav yemeğinize eşlik edecektir. Her 3 lokantada da ortalama olarak kuru fasulyenin tabağına 16-19₺ arasında bir fiyat ödemektesiniz. Her ne kadar ülkenin en iyi kuru fasulyelerinden yiyecek olsanız da, fiyatların biraz yüksekte kaldığını kabul etmek gerekiyor.

Mehmet Bulca 27 Ekim 2018 03:58
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Çocukluğumdan beri her yaz mutlaka memlekete giderim. İstisnasız olarak uğradığım tek mekandır. Köftesi de müthiştir.