Çayeli, kuru fasulyesi ile meşhur olan bir ilçe. Bu küçük ilçede de iki tane meşhur kuru fasulyeci var. Biri Hüsrev, diğeri ise Lale Lokantası. Ben şahsen Lale Lokantası’ndaki kuru fasulyeyi tercih ederim. Burada fasulyeyi bir gün önceden sütte bekletip, hazırlıyorlar.

Vedat Milor

4.5

Tavsiyeler:

– Kuru fasulye

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Lale Lokantası, Yenipazar Mahallesi, Hopa Cad. No:93, 53200 Çayeli/Rize

Telefon:
İnceleme Ekle

4İncelemeler

captcha-input
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Sevilay Delihasan 21 Kasım 2018 15:06
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Çayeli kuru fasülyesiyle meşhur fakat fasülyeyi İspir veya Hınıs’tan alıyorlar. Yani aslında sadece pişirme şekli onu farklı kılıyor. Hüsrev ve Lale’nin kendilerine özel pişirme teknikleri olduğu söyleniyor, sık sık İkisini de ziyaret eden biri olarak Lale’yi daha fazla beğeniyorum.

Yunus Emre Öz 15 Kasım 2018 23:50
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Harika kurufasulye. Lakin Rize merkezdeki Liman Lokantası’nı kurufasulye için tercih ederim. Ama Lale Lokantası’nda yediğim kavurmanın muadiline bir karadenizli olarak rastlamadım.

Emrehan 28 Ekim 2018 22:47
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Rizede kuru fasulye denilince akla gelen 3 yer var: Lale, Hüsrev ve Liman lokantası. Lale lokantası sadece kuru fasulyesiyle değil, tamamlayıcılarının da kalitesiyle öncü sayılabilir. Güzel bir yoğurt, iyi bir sütlaç ve kötü sayılmayacak bir pilav eşliğinde yemeğinizi tamamlayabilirsiniz. Hüsrevde ise sadece kuru fasulye sizi memnun edebilir. Liman lokantası ise kuru fasulyeye şeker eklediği için tatlı bir fasulye tercih edenlerin adresi olabilir ancak gayet güzel bir pilav yemeğinize eşlik edecektir. Her 3 lokantada da ortalama olarak kuru fasulyenin tabağına 16-19₺ arasında bir fiyat ödemektesiniz. Her ne kadar ülkenin en iyi kuru fasulyelerinden yiyecek olsanız da, fiyatların biraz yüksekte kaldığını kabul etmek gerekiyor.

Mehmet Bulca 27 Ekim 2018 03:58
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Çocukluğumdan beri her yaz mutlaka memlekete giderim. İstisnasız olarak uğradığım tek mekandır. Köftesi de müthiştir.