Buradaki pideyi, Hopa’ya program için gittiğimizde yemiş ve çok beğenmiştim. Karadeniz pidesi deyince farklı stiller söz konusu. Bu da kullandıkları iyi yerel malzeme ve özellikle açık pideleri ile hafızamda yer edinmişti. Aradan geçen zamanda sanırım başka bir mekana geçmişler. O yüzden son durumları nasıldır bilemiyorum ama fazla seçeneğin olmadığı o bölgede sizi tatmin edecektir.

Vedat Milor

4.5

Tavsiyeler:

– Açık peynirli
– Kavurmalı yumurtalı

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Kristal Pide, Merkez Kuledibi Mahallesi, 08600 Hopa/Artvin

İnceleme Ekle

5İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Erman Aydın 18 Mayıs 2022 14:10
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Önceden de sipariş verdiğim bir yer olduğu için yine tercih ettim, gerçekten ne karnım doydu ne de yediğim ürünlerden tat ve zevk aldım, pidenin malzemesi gerçekten azdı, 2021 Kasım ayında 30 TL olan pide 2022 mayista şimdi 45 TL ama hem boyut olarak küçülmüş hem de malzemesi az, ayranın son kullanma tarihine 1 gün kalmıştı, son 11 saati kalmıştı diyebilirim, son kullanma tarihinin fotoğrafı mevcut ve bu şekilde asla müşteriye sunulmalı, yan ürün olarak sipariş verdiğim kadayıf çok net söylüyorum günlerce beklemiş ve ilk çatalda belli oluyor ekşimişti, mecburen yiyemeden çöpe attım… kristal pideye yakıştıramadım, internetten sipariş verildi boşver yap bir pide gönder şeklinde çalışıyor ise kaybeden kendisi olur… Vedat Milor tavsiye ettiği bu işletmenin şu anda bu şekilde çalıştığını duysa, listesinden kesin çıkarır…

Duhan Atakan 15 Mayıs 2022 12:53
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Doğu karadeniz doğa turumuzda uğradık. Açık peynirli ve Kavurmalı deneme fırsatı bulduk. Kullanılan malzemeler kesinlikle oldukça lezzetliydi. Pidenin hamuru ve pişirilme derecesi de sanıyorum mükemmele yakındı. O kıtırlıkta sadece o hamuru yesem şikayet etmezdim diyebilirim. İkamet ettiğim şehirde asla bulamadığım bir pide lezzeti tattım.

Yusuf Parlayan 1 Temmuz 2019 11:45
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kavurmalı ve iki peynirli (kolot + minci) pidelerinden denedim. Kavurmalı olan daha iyiydi. Pidenin hamuru başarılı, orta kısımda yufka inceliğinde ancak malzeme bol olduğundan bu durum yemeyi güçlendiriyor. Buna rağmen fiyatlar oldukça makul. Kendi yaptıkları ve sürahiyle servis ettikleri ayranlarını da beğendim.

MEHMET BOZKURT 14 Şubat 2019 00:35
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Batum gezisi dönüşü Hopa’ya uğradık. İki farklı esnafa, “Haburada esnaf nerede yemek yer” diye sorduk. Kristal Pide’yi tavsiye ettiler. Yediğimiz kıymalı, peynirli ve kavurmalı Pide çeşitleri mükemmeldi. Lezzetli ve malzemesi boldu. İşyeri sahibi genç ve eşinin yakın ilgisi bizleri ayrıca çok memnun etti.

Emrehan 16 Kasım 2018 07:32
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Vedat Bey’in tavsiyesi üzerine bir Karagöl dönüşü Kristal Pideye uğrayalım dedik. Arkadaşlarımla birlikte açık peynirli, kavurmalı yumurtalı ve açık kıymalı pidelerden sipariş verdik. Trabzon Karpi, Merkez Pide gibi mekanlarla kıyaslandığında peynirli ve kavurmalı sıradan kalıyor. Ancak kıymalı gerçekten iyiydi. Bölgede iyi bir alternatif olabilir. Ayrıca değinmek istediğim bir nokta ise mekanın temizliğe önem vermesi gerektiğidir.