İyi bir kokoreçin süt kuzusu ve taze olması gerekir. Durmuş’un mangalda mis gibi pişen kokoreçine bakarken dikkat ettim.Üzerine biraz tereyağı sürdüler. Herhalde lezzetli olmasının bir nedeni de bu… Kokoreçin kendisi mis gibiydi; insan yemeye doymuyor. Özellikle de jelatin tadını seviyorsanız. Ben genelde biraz baharatla yemeyi seviyorum. Önünüzde dört çeşit baharat duruyor; kekik, pul biber ve kimyon. Bir de kendi karışımları var… Sanırım hepsinin karışımı ve tuz var içinde. Ülkemizde maliyeti ucuzlatmak için neredeyse tüm baharatlara tuz basılıyor. O yüzden ekstra tuz ilave etmeyin. Durmuş’un kendi baharatı, kokoreçe çok     yakışıyor. Bunların dışında küçük kırmızı biberler, turşusu ülkemizde bulunan çok acı Meksika biberi jalepeno ve salata da geliyor masanıza. Ben bunlara pek yüz vermedim.

Vedat Milor

4

Tavsiyeler:

– Kokoreç
– Ayran

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Yeşilköy Mahallesi, 35860 Torbalı/İzmir

İnceleme Ekle

5İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Mehmet Ustaoğlu 28 Ağustos 2023 23:00
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Vedat Bey’in yorumundan bu kadar uzak bir mekanla karşılaşmak bizi çok üzdü. Kokoreç çok kötüydü.

Furkan C 28 Ağustos 2023 13:57
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Gerçekten çok alakasız bir yer. Sahibi bizi güzel ağırladı saolsun ama koskoca izmirde listelenen az sayıda mekandan biri burası olmamalı yani. kokoreç aşırı yağlı biz beğenmedik maalesef 🙁

Ali Yeşil 8 Eylül 2022 18:23
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Çok kötü

Elçin Karatay 28 Ekim 2021 19:43
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

İzmir’de bir iş ziyaretimiz sırasında ziyaret etme şansı bulduk. Ağaçların arasındaki mütevazi arka bahçesinde gerçekten çok lezzetli bir kokoreç yedik. Çoğu zaman kurutulan ve tatsız bir hal alan kokoreç, burada bambaşka bir lezzete dönüşmüştü. Güzel bir yemek yemenin mutluluğu yanında, çalışanların kibarlığı ve güler yüzlülüğü de hafızamızda yer etti. Aklımda kalan bu kokoreçi İzmir’e yolum düştüğünde tekrar yemek isterim.

Kazım Yürekli 16 Haziran 2019 00:28
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Her musait zamanda eşimle eve giderken uğrarız. Ayrıca sacta yaptığı tavuk, köfte, kuzu sisi de denedim, fena değil fakat bir kokoreç+ayran değil. Kesinlikle tavsiye ederim.