Mustafa Usta Fahri’den farklı. Konuşkan, sevimli, güleryüzlü. Aynı zamanda o da sapına kadar dürüst, yaptığı işi seven ve işi ile gurur duyan gerçek bir esnaf. Köftesi benim için 5 üzerinden 5 yıldız. Yani harikulade. Benim için dedim çünkü ben köfteye çatal batırdım mı yağı çıksın isterim. Mustafa Usta köfteye kuzu boşluğu ve iç yağını ekliyor. Kullandığı et çok iyi. Sanırım köfte harcında azıcık ekmek kabuğu, tuz ve karabiber dışında bir şey yok. Köfte odun kömürlü mangalda pişiyor. Mustafa Usta köfteyi kesinlikle kurutmuyor ama merak etmeyin köfte önünüze kanlı da gelmiyor. Sakın “İyi pişir” demeyin. “Sen istediğin gibi pişir” deyin. Tam lezzetini almak için. Köftenin yanında piyaz da isteyin. O da çok iyi. Benim yaptığım gibi yaparsanız yeşillikleri attırıp piyazı sadece soğan ve yumurta ile yersiniz. Mustafa Usta Allah için iyi et kullanıyor. Kuzu şiş ve pirzola da ağzınıza layık. Aman onları da fazla pişirtmeyin. Orta ya da orta-az olsun deyin. Balık canlı, et kanlı… demiş atalarımız. Atalarımız herhalde bu işi biliyorlarmış. Ama o zamanlar et de etmiş hani. O zamanlar harika esnaf lokantaları da çokmuş ülkede. Fahri ve Mustafa gibi. Kapalıçarşı gibi bilmem kaç yüzyıllık bir mekanda bulunması herhalde tesadüf değil bu iki esnaf lokantasının. Nesilleri tamamen tükenmeden gidin kendiniz görün.

Vedat Milor

4

Tavsiyeler:

– Köfte (şefin istediği gibi pişsin)
– Piyaz
– Kuzu şiş
– Kuzu pirzola (kuzular orta az veya orta pişsin)

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Mercan Mahallesi, Mercan Cami Çk. No:6, 34126 Fatih/İstanbul

Telefon:
İnceleme Ekle

5İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Hakan Özer 29 Aralık 2018 20:19
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Öncelikle gitmeden önce yanınıza nakit alın, çünkü kart geçmiyor. Bir de lavabo/WC yok. Cumartesi’leri açık, köfte ve biftek denedik. İkisini de baharatsız yapıyor belli ki. Köftesi ne çok sulu ne kuru, tam ayarında. Biftek de gayet iyiydi. Pirzola erken saatlerde bitiyormuş. Fiyatlar ise gayet makul.

Enes xyz 9 Kasım 2018 00:17
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Köftesi mükemmel! Çoban salatayı özensiz buldum ama yine de güzeldi. Mekan büyük değil, sıra bekleriz diye düşünüyordum ancak rahat bir şekilde yer bulduk.

tufan 2 Kasım 2018 20:02
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bugün üşenmeden gittik. Yskın noktada bir yeride çok beğeniyorduk. Yoğun bir ana rastladık öğlen olduğu için ama servis çok gecikmedi ve çok başarılı bir köfte yedik. Piyaz da çok güzeldi. Genelde bu tarz yerlerde zeytinyağı kalitesi yerlerde gezer hatta zeytinyağından şüphe edersin aksine çok kaliteli yağ konulmuş başarılı bir kombinasyonla günümüzü bitirdik. Tavsiye ederim. Köfte +piyaz 24 tl çok iyi ayrıca.

Mustafa 25 Ekim 2018 21:49
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Yakınında olmam sebebiyle iyi bildiğim bir mekan.Köfte ve piyaz için iyi bir seçim.Yanında kızarmış ekmek çok iyi gidiyor..

Rifat Danışman 21 Ekim 2018 22:59
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Müthiş lezzet.. Pirzola varsa mutlaka deneyin..
Kızarmış ekmeklerle süper ziyafet