Köfteler odun kömüründe pişiyor. Islama köfte, yanında et suyuna batırılıp kırmızı biber ekilip mangalda pişen ekmek ile geliyor. Üç çeşit köfte var: İnegöl, sucuk ve normal köfte. Hepsinin ortak yanı, kullanılan dana etinin genel ortalamanın üstünde olması ve kıymanın dananın kaburga ve döş kısmından çekilmesi. İnegöl köfteyi 12 saat ara ile iki kez yoğuruyorlar. Ben çok sevdim. Kosova’da yapıldığı söylenen sucuk köftede ekmek ve soğan yok ama sarmısak ve kimyon var. Bir gece önceden süt ile yoğruluyormuş. O da çok lezzetli. Normal köfteleri ise iki kez çekiliyor ve içinde tuz, karabiber ve soğan var. Bana göre en az ilginç olanı bu. Sanki kıymanın yağ oranı azıcık daha yüksek olsa daha da lezzetli olurdu gibi geldi bana. Aynı şeyi ıslama ekmek için de düşündüm. Et suyu lezzeti geri plandaydı. Öte yandan genel olarak temizliği, mükemmel biber salçaları, muhteşem kabak tatlısı ve ekmek kadayıfları ve standardın çok çok üstündeki köfteleri ile burası dört dörtlük tarihi bir kurum. Ancak şuna dikkat edin zamanla şubeleşti. Çark Caddesi dışındaki yerleri denemedim.

Vedat Milor

Tavsiyeler:

– İnegöl köfte

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Köfteci İsmail, Çark Caddesi, Niskoz Parselleri, Adapazarı

Telefon:
İnceleme Ekle

10İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Ömer 29 Ağustos 2023 23:39
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Sakaryada ıslamayı daha iyi yapan 3-4 yer var , benim favorim Akyazıda Rumeli lokantası . Adapazarında Taraklı esnaf lokantasında da çok güzel lezzetler var .

ertan kağan 3 Mayıs 2023 04:04
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

İlk yeri uzunçarşıdakinin müdavimi idim. Sonra PTT sokağı… Bu çark şubesi bir tuhaf? Servis adamına göre desem değil, kötü desem değil, iyi desem değil… Tuhaf yani. Üç dört defa gittim; her seferinde ayrı terane. Ya ekmek güzel köfte az pişmiş, ya köfte kıvamında ekmek tırt. Ya servis iyi ya da kötü. Burası sizin vitrin yeriniz herkes buraya geliyor, çok mu zor bunu düzenlemek? PTT sokağı standardını koruyor, mecburen oraya gidiyorum. Bir daha adımımı atmam çark şubesine!!

Halil taşdı 24 Aralık 2022 14:36
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Berbat ötesi dün gittim büyük hayel kırıklıgı yaşadım sanırım bu işyeri devretmıs eski sahipleri çalıstırmıyor hele hele piyaz diri fasülyenin üstüne marul doğramış fasülye pişmemiş diri köfte lezzetsiz bunu önerinizden kaldırmanızı rica ediyorum

Tanay Kalafat 7 Aralık 2021 21:01
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Ailemle birlikte öğle yemeği için uğradım. 3 porsiyon ıslama köfte siparişi verdik. Siparişi alan ve servisi veren personel ilgisiz. 2 porsiyon sipariş servis edildikten 20 dakika sonra 3. porsiyon geldi. Arada birkaç kez uyarmamıza rağmen. Köftenin lezzeti bence ortalamaydı çünkü çok kuruydu. Fiyatlar uygun. Temizlikte ortalama.

Veysel V. 7 Ağustos 2019 19:06
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Ailemle İlk defa gittim ve menüyü istedim. Biz sadece köfte satıyoruz, bu yüzden menü bulundurmuyoruz dediler. Köftenin fiyatını sorunca 18 lira dediler. Bir müşteri olarak her şeyin fiyatını sormam mı gerekiyor. Öyle bir hava oluşturuyorlar ki fiyat sormak ayıp. Şef garson 32 yıldır kimsenin menü sormadığını beyan ederek adeta dalga geçti. Acaba bu lokantanın sahipleri, çalışanları satın aldıkları ürünleri fiyatını sormadan mı alıyorlar. Menüyü müşteriye sunmak işletme açısından bir mecburiyettir. Müşteri de yemeklere, içeceklere göz ucuyla bakar ve durumuna göre siparişini verir. Müşteri memnuniyeti budur. Böyle ayak oyunlarıyla müşterinin yiyeceği yemek boğazına dizilmesin.

YK 20 Temmuz 2019 07:21
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Mekan sik ve temiz ,ragbet goren bir yer belli, fiyatta uygun ama sonradan bilenlerin neden 1,5 kofte istediklerini anladik; porsiyonlar kucuk. Kofteler cok kizartilmis ama tadi iyi belkide cok kucuk ve ince olduklarindan bize oyle geldi. Kabak tatlisi cok ovulmus ama sanirim mevsimin azizligine ugradik daha iyi olabilirdi. Ellerine saglik.

hazal karaman 20 Kasım 2018 21:08
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Açıkcası ıslama köfte genel olarak tercih ettiğim bir köfte değil.Daha iyi örnekleri için öneride bulunabilirim fakat en meşhuru ismail diyebiliriz. Tadı yediğim diğer ıslama köftelerle kıyasladığımda yerinde fakat burdaki ekmekler sosunu tam çekmemiş oluyor ki , ıslama köftenin en mühim kısmı ekmekleri.Köftesinde kullanılan et kaliteli ve lezzetli .İlk tercihim olmasa da gidilebilir bir mekan.

Alpcan çelik 25 Ekim 2018 19:40
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bence de inegöl kofteleri cok daha basarili(tam anlamiyla gercek inegöl koftesine benzemesede ).Ama kofte konusunda tercihim adapazarinda her zaman farklidir .Vedat beye katiliyorum kofteler biraz daha yagli olabilir.Kofteci ismaili uzeri hafif kizartilmis ve tahin ile servis edilen kabak tatlisi icin tercih ediyorum.Sadece bu tatli icin bile kofteci ismaile gidilir.

Alpcan 25 Ekim 2018 18:24
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bence de inegöl kofteleri (her ne kadar gercek inegöl koftesi olmasa da)normal köftelerinden daha lezzetli.Ama kofte sozkonusu oldugunda benim adapazarindaki tercihim herzaman farklidir.Ama Kofteci ismaili en cok uzerini hafif yaktiklari ve tahinle servis ettikleri kabak tatlisi icin tercih ediyorum,gercekten bu tatlinin hakkini veriyorlar ve tabiki herzaman temizler.

Ogün Cengiz 22 Ekim 2018 06:21
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Diğer şubesinde de lezzet aynı, bir fark göremedim. Ikisi de temiz konforlu ve bir köfteci için gayet şık mekanlar.