Köfteler odun kömüründe pişiyor. Islama köfte, yanında et suyuna batırılıp kırmızı biber ekilip mangalda pişen ekmek ile geliyor. Üç çeşit köfte var: İnegöl, sucuk ve normal köfte. Hepsinin ortak yanı, kullanılan dana etinin genel ortalamanın üstünde olması ve kıymanın dananın kaburga ve döş kısmından çekilmesi. İnegöl köfteyi 12 saat ara ile iki kez yoğuruyorlar. Ben çok sevdim. Kosova’da yapıldığı söylenen sucuk köftede ekmek ve soğan yok ama sarmısak ve kimyon var. Bir gece önceden süt ile yoğruluyormuş. O da çok lezzetli. Normal köfteleri ise iki kez çekiliyor ve içinde tuz, karabiber ve soğan var. Bana göre en az ilginç olanı bu. Sanki kıymanın yağ oranı azıcık daha yüksek olsa daha da lezzetli olurdu gibi geldi bana. Aynı şeyi ıslama ekmek için de düşündüm. Et suyu lezzeti geri plandaydı. Öte yandan genel olarak temizliği, mükemmel biber salçaları, muhteşem kabak tatlısı ve ekmek kadayıfları ve standardın çok çok üstündeki köfteleri ile burası dört dörtlük tarihi bir kurum. Ancak şuna dikkat edin zamanla şubeleşti. Çark Caddesi dışındaki yerleri denemedim.

Vedat Milor

  • Lezzet
4

Tavsiyeler:

– İnegöl köfte

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Köfteci İsmail, Çark Caddesi, Niskoz Parselleri, Adapazarı

Telefon:
İnceleme Ekle

4İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
hazal karaman 20 Kasım 2018 21:08
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Açıkcası ıslama köfte genel olarak tercih ettiğim bir köfte değil.Daha iyi örnekleri için öneride bulunabilirim fakat en meşhuru ismail diyebiliriz. Tadı yediğim diğer ıslama köftelerle kıyasladığımda yerinde fakat burdaki ekmekler sosunu tam çekmemiş oluyor ki , ıslama köftenin en mühim kısmı ekmekleri.Köftesinde kullanılan et kaliteli ve lezzetli .İlk tercihim olmasa da gidilebilir bir mekan.

Alpcan çelik 25 Ekim 2018 19:40
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bence de inegöl kofteleri cok daha basarili(tam anlamiyla gercek inegöl koftesine benzemesede ).Ama kofte konusunda tercihim adapazarinda her zaman farklidir .Vedat beye katiliyorum kofteler biraz daha yagli olabilir.Kofteci ismaili uzeri hafif kizartilmis ve tahin ile servis edilen kabak tatlisi icin tercih ediyorum.Sadece bu tatli icin bile kofteci ismaile gidilir.

Alpcan 25 Ekim 2018 18:24
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bence de inegöl kofteleri (her ne kadar gercek inegöl koftesi olmasa da)normal köftelerinden daha lezzetli.Ama kofte sozkonusu oldugunda benim adapazarindaki tercihim herzaman farklidir.Ama Kofteci ismaili en cok uzerini hafif yaktiklari ve tahinle servis ettikleri kabak tatlisi icin tercih ediyorum,gercekten bu tatlinin hakkini veriyorlar ve tabiki herzaman temizler.

Ogün Cengiz 22 Ekim 2018 06:21
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Diğer şubesinde de lezzet aynı, bir fark göremedim. Ikisi de temiz konforlu ve bir köfteci için gayet şık mekanlar.