Ben İmam Çağdaş’ın baklavasını da beğendim ama Koçak ile kıyaslasam burun farkı ile Koçak’ı seçerim. İkisini de arka arkaya denedim ve sonra birer paket evime getirerek hem aynı akşam hem de ertesi gün denedim. İkisi de mükemmel. İkisi de çıtır çıtır. Kullanılan yağlar ve fıstık da mükemmel. Eğer Çağdaş’ın zaten hayranlarındansanız bir de Koçak’ı deneyin derim.

Not: Tavsiye Ekibi’nin ziyaretleri neticesinde son dönemde kalitesinde düşüş tespit edilmiştir.

Tavsiyeler:

– Baklava

Adres ve İletişim

Adres:

Ali Fuat Cebesoy Bulv., Ş. M. Engin Özdinç Sok. No:3, Şehitkamil/Gaziantep

Telefon:
İnceleme Ekle

22İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Abdulkadir Demir 22 Ağustos 2023 15:17
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Lahmacun çok leziz,
Kebapları orta derece,
Hijyen konusu
Baklava ve sofraya gelen salata üzerinde sinek uçuyordu.

Gökhan Atila 6 Ocak 2023 20:20
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Koçak gayet başarılı ama Çelebioğulları burun farkıyla daha iyi bence.

Abdurrahman Doğan 24 Nisan 2022 22:20
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Öncelikle merhabalar. Bende çok fazla tad alma konusunda kendimi denedim. Baklava konusunu görünce yorum yapmak istedim. Baklava hamurunun nemli ve çok ince olması ve fıstığın kuş boku çeşidinden olması gerçekten çok fazla tadı değiştiriyor. Ben 2012 yılında imam çağdaş, koçak, çelebioğlu, güllüoğlu, seç, markalarından 250 gr lık küçük paketler aldım ve aynı gün de favoriler den başlayarak 2 saat aralik ve aynı zamanlarda iki markayı karşılaştırdım benim için sonuç açık ara ile seç idi. Vedat hocamın da seç baklavasini denemesini tavsiye ediyorum. (Eğer aynı kaliteyi koruyabilmislerse)

jale güler 26 Ocak 2022 18:44
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

çağdaşta eski lezzet yok koçakta fabrikasyon zaten biryer ne zaman çok tutulsa bozuluyor

Omer 8 Ocak 2022 08:46
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Koçak kalitesi baya düşük

Hilmi YILMAZ 2 Ocak 2022 07:12
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Sn Milor bence Kocak baklavayı burdan çıkarın bir Gaziantepli olarak ona gelinceye kadar nice baklavacılar var kötü tercih

Can 29 Aralık 2020 12:40
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Gaziantep’in tartışmasız en iyi iki baklavacısından biridir.Ürünleri çok kaliteli ve lezzetli.Her tattığımda içimden geçen yorum”gerçekten çok iyi…” Gaziantep’ e geliyorsanız (burada yaşayan bir vatandaş olarak önerim ) baklavayı ya imam çağdaş’da ya da Koçak’ ta denemelisiniz.Servisi gayet hızlı.Umarım artan talepler doğrultusunda bu kaliteyi bozmadan devam ettirebilirler.tek olumsuz taraf son dönem de gittikçe artan baklava fiyatları.Aralık, 2020 deki son zamlarla birlikte baklava, Antep’te el yakıyor.

Ömer Özdemir 9 Ağustos 2020 20:47
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Gaziantep’te yaşıyorum

Altay Orhan 29 Kasım 2019 16:49
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Her yıl Gaziantep e giderim koçak baklava kayınvalide nin evine çok yakın olduğu için ilk gittiğim yer orası olurdu ancak bu yıl lezzet konusunda bir düşüş vardı en son mart ayında gittim sonra ki ziyaretimde çelebioglu nu tercih ettim

Musa poyraz 28 Haziran 2019 13:13
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Eski kaliteli Koçak baklava kalmadı. Geçen hafta aldığım tatlılar bariz lezzet farkı vardı. Cevizli baklavayı olduğu gibi çöpe attım.

Erkut Bekki 27 Haziran 2019 23:08
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

5 günlük Gaziantep lezzet gezimde damağımda en çok iz bırakan yer diyebilirim. Gaziantep’e gitmeden önce antep fıstıklı tatlılara mesafeli olan biri olarak şuan Gaziantep diyince aklına ilk olarak boool fıstıklı Koçak baklavası gelen birine dönüşmem ne denli bir lezzet patlaması yaşadığımın kanıtıdır diye düşünüyorum.Antep fıstığının kalitesine ek olarak , yılın sadece bir döneminde inek sütünden elde edilecek en lezzetli tereyağını elde etmek adına sadece yılın o özel döneminde sağılan sütlerden yapılan tereyağ ise baklavanın lezzetini başka bir seviyeye çıkarmış. Ayrıca içine koyulan kaymak ayrı bir lezzet. Kesinlikle çok başarılı.

Elif 10 Haziran 2019 09:17
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

En iyisi 👌🏻

Neşe Görmez 17 Aralık 2018 22:01
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Tadından hiçbir zaman birşey kaybetmedi.. Harika ötesi baklavaları var..

Alper Sinan ŞAHİN 4 Aralık 2018 23:15
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Tüm ürünlerini denedim. Şeker miktarının düzgün bir seviyede olması. Herşeyin çok taze olması. Kullanılan fıstık kalitesi ve taneli olması. Hayatım da yediğim en iyi baklava çeşitleri. Yaprak şöbiyet tam bir sanat eseri. Umarım kalitesini korur ve bu lezzeti bulabiliriz.

Mutlu Çalışkan 10 Kasım 2018 22:33
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kuru baklava ve normal baklavasını alıp evimize getirdik. Şahsen yediğim en iyi baklava. Antep’te Zeki İnal kaldı tatlısını yemediğim ve baklava konusunda bence en iyisi. Havuç diliminde İmam Çağdaş bir adım önde.

Ersin Rahatgün 5 Kasım 2018 23:35
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Vedat beyin dediği gibi koçak baklava merkezli 9/10 sa imam çağdaş 8 olabilir.. ﹰPopüler olanlar arasında koçak şöbiyette 2. gerisinde zirve bence şuan..Burda en çok özel şöbiyetle dolama tavsiyem..Fiyatlar malum yüksek..

Gokce 4 Kasım 2018 16:16
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bülbül yuvası bence gerçekten çok güzeldi denenmeli.

Mahmut 30 Ekim 2018 02:51
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bir çok kez Gaziantep’te baklava deneyimim oldu ve aralarından en önde tercihim koçak oldu. Kaliteli lezzetli ve akılda kalan bir yer. Favori tatlım şöbiyet mutlaka denenmeli.

Pelin Tatlıcı 29 Ekim 2018 10:17
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

İstanbuldaki baklavalara göre tabi ki çok iyi ancak Gaziantep’te artık turistik ve seri üretime geçen baklavacılardan olması nedeniyle tercih etmiyorum

Merin Sever 29 Ekim 2018 00:39
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Yerinde değil paketle getirilen baklavalarını yediğim için belki çok isabetli bir yorum olmayabilir ancak aradığımı bulamadığımı söyleyebilirim. Belki de beklentim çok yükselmişti.

Erdem Ertınmaz 27 Ekim 2018 22:59
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

İş sebebiyle bir süre antep te yaşayan biri olarak katmer ve şöbiyet önerilerinize kesinlikle katılıyorum baklava içinde koçak ta ve imam çağdaşta yememe rağmen Ayıntap baklavanın kare baklavasını denemenizi öneriyorum saygılarımla

Metin kuş 25 Ekim 2018 22:55
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Ben antepe 2 defa gittim imam çagdaş, zeki inal, koçak, elmacı pazarı güllüoglunu denedim en kötüsü koçaktı fıstık kalitesi kötü ve içinden defalarca fıstık kabugu çıktı ve baklava yerken bayıyor ve çamur gibi yerken agzına yapışıyor