Kıyı’ya senede bir gidiyorum. En takdir ettiğim özelliklerinden biri de tutarlılık. Kalite hep aynı. Dolu olmak, yüksek sürüm demek. Bu durumda taze balık almak ve sürekli almak mümkün. Duyduğuma göre Kıyı, mezatlarda en çok parayı verip en iyi balıkları alan bir-iki lokantadan biri. Pişim de başarılı ve yerine oturmuş olunca ortaya çıkan sonuç dört dörtlük. Tek değişen, ziyaret ettiğiniz zamana göre balık türlerinin farklılaşması. Örneğin ağustosta giderseniz belki kalkan olmaz ama nefis bir sardalye bulursunuz. Kıyı’da beni cezbeden sadece balıklar değil. Mezeler de iyi. Klasik ve geleneksel meze ve deniz ürünleri, çağdaş bir anlayış ve ambiyansla birleşince müşteriyi mest ediyor.

Vedat Milor

4.5

Tavsiyeler:

– Tarama
– Kerevizli ahtapot carpaccio
– Mevsiminde çiroz
– Yaprak ciğer
– Lakerda
– Lüfer
– Palamut
– Boğaz tekiri
– Kalkan

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Tarabya Mahallesi, Haydar Aliyev Cd. 186/A, 34457 Sarıyer/İstanbul

Telefon:
İnceleme Ekle

5İncelemeler

captcha-input
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Mutlu Çalışkan 5 Kasım 2018 19:13
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Vedat beyin tavsiyesi hiç değişmediği için hep gitmek istediğim bir yer olmuştu ama fiyat konusunda çekincelerim olduğu için ancak bu sene eylül ayında gidebildim. Baştan söyleyeyim Ankara Sur Balık buradan pahalı. Mevsimin ilk sarıkanatını burada yedik. Yanında kalamar tava ve karides güveç aldık salata ile birlikte. Tabi bir de ahtapot ızgara aldık. Bütün yediklerimiz gerçekten güzeldi. Tabi şarap listesindeki en temel beyaz şaraptan aldık hesap çok fazla gelmesin diye. Genel olarak çok memnun kalarak çıktık. Bir dahaki istanbul ziyaretinde bir daha gideceğiz kesinlikle. Karides ve sarıkanat kesinlikle masanın yıldızıydı.

Cudidelen 29 Ekim 2018 11:39
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Eskiden daha sık giderdim ama kalitesinden lezzetinden hiç bir şey kaybetmemiş.

Orcun Bakır 27 Ekim 2018 08:58
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kıyı ucuz olmamakla birlikte özel bir günde, arkadaşlarla veya iş yemeği için gidebileceğiniz, servis kalitesi ve lezzeti tutarlı bir restoran

EMRE ÖZAYDIN 22 Ekim 2018 15:16
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

İlk defa bu sene gidebildim. Balık yemedim ama birçok mezesini tattım. Herşey mükemmel ama tarama ve lakerda olağanüstü idi. Fiyatlar kaliteye göre normal.

Evren Bilgin 21 Ekim 2018 11:58
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

2016 yilinda 3 kere gittigim Kiyi’dan her seferinde memnun olarak ayrildim.