Kilcioğlu Pide, 1971 yılından beri hizmet veren bir işletme. Safranbolu bükmesiyle meşhur. Bükme, kavrulmuş dana kıyması (kaburga kısmından), ıspanak, soğan ve maydanozdan oluşan iç harcıyla yapılan bir kapalı pide. Una ek olarak, içeriğinde maya ve tuz kullanılan hamur, yoğrulduktan sonra en az 1.5 saat dinlenmeye bırakılıyor. Bu sürenin sonunda hazır hale gelen hamur kepek üzerinde açılıyor ve iç harcı üstüne eklendikten sonra kapatılıyor. Harcın hava alması için hamuru tamamen kapatmamak, küçük bir delik bırakmak önemli. Hamuru delmemesi için kuru olması gereken ıspanağın pişim sırasında salacağı su da böylece buharlaşıyor. Pişen pideler, üzerlerine fırça yardımı ile tereyağı sürüldükten sonra dilimlenip servis ediliyor. Kilcioğlu’ndaki pideler yöresel olarak yüklü gurbağa (bol malzemeli) tanımına uygun denilebilir.

 

Tavsiyeler:

  • Safranbolu Pidesi (Bükme)
User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Kilcioglu Pide, Sadri Artunç Cd No: 38 78200 Safranbolu

Telefon:
İnceleme Ekle

5İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Ümit Bekar 21 Haziran 2023 15:38
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bükmeli pide ilk defa yedim güzel. Karışık pidesini daha cok beğendim. 2023/6 20 TL salata fiyatı çok ucuz. Personel hızlı ve başarılı. Teşekkürler.

İbrahim bey 21 Mayıs 2023 18:14
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Adam yokluğunda adam yerine konur, öyle şahane pidesi de yok. Pide gotmemis insanların hoşuna gidebilir.

Mustafa YILMAZ 24 Ocak 2023 20:53
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bükme 78 TL, çoban salata kişi başı 15 TL, porsiyon (2 dilim) baklava 40 TL, açık ayran 15 TL. Pahalı veya ucuz demeyeceğim çünkü o kişiye göre değişir. Bükme lezzetliydi. Belki fiyatı 60 TL olsa daha doğru/makul bir fiyatlama olabilirdi. Çoban salata, ayran ve baklavanın herhangi bir ekstra lezzeti söz konusu değil. Bu 3 ürün her yerde yiyebileceğiniz kadar sıradan lezzetler. Kötü değiller ama iyi de değiller. Personel ilgili, kibar ve hızlı. Mekân temiz ve bakımlı. Bir daha giderim. Ama sadece bükme yer çıkarım. Diğerlerine gerek yokmuş. Tabii hiç tadına bakmadığım onlarca ürün var ama onlar hakkında bir şey söylemem doğru olmaz. Belki onlar da bükme gibi lezzetli ürünlerdir. Fakat fiyatlar biraz daha mâkul tutulabilirdi. Kavurmalı Trabzon Pidesi 180 TL olarak mönüye konmuş. Bu da işletmenin fiyatlarının halkın önemli bir kesimi için mâkul olmadığını düşündürüyor. Safranbolu bükmesi yemeden gitmeyelim, bu fiyatlar da bizim için mâkul diyorsanız tercih edilebilecek bir mekân.

Yasin Günaydın 31 Mart 2022 19:53
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Mekan güzel ancak biraz fiyatı fazla gibi

Hüseyin Dorukbaşı 6 Ocak 2022 15:40
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Sadece Safranbolu bükmesi değil kıymalı pidesi de çok lezzetli.