Kelleci Pala Ahmet, İzmir-Aydın yolu üzerinde, Oğlanağası mevkiinde bir mekan. Son derece sıcak ve sevimli. Güzel bir bahçesi var. Güzel havaların sürdüğü bugünlerde, kırda kurulmuş bir masada leziz bir yemek yemenin zevki başka… Bahçeye salıncaklar kurulmuş. Çoluk çocuğun sıkılmayacağı, ailece oturup eğlenebileceğiniz bir mekan. En önemlisi, beklentileri karşılıyor. Ne olabilir ki, insanın bu tip bir mekandan beklentisi? Güleryüzlü servis. Yöresel mezeler. Otantik lezzetler. Adı üzerinde, buranın spesiyali ‘kelle’. Kuzu kellesi. Ama mezeleri de yabana atmamalı. Etlerden önce masanız şöyle güzelce donatılıyor. Yoğurt çok güzel görünüyor. Tadınca, tam yağlı olduğunu ve hafif ekşi koktuğunu anlıyorsunuz. Belli ki doğal maya kullanılmış. Fabrikasyon yoğurt değil. Koyun ve inek sütünün karışımıymış. Nefis bir salata tabağı duruyor önünüzde. İçinde taze roka, kuzu kulağı ve taze sarımsak var. Rokanın en lezzetlisi, ekşimsi-kekremsi ve emsalsiz lezzetiyle kuzu kulağı ve kıtır kıtır taze  sarımsak… Malzeme bu kadar güzel ve taze olunca, sos istemez.

Vedat Milor

4

Tavsiyeler:

– Kuzu kelle
– Patlıcan salatası
– Kokoreç
– Oğlak

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Kelleci Pala'nın Yeri, Oğlananası Cumhuriyet Mah 7033 Sok No10/2, 35475 Menderes/İzmir

Telefon:
İnceleme Ekle

10İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Gökhan Atila 6 Ocak 2023 20:28
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Zamanında isim yapmış, üstüne yatmış. Kart hayvan etleri.

Ata 1 Haziran 2022 22:55
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Yol üstünde uğradık son derece vasattı kuzu kelle özellikle çok yavan kuzu tandır kötünün iyisi hiç memnun kalmadım.Fiyatlarda çok pahalı 2 kuzu tandır 1 kelle 1 halka kokoreç için 500 TL ödedik.Bir daha asla gitmem.

Ersin Serbes 20 Mart 2022 09:48
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Sık sık gidiyorum buraya. Bahçe güzel. Özellikle kokoreçi beğeniyorum. Diğerleri vasat sayılır. Masaya getirdikleri yeşillikler gayet güzel.
Servis son derece acemice.
Ama en önemlisi bu sene fiyatları abartılı.

Cenk Sarıuçak 31 Ocak 2022 02:50
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Pala’ nın yerinePala ölmeden önce ve öldükten bir sene sonra gittik. Tamamen farklı ili işletme gördük. Pala oradayken yediğimiz tüm yemekler, özellikle yoğurt çok lezzetliydi. İkinci gidişimizde servisten tutun da kelle ve yoğurduna kadar vasatın altındaydı. Pala vefat esince her şey değişmiş. Yazık olmuş.

Cemil Özgüç 5 Kasım 2021 17:11
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

İşletmeyi Gerçekten Başarılı Buluyorum Etleri Mezeleri Ve Fiyatı Oldukça Herşey Yerli Yerinde Kaliteli Malzeme Kaliteli Ürün Kullanan Mekan Tebrik Ediyorum Başarıların Devamını Diliyorum

Mustafa Hakan. 23 Eylül 2021 13:18
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kelleyi oldukça vasat buldum. Haşlama gibi bir şeydi. YAnak eti bile lezzetsizdi. Kokoreç nispeten daha iyi.Overrated bir mekan

Mustafa Oguz 24 Ağustos 2019 01:08
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kelle ve tandir kesinlikle cok kötüydü. Masaya resmen soguk geldi. Kokoreç iyiydi ama olağan üstü değildi. Mezelerden kuru domates koyuydu. Patlican salatasi gerçekten çok açtıydı ve deniz börülcesi cok pişmişti. Börülcede kalitesiz bir zeytin yagi kullanılmıştı. İkram gelen yeşillikler tazeydi ama İzmir için lezzetli değildi. Servis kesinlikle çok acemiceydi. Bir saha gitmeyecegimden eminim.

Bilçağ Akgün 27 Temmuz 2019 16:26
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kokoreç ve kelle konusunda son derece başarılı bulsam da geriye kalan ızgara lezzetlerinin ortalama altında düşünüyorum. İmza lezzetlerinin olmasını anlarım ancak menüdeki diğer lezzetlerle aralarında bu denli bir uçurum olmasını doğru bulmuyorum. Pastoral ve samimi bir ambiyansı mevcut.

Erkut Bekki 27 Haziran 2019 23:00
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Hoş,ferah bir alanda kır bahçesi havasında ailecek güzel yemek yiyebileceğiniz bir yer. Yediğimiz kelle,mezeler ve salatalar gayet lezzetli olsa da kuzu tandır beklentinin oldukça altındaydı. Ayrıca mevkisine ve çeşitliliğine göre fiyatların oldukça yüksek olduğunu söyleyebilirim.Bu kaliteli etlerin daha özel pişirme yöntemlerini hak ettiklerini düşünüyorum . Örneğin odun fırını veya tandır fırını ya da oğlak çevirme vb. gibi. Ayrıca rakı konusunda olan çeşitliliği şarap konusunda da artırmaları müşteriler adına daha olumlu olacaktır. İyi bir et güzel bir şarapla içmek mekanın akılda kalıcılığını arttıracaktır. Güzel vakit geçirerek, iyi lezzetler tatmış olarak ayrılmış olmamıza rağmen geliştirilebilir yanlarının olduğunu düşünüyorum.

ibrahim yilmaz 29 Aralık 2018 23:08
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

hafta ici oglen gittim. kokorecler eskisi kadar guzel degil. sanki sonradan isitilmislar gibiydi. kelle ise kuruydu ve beyin bolumunun tadi yenmeyecek aciliktaydi. yogurt guzel.