Adana mutfak olarak çok zengin bir kent. Ama tabii akla ilk gelen kebap. Kebapçı Mesut,1921’de açılmış. Torun Hakim Bey, son derece samimi, dürüst bir insan. Şehir merkezindeki lokantasında kebabı açıkta pişiriyor. Lokanta iyi anlamda salaş. Duvarlarda aklınıza gelen bütün ünlülerin fotoğrafları var. Mesut’un bol kuyrukyağlı, yüzde yüz kuzu kebabıyla, siparişten sonra doğranan, terbiyeli soğan ve bol zeytinyağlı ezme salatası bu satırları yazarken bile ağzımı sulandırıyor.

Vedat Milor

4

Tavsiyeler:

– Adana kebabı
– Ezme salata

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Kebapçı Mesut, Kocavezir Mahallesi, Karacaoğlan Cd. No:49, 01060 Seyhan/Adana

Telefon:
İnceleme Ekle

6İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Muzaffer ÖZKAN 7 Şubat 2019 12:31
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Köprünün altından çok su geçti. Kebapçı Mesut artık insanları mutlu etmiyor. Torun hakim bey suratsız ve gergin. Yalnızca tanıdıklara ya da tanınmışlara iyi hizmet var. porsiyon küçük, mezeler yetersiz.

Eylul 22 Kasım 2018 23:34
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Hem kocavezir hem divan oteldeki lokantalarında yedim
Oteldeki lokantada kıymanın içine kalp kası vardı. Kıyma oldugu icin kuzu veya dana kalbi ayrimi yapamadim
Fiyatlari her iki yerde de ortalamanin ustunde

Pelin Aydan 20 Kasım 2018 19:31
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Adana’da kebap deyince akla gelecek, tercih edilecek ilk 10’da değil. Sıradan bir kebap lezzeti. Genelde şehirdışı misafirleri tercih ediyor.

İbrahim Cinbaş 18 Kasım 2018 18:25
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Adanada yediğim en iyi kebap, porsiyonlar küçük ama lezzet gerçekten takdire şayan. Her adana yolculuğunda uğramaya niyetliyim.

Levent Karaalilerde 26 Ekim 2018 21:52
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Aralıklı birçok kez gittim her gitmede öğle olsun akşam olsun lezzette ve hizmette değişiklik olmadı eti çok leziz sizinde yorumda bahsettiğiniz üzre salata taze geliyor cacık bile taze bence michelin 5 yıldızını hak ediyor bendende barış manço 10 puanı 🙂

Ahmet Seyhan 26 Ekim 2018 14:47
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Buradan hizmet almak için popüler olmak lazım. Onun dışında sıradan bir vatandaşa adana kebap isteyince, beyti getirecek kadar önem vermiyor işine ve saygı duymuyor vatandaşa. Ayrıca 1,5 porsiyonu, Adana’da yer alan standartlara görer 1 porsiyona bile denk gelmiyor.