Adana mutfak olarak çok zengin bir kent. Ama tabii akla ilk gelen kebap. Kebapçı Mesut,1921’de açılmış. Torun Hakim Bey, son derece samimi, dürüst bir insan. Şehir merkezindeki lokantasında kebabı açıkta pişiriyor. Lokanta iyi anlamda salaş. Duvarlarda aklınıza gelen bütün ünlülerin fotoğrafları var. Mesut’un bol kuyrukyağlı, yüzde yüz kuzu kebabıyla, siparişten sonra doğranan, terbiyeli soğan ve bol zeytinyağlı ezme salatası bu satırları yazarken bile ağzımı sulandırıyor.

Vedat Milor

4

Tavsiyeler:

– Adana kebabı
– Ezme salata

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Kebapçı Mesut, Kocavezir Mahallesi, Karacaoğlan Cd. No:49, 01060 Seyhan/Adana

Telefon:
İnceleme Ekle

11İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Sebahattin 22 Aralık 2019 14:05
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Adana’ya yolunuz düşerse yapmanız gereken ritüellerden bir tanesi😉.

Enes 16 Temmuz 2019 21:30
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Salaş mekanda istenilen özellikleri ve ortalama hijyeni yerine getirmiş bir mekan. Duvardaki fotoğraflar nereye geldiğimizi anlatır gibiydi. Mezeler oldukça iyiydi. Özellikle ezmeyi o an hazırlayıp getirmeleri harika oldu. Kebap gerçekten üst düzeydi. Ağızda bıraktığı o baskın aromayı hala hatırlayabiliyorum. Fiyat, gittiğimiz diğer mekanlara göre biraz fazla olsa da Adana’da gittiğim 4 mekan arasında açık ara önde bir mekandı.

Ersin Rahatgün 19 Haziran 2019 19:46
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Şu yorumları okuyunca kendi damağımdan şüphe ettim 🙂 Arkadaş Adana merkezde samimiyetle 40 ı aşkın kebapçı ve kaburgacıda Adana yedim.. Ciddi iyiler vardı fakat salt adana kebapta en lezzetlisi bu geldi.. Yani ilk lokmada ette ayrıcalık var.. 3-4 tabak meze vardı, az ve öz bana göre isabet.. Kaldı ki bu kadar taze mezeleri diğer kebapçılarda bulmak zor.. ELEŞTİRİLERİM; Porsiyon fiyat uçuk diyen abuzettinler olmuş, 2-3 lira fazla evet.. Mekanın salaşlığını eskiliğini pek bozmadan ufak restore düzenleme gelebilir.. ASIL ÖNEMLİ ELEŞTİRİ OTEL ŞUBEYE VERİLEN MESUT İSMİ FUL ZARAR..

Çağdaş 26 Mart 2019 20:12
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Sırasıyla yıldızları neden bu kadar az verdiğimi açıklayayım. Bir çok şehirde bundan çok daha lezzetli kebaplar yiyebilirsiniz.1-Lezzet: Yavan bir tada sahip olması, Yediğim kebaplar içinde ortalamanın altında olmasına sebep oldu. Buraya gidebilmek için harcadığımız emeğe yazık oldu. 2- Servis: kendilerinden üç kere istememe rağmen ezmeyi getirmekte epey direndiler. Her şey sayıyla gelmişti sanki. 3- Hijyen: salaş olduğu için çok önemsemiştim ama eşim masanın çok pis olmasından rahatsız oldu. 4- Fiyat: bütün bu memnuniyetsizliğe bir de fiyatın yüksek olması ve çayı dahi yarım ağız teklif etmeleri rahatsız ediciydi. Son olarak anladığım kadarıyla birazda olsa meşhur biri olmadığınız sürece hiçbir değeriniz yok.

Merve 24 Mart 2019 18:54
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Porsiyon oldukça küçük, ikram namına verilenler çok yetersiz. Tabaklara bardaklara bakınca esnaf lokantası diyorsunuz ama fiyatlar çok uçuk. Bir porsiyonla doymak imkansız.

Muzaffer ÖZKAN 7 Şubat 2019 12:31
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Köprünün altından çok su geçti. Kebapçı Mesut artık insanları mutlu etmiyor. Torun hakim bey suratsız ve gergin. Yalnızca tanıdıklara ya da tanınmışlara iyi hizmet var. porsiyon küçük, mezeler yetersiz.

Eylul 22 Kasım 2018 23:34
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Hem kocavezir hem divan oteldeki lokantalarında yedim
Oteldeki lokantada kıymanın içine kalp kası vardı. Kıyma oldugu icin kuzu veya dana kalbi ayrimi yapamadim
Fiyatlari her iki yerde de ortalamanin ustunde

Pelin Aydan 20 Kasım 2018 19:31
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Adana’da kebap deyince akla gelecek, tercih edilecek ilk 10’da değil. Sıradan bir kebap lezzeti. Genelde şehirdışı misafirleri tercih ediyor.

İbrahim Cinbaş 18 Kasım 2018 18:25
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Adanada yediğim en iyi kebap, porsiyonlar küçük ama lezzet gerçekten takdire şayan. Her adana yolculuğunda uğramaya niyetliyim.

Levent Karaalilerde 26 Ekim 2018 21:52
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Aralıklı birçok kez gittim her gitmede öğle olsun akşam olsun lezzette ve hizmette değişiklik olmadı eti çok leziz sizinde yorumda bahsettiğiniz üzre salata taze geliyor cacık bile taze bence michelin 5 yıldızını hak ediyor bendende barış manço 10 puanı 🙂

Ahmet Seyhan 26 Ekim 2018 14:47
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Buradan hizmet almak için popüler olmak lazım. Onun dışında sıradan bir vatandaşa adana kebap isteyince, beyti getirecek kadar önem vermiyor işine ve saygı duymuyor vatandaşa. Ayrıca 1,5 porsiyonu, Adana’da yer alan standartlara görer 1 porsiyona bile denk gelmiyor.