Antep’e yolunuz düşer ise ve vaktiniz de varsa Halil Usta’ya uğramadan dönmeyin. Oteldeki komiden taksi şoförüne, yöre esnafından ileri gelen ailelerine kadar herkesin gönlünü ve midesini fethetmiş. Halil Usta gerçek bir et uzmanı. 8 yaşından beri kasaplık yapıyor. Lokantasında sadece koyun eti var ve lahmacun yok. Burada yapılacak en iyi şey seçimi ona bırakmak ve lokantaya aç gitmek. Önümüze gelenleri sayayım: Terbiyeli kuşbaşı, simit kebap, pirzola, buttan beyaz et, terbiyeli küşneme, kekikli naneli kuşbaşı, sebzeli kebap. Halil Usta’yı ön plana çıkaran özellikler şunlar: Etten çok iyi anladığı için iyi seçim yapıyor, etleri çok başarılı ve her biri farklı terbiye ediyor, fazla pişirmediği ama odun ateşinde ve usul usul pişirdiği için etleri kurutmuyor ve kaya tuzu kullandığı için etin lezzetini ortaya çıkarıyor. Koyun yerine kuzu eti bulabilse bu özellikleri onu dünyanın sayılı et lokantaları arasına sokabilir. Öte yandan küspe ile beslenmeyen Antep koyunu lezzetli fakat gerçek bir kıvırcık kuzu kadar körpe değil.

Vedat Milor

4

Tavsiyeler:

– Küşneme
– Sade küşneme

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Halil Usta, Karşıyaka Mah., Tekel Cad. Öcükoğlu Sok. No:6, 27500 Şehitkamil/Gaziantep

Telefon:
İnceleme Ekle

8İncelemeler

captcha-input
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
kurtuluş öztekin 18 Aralık 2018 10:29
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Gecen hafta oradaydım.Tam bir hayalkırıklığı oldu benim icin.Sadece kusneme soyleyemiyoruz.az çıkıyor dedi kasadaki adam.bunu soyledikten sonra yalan soyleme lan diyen garsonla arkamdan gulustuklerini duydum.kusneme cok sertti.mecburen soyledigimiz karisik kebap soguk ve lezzetsizdi.hem 95 tl verdik hem de alaya maruz kaldik.ta istanbuldan ilk buraya gelmistim.Vedat Bey tekrar yorumunu gozden gecirirse sevinirim.

Ahmet KARAKOÇ 17 Aralık 2018 18:08
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Küşneme için gittik ama geç kaldık malesef. Mecburen kuşbaşı ve kıymayı tadabildik. Kıymada yalnızca zırh eti ve tuz kullanılmış. Kuyruk yağı dahi yokken nasıl bu kadar lezzetli olabiliyor gerçekten anlamak güç. Salata sosu da öyle başarılıydı ki, yalnızca salata yemeye bile gidilebilir. Fakat hayal kırıklığını kuşbaşıda yaşadım. Türkiye’nin hangi kentine gitseniz bu standartta kuşbaşı yiyebilirsiniz.

Erman Alkar 13 Kasım 2018 14:34
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Geçen sene yediğim zaman et tabiri caizse “saman” gibiydi. Bir daha ziyaret edeceğimi sanmıyorum, tam bir overrated mekan.

Ersin Rahatgün 5 Kasım 2018 23:37
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Küşleme en iyilerden..Fakat kuşbaşı kıyma daha iyileri var..Salatası ayrıcalıklı, çok iyi..Ayranı daha iyi olabilir..

Gokce 4 Kasım 2018 16:06
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

has yeri erken saatte kapandığı için biz metro marketin yanındaki şubesine gittik ve gerçekten çok memnun kaldık. etler çok lezzetliydi ve çok yememize rağmen kişi başı uygun bir fiyat ödedik.

yasin 30 Ekim 2018 11:43
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Mahmut 30 Ekim 2018 03:06
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Gaziantep’in en populer yerlerınden bırısı ve her saat yogun bu yuzden serviste bazı aksaklıklar oluyor. Çoğu ürünleri lezzetli ve ıstek uyandırıcı fiyatlar biraz turistik ama şehirdeki en dogru yerlerden birisi.

Ömer faruk daş 28 Ekim 2018 08:00
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

İlgisiz personel doyurucu olmayan porsiyonlar ve astronomik fiyatlar tavsiye etmem