Kebapçı Canbolat Ankara döneri yapan küçük bir işletme. 1981 yılında açılmış. Önünde 4 masalık küçük bir bahçesi de var. Sadece hafta içi öğlen servis yapıyorlar. Sabahattin Usta döneri süt dananın arka budundan ve kuzu kuyruk yağı kullanarak yapıyor. Ankara döneri olduğundan kıyma kullanmıyorlar. Etlerinin kalitesi iyi. Yağ oranı da oldukça dengeli: Ne kupkuru ne de vıcık vıcık yağlı. Soğan ve sütle yapılan marinasyonu ise yerinde. Döneri meşe kömürü ateşinde pişirip lavaş, gobit, yarım ekmek arası ya da serviste sunuyor. Mekân öğlenleri çok kalabalık olmasına rağmen acele etmiyorlar. Döneri yüksek ateşte pişirip kurutmuyorlar. Etin lezzetini ve dokusunu daha iyi anlamak için ya lavaş arasında sade (yeşilliksiz) ya da servis olarak sipariş etmeniz tavsiye edilir. 

Gönüllü Tavsiye Ekibi

Tavsiyeler:

  • Döner
User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Kebapçı Canbolat, Aydınlıkevler, Şht. Ömer Halisdemir Blv No:110, 06130 Altındağ/Ankara

Telefon:
İnceleme Ekle

4İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Erkam 26 Haziran 2021 13:16
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Dana buttan yapılan Ankara dönerinin sadık bir temsilcisi denilebilir. Siparişten önce sırada bekleyenlere tadımlık döner ikramları hoş olmuş. Özge Piknik ve Mutlu Piknik ile birlikte denenip mukayese edilebilir.

ercüment yaralı 23 Haziran 2021 10:16
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

abartıldığı kadar güzel değil közde göstermelik arkada gaz yanıyor

Yavuz 13 Temmuz 2020 08:58
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Doneri kesen bey amca yakin zamanda bir kalp ameliyati gecirdi, sonrasinda da malum pandemi basladi, dolayisiyla artik o evde istirahat ediyor, yerine de kizi bakiyor.

Malesef doner eski lezzetinde degil. Gecenlerde ugrayip yarim ekmege 1.5 porsiyon yaptirdim. 1.5 porsiyonluk etten uc tane koca sinir cikti.

Yalçın 13 Aralık 2019 16:52
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bir gurme değilim ancak dönerinde kıyma olduğunu düşünüyorum bu durumdan bağımsız ek olarak lezzet konusunda da sıradan bir yer.