En sevdiğim Türk tatlısı katmerdir desem pek abartmış olmam. Hakkıyla yapılmış, incecik açılmıs, kaymaklı-fıstıklı katmer hem hafif hem doyurucu hem de baştan çıkarıcı bir lezzet. Antep’te çok güzel katmer yapılıyor ve bu işin gerçek ustaları hamuru öyle bir açıyorlar ki onları seyrederken insan çocukluğundaki hokkabaz gösterilerini düşünüyor. Sanırım odun kömürü ile ısınan fırında katmer yapan ustalar artık Antep’te bile kalmamış. Zekeriya Usta hariç. Ama Zekeriya Usta’nın mahareti bundan ibaret değil. Kullandığı kaymak, fıstık ve tereyağı, hepsi dört dörtlükler. Ama sakin lüks bir ortam beklemeyin. İstanbul’un tipik bir kıraathanesi gibi basit ama samimi ve müşterilerin birbirlerini tanıdığı, afrası tafrası olmayan bir yer burası. Sakın geç gitmeyin. Antepliler katmeri kahvaltı niyetine yiyor ve 11.00 sularında bitiyor katmer.

Vedat Milor

5

Tavsiyeler:

– Katmer

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Çukur Mahallesi, B Hilmi Gecidi No:16 D:C-D, 27010 Şahinbey/Gaziantep

Telefon:
İnceleme Ekle

9İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Burak 30 Aralık 2018 07:56
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Lezzet Rehberinden okuyarak gittik.
İlk katmer deneyimimiz için felaketi.
Çalışan garsonlar sürekli bağırıyor, ilgi alaka varmış gibi ama saygısız bir üslupla…
Lavabodaki peçetelik bozuk herkes ıslak eli ile parça koparıyordu.
Gelen katmerin altı un parçacıklı ve pişmemişti. İçinin kaymağı da yeterli değildi.
Habersiz tekrar gitmenizi veya ekibinizi yönlendirmenizi isterim.

Neşe Görmez 17 Aralık 2018 22:02
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Türkiye’nin başka hiçbir yerinde böyle katmer yemedim.

erman alkar 5 Aralık 2018 14:19
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

katmer başarılı evet ama istanbul’da yediğimden farklı olduğunu söylemek güç.

Alper Sinan ŞAHİN 4 Aralık 2018 23:26
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Katmer çok güzel, tek eleştirebileceğim yönü şeker seviyesi biraz fazla. Süt ile ikram ediliyor. Ancak paket pastorize süt cidden böyle bir yere yakışmıyor.

Mutlu Çalışkan 10 Kasım 2018 22:28
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Uzun tatilde Antep’e gidilmez dedirten bir deneyim yaşattı maalesef. 10 kişi gidip bir saat bekledikten sonra ancak bir tane katmeri paylaşmak zorunda kaldık. Tabi ki lezzetini anlayabilecek kadar birşey yiyemedim. İmam Çağdaş ve buraya hafta içi bir gün gelip bir şans daha verebilmek isterim.

Gokce 2 Kasım 2018 02:24
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Katmer sevmeyen insana katmer sevdiren bir yer. Kesinlikle denenmeli

Pelin Tatlıcı 29 Ekim 2018 10:15
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Gaziantepe her gittiğimde burada katmer yerim ancak son dönemde talebe yetişememelerinden ekibi genişletmişler ve bu nedenle kalite standardı değişmiş. bir gidişimde çok beğendiğim katmeri, bir sonraki seferde beğenmediğim oluyor. 1 saat sıra beklediğiniz yerde sürprizle karşılaşmak istemezsiniz.

OĞUZ HAN 26 Ekim 2018 16:31
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bu mekan katmer konusunda zirveyi temsil eden bir yer olduğu için insanlar çok çok yüksek beklentiler içine giriyorlar.Sonuçta orada katmer yiyoruz arkadaşlar. Buradaki katmeri yediğiniz başka katmerlerle karşılaştırıp apayrı zevklere götüren bir cennet yiyeceği muamelesi yapmamanız rica olunur. Boğazı yakmayan, doyurucu enterasan bir tatlı.Usulen elle yenilen bir tatlı. İsterseniz servis açıyorlar. Bu tatlının ruhunu daha iyi deneyimlemek için sabah, kahvaltı olarak tüketmeniz bence daha güzel olur.

Yalçın 21 Ekim 2018 09:46
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kasım 2017’de gittiğim bu mekanda aradığımı bulamadım. Arkadaşlarım da benle aynı fikirdeydi. Hamurunun odun ateşinde pişmiş olması dışında ekstra hicbir lezzet yoktu. Ama samimiyetin ictenligin hissedildiği kahvehane gibi bir tatlıcı.