Beşiktaş’taki bu minik dükkânda Asım Usta aynı kaliteyi yıllardır sürdürüyor. İşin en önemli kısmı eti iyi seçmek. Sorduğumda her gün dört saatini et seçmeye ayırdığını söylüyor. Döneri dana ağırlıklı ama beşte bir gibi kuzu da var. Trakya ve Balıkesir yörelerinin etlerini kullanıyormuş. Eti terbiye edişi işin önemli bir parçası. Eti marine ederken yoğurt, tuz ve karabiber kullandığını söyledi. Tabii kesim de önemli. Ne çok ince, ne çok kalın… Et lezzetli ve sululuğunu muhafaza ediyor. Detaylara da önem verilmiş. Dönerin yanındaki pide çok lezzetli. Domates ve soğanı ızgarada pişmiş. Bütün bunların yanında, Asım Usta’nın dükkânın önünden geçerken yemek yiyenlere imrenerek bakan, avurtları açlıktan çökmüş, muhtemelen Suriyeli bir şahsa pek etrafa çaktırmadan dürüm içinde döner hediye etmesi de dikkatimden kaçmadı. İnsanlık ve cömertlik her şeyin başı elbette! Her halükârda Beşiktaş Çarşısı’ndaysam, öğlen vaktiyse ve karnım da açsa burası aklıma gelecek ilk mekân. Tek sorun, dönerlerin çok kalın takılması ve yeterince pişmemiş döner kesilebilmesi.

Vedat Milor

4

Tavsiyeler:

– Döner

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Karadeniz Döner, Sinanpaşa Mahallesi, Mumcu Bakkal Sk. No:6, 34353 Beşiktaş/İstanbul

Telefon:
İnceleme Ekle

7İncelemeler

captcha-input
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Kader Sucuk 13 Aralık 2018 14:35
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bu bölgede çalıştığım zamanlarda öğle yemeklerine sık sık gittiğim yer. Hala yolum düşünce şansımı deneyip döner bitmemişse giderim. Döneri zaten çok lezzetli, bol etli tavsiye ederim. Kesinlikle pide ile deneyin, fırından yeni çıkmış taze taze oluyor. Mekan küçük olduğundan her zaman yer olmayabilir, biraz sıra beklemeye değer.

Ata 21 Kasım 2018 20:09
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Son derece kaliteli et.Benim tercihim bol etli dürüm fakat kesinlikle içine turşu koydurmayın güzelim dürümü mahvetmiş olursunuz

Mehmet sertkaya 20 Kasım 2018 19:52
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kesinlikle İstanbul’da yiyebileceğiniz en lezzetli döner.

nuri 15 Kasım 2018 13:32
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

dürüm yemediğiniz sürece sıkıntı yok. lavaşı taş gibi oturuyor mideye.

İlkay Civelek 28 Ekim 2018 17:06
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Eskiden beri çok gittiğim bir yer. Sanırım nüfus artışı ile aşırı talep kaliteyi bir parça düşürdü. Ancak Asım Bey’in kişiliği bir çok şeyi göz ardı etmemize sebep oluyor.

Erkam 28 Ekim 2018 02:09
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Döneri lezzetli, iskenderi hiç denemedim. Kuyrukta bekleyip sokak ortasında elinizde yemek istemiyorsanız eğer içeride üst katlarda yerleri olabiliyor. Porsiyonu fena degil ama soğan isterseniz önceden söyleyin, yoksa döner buz gibi olur ama soğan gelmez, zaten serviste neden soğan olmaz onu da anlamıyorum, döner bu. O dandik salata tursularından koyacaklarına soğan koysalar daha iyi.

Oğuzhan Türk 25 Ekim 2018 11:31
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Güzel bir dönerci ancak bulunmaz değil. Önünde çok kuyruk oluyor ve fiyatlar gerçekten çok pahalı. O yüzden Beşiktaş’taysam farklı alternatiflere yönelirim.