Beşiktaş’taki bu minik dükkânda Asım Usta aynı kaliteyi yıllardır sürdürüyor. İşin en önemli kısmı eti iyi seçmek. Sorduğumda her gün dört saatini et seçmeye ayırdığını söylüyor. Döneri dana ağırlıklı ama beşte bir gibi kuzu da var. Trakya ve Balıkesir yörelerinin etlerini kullanıyormuş. Eti terbiye edişi işin önemli bir parçası. Eti marine ederken yoğurt, tuz ve karabiber kullandığını söyledi. Tabii kesim de önemli. Ne çok ince, ne çok kalın… Et lezzetli ve sululuğunu muhafaza ediyor. Detaylara da önem verilmiş. Dönerin yanındaki pide çok lezzetli. Domates ve soğanı ızgarada pişmiş. Bütün bunların yanında, Asım Usta’nın dükkânın önünden geçerken yemek yiyenlere imrenerek bakan, avurtları açlıktan çökmüş, muhtemelen Suriyeli bir şahsa pek etrafa çaktırmadan dürüm içinde döner hediye etmesi de dikkatimden kaçmadı. İnsanlık ve cömertlik her şeyin başı elbette! Her halükârda Beşiktaş Çarşısı’ndaysam, öğlen vaktiyse ve karnım da açsa burası aklıma gelecek ilk mekân. Tek sorun, dönerlerin çok kalın takılması ve yeterince pişmemiş döner kesilebilmesi.

Vedat Milor

4

Tavsiyeler:

– Döner

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Karadeniz Döner, Sinanpaşa Mahallesi, Mumcu Bakkal Sk. No:6, 34353 Beşiktaş/İstanbul

Telefon:
İnceleme Ekle

31İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Tunahan 29 Ağustos 2023 09:50
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Yeterli oturma alanı olmadığı, popüler hale geldiği ve endüstriyelleşmeye başladığı için et lezzeti azalmış ve neredeyse hiçbir et iyi pişmeden servis ediliyor. Bu da aynı zamanda hem iyi pişmemiş ette oluşabilecek bakterilerle ilgili düşündürüyor.

Melih 2 Nisan 2023 08:24
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Maalesef talebi yetiştirmek üzere yüksek ateşte pişiriyorlar. İki defa gittim, ikisinde de aynıydı.

Ufuk 1 Nisan 2023 13:27
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Biz buraya 5 yıldır ayda ne az iki kere geliriz. Her seferinde aynı tat var ama cuma günleri hariç. Bence cuma günü Selami usta Cuma’ya gittiği için döneri kesen kıvamında kesemiyor. Servis çeşitlilik az ama ekstrasını istediğinizde herhangi bir ücret ödememeniz güzel. Hijyen konusu hepsi gözümünüz önünde gerçekleşiyor zaten. Eğer çatal kaşık güzel yıkanıyorsa problem yok. Fiyat hususu ise bence en makulu. 100 gr en son gidişimizde 90 lira idi. Bu paraya bu kadar haz alacağınız başka bir yemek yok.

Ahmet Üner Elbir 23 Ocak 2023 22:17
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kartal Közde’yle karşılaştıranlara anlam veremiyorum. Avrupa yakasındaki şüphesiz ilk üçte. Tek handikapı sıra olması, üst kata çıkarsanız da tanımadığınız insanlarla yan yana oturmak zorunda kalmanız.

Bilge Kaya 23 Kasım 2022 03:39
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Karşısındaki Kartal Közde Döner varken kim neden gidiyor hiç anlamadığım bir mekan.

Nurullah 24 Ekim 2022 16:39
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Vedat Bey sizin tavsiyeniz üzerine gittim ama hayal kırıklığına uğradım

Ramazan 15 Mayıs 2022 11:56
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Son yediğimde kalitesi düşmüştü, eti sert ve fazla yağlı geldi.

Erdoğan Kalay 28 Şubat 2022 13:28
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

beşiktaş tarafında iseniz, çarşıya yakınsanız ve açsanız 2 alternatifiniz var. Şöhretler Köftecisi ve Karadeniz Döner Asım usta. eğer oturmaya da vaktiniz yok ayak üstü atışturacaksanız alternatif teke düşüyor. Döneri en iyiler listesinde ilk 5e girer bana göre.

Mücahit 5 Ocak 2022 02:39
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Asım Usta her geçen gün maziyi koruyan bir usta. Et dönerin,Domates,Yeşil biber ile ağızda bıraktığı tadı anlatmaya kelimeler yetmez. Böyle işletmelerin sayısının artması dileğiyle.

Levent Ö. 13 Ekim 2021 08:53
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Tadını unutamayacağınız bir dönerci, bende bağımlılık yaptı. Türkiyenin açık ara en iyi dönercisi diyeceğim. Tek problem küçük dükkan, o da nazar boncuğu.

Emir E. 12 Ekim 2021 19:55
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Lezzeti ve kalitesi yıllardır hiç değişmedi ama benim için en iyi dönerci diyebileceğim kadar beni etkileyen bir dönerci değil. Bana sorarsanız standart dönerlerin tabiki üstünde yer alıyor ancak üst sıralarda değil. Yinede tarihi ve yerlisi olmuş sembolleşmiş bir yer.

Mustafa Azizoğlu 4 Nisan 2021 16:33
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Öğrencilik zamanımda burada pahalı olmadan çok güzel döner yerdim ama şimdi önünden geçerken gördüğüm kadarıyla sonu gelmeyen kuyruğa döner yetiştirmek için eti çok yüksek ateşte çok hızlı pişirmeye çalışıyorlar. Bunun kaliteye etki etmemesi mümkün değil.

Serdar Güney 9 Mart 2021 12:48
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bence İstanbul’un en güzel dönerlerinden birisi burada pişiriliyor. Odun ateşinde olsa çok daha yüksek düzeyde bir lezzete ulaşılacağına eminim ama müşteri yoğunluğundan olsa gerek, kömür ateşini kullanamıyorlar. Kömür ateşi ayrıca bir ilgiyi talep ediyor çünkü. Dükkan çok küçük ve sıkışık, dip dibe, ayaküstü yemeyi göze almak gerekiyor. Ben her gittiğimde mutlaka pide arası döner istiyorum; çünkü buradaki döner pidesini başka yerde bulmak neredeyse imkansız. Pidelerini kendileri yapıyorlar ve İçi hamur dolu değil. Pide, dönerin önüne geçmiyor ağzınızda, tam tersine, dönere kibarca eşlik ediyor. Fiyatlar bu ekonomik şartlarda çok normal. Zaten daha ucuzunun etinden her zaman şüphe etmek gerekir.

Fzlyc 16 Ekim 2020 20:58
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bence açık ara en iyi dönerci. Asım usta yıllardır aynı lezzet ve sunumla Karadeniz usulü döner yapıyor. Yaz kış önünde kuyruk olur. Kadiköy’den sırf döner yemek için çok gittim. Her türlü eza cefa çekilir o döner için. Etin içinde bir miktar kuzu eti de olduğundan ve harlı ateşte sulu sulu servis yapıldığından dolayı tadina doyulmaz. Yanında servis edilen sıcak pide ve domates, biber(üzerine dönerin yağı serpilmiș) ile 1 porsiyon kesmez kesinlikle.Öglen 3 gibi döner kalmıyor, pazar günleri kapalı.

Volkan Keser 16 Ekim 2020 09:58
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

İstanbul’da yediğim en iyi dönerlerden birtanesi. Çok sıra oluyor evet ama buda zaten kalitesini göstermezmi. 25 yılı geçkin süredir Asım ustadan o döneri yerim tadı lezzeti hiç değişmedi. Eşim et sevmez oranının dönerini 2 porsiyon yer. Mekanın orjinalliğini bozmamasıda çok güzel bence.

Ahmet Tevfik 26 Eylül 2020 20:29
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bi kaç kez gittim, her gitmemde etler yanık olarak geldi. Usta maalesef çok dikkat etmiyor pişirirken.

Ali 19 Ağustos 2019 18:30
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Öğlen deli gibi sıra oluyor ve çiğ etleri getiriyorlar. Bence Vedat abinin burayı tekrar ziyaret edip, rehberinden kaldırması gerekebilir.

Burç ÖZARI 6 Ağustos 2019 18:52
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Esnaflık kültürünü işletme sahiplerinin gösterdiği samimiyet ve mütevazilikle Beşiktaş gibi merkezi bir yerde yaşatan, dönerinin lezzetli piyasada zincirleşmiş döner restoranlarının ürünleri ile kapışan sayılı büfelerden biridir. Şişe taktıkları hacimli dönerleri günlük hazırlanıp talep yoğunluğundan ötürü aynı gün içerisinde tükenir. Bu yüzden akşam 6’dan sonra mekanda döner bulmak mümkün değildir. Tezgah arkasındaki yoğun hareketlilikten, mekanın küçük ve salaş oluşundan dolayı hijyen meraklıları için çok ideal olmasa da ellerinden hiçbir zaman lezzetsiz, yanmış ve kuru bir döner yediğimi hatırlamıyorum. Ayranlarından tutun pidelerine kadar her ürün işletme tarafından tezgah arkasında taze taze hazırlanmaktadır. Mekandaki tek sorun gerçekten yoğun olması; öyle ki öğlen vakti kartal heykeline kadar kuyruk olabiliyor. Fiyatları bir büfe için biraz tuzlu olsa da sunduğu lezzete ve kaliteye oranla gayet uygun kaldığını rahatlıkla söyleyebilirim.

Erkut Bekki 27 Haziran 2019 23:34
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Döneri tattığınız zaman ya da ustasını izlediğinizde verilen emekten kesinlikle emin oluyorsunuz. Ancak uzun bekleme süresi biraz caydırabiliyor. Tabakta kesik döneri yerken aldığım tadı başka bir zaman ekmek arası denediğimdeyse alamamam olumsuz diyebileceğim yönlerden birisi. Ama verilen emek karşısında ceketlerimizin düğmesini iliklememiz gerekiyor. Bu emeğin sonucunda da güzel bir lezzet ortaya çıkması doğal bir durum.

Deniz Atlı 12 Haziran 2019 16:14
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Döneri gerçekten lezzetli, birlikte servis edilen pideler de öyle.. Ancak döner yemek için o kadar kuyruk beklemeye değer mi tartışılır.

Mert 25 Nisan 2019 16:29
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

İstanbulun en iyisi kesinlikle.

Emre 15 Mart 2019 08:55
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Aşırı yoğunluktan dolayı talebi karşılamak için döneri yüksek ateşte pişiriyorlar. Bütün tadı gidiyor. Tadını anlamak için 2 dürüm yedim ama beni hiç memnun etmedi.

Merve 24 Şubat 2019 23:39
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Ben bu dönercinin abartıldığını düşünüyorum. Yerken ağzımda kalan yağ tadından hoşlanmadığım için de bir daha tercih etmeyi düşünmüyorum.

HAZAL KARAMAN 24 Aralık 2018 16:10
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Karadeniz pide salonu büyük umutlarla gittiğim bir yerdi. Lavaş dürüm olarak sipariş ettik dönerimizi içine doğan ve biber de koydurduk.İçine konulan biber ve lavaş soğuktu ve her ısırışta sıcak dönerle birlikte ağızda zıtlık oluşturmaktaydı. Döneri ise ne yazık ki beni etkilemedi , belki bahsettiğim bu zıtlık beni fazla irrite ettiği için çok dönerin tadını alamadım.

Kader Sucuk 13 Aralık 2018 14:35
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bu bölgede çalıştığım zamanlarda öğle yemeklerine sık sık gittiğim yer. Hala yolum düşünce şansımı deneyip döner bitmemişse giderim. Döneri zaten çok lezzetli, bol etli tavsiye ederim. Kesinlikle pide ile deneyin, fırından yeni çıkmış taze taze oluyor. Mekan küçük olduğundan her zaman yer olmayabilir, biraz sıra beklemeye değer.

Ata 21 Kasım 2018 20:09
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Son derece kaliteli et.Benim tercihim bol etli dürüm fakat kesinlikle içine turşu koydurmayın güzelim dürümü mahvetmiş olursunuz

Mehmet sertkaya 20 Kasım 2018 19:52
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kesinlikle İstanbul’da yiyebileceğiniz en lezzetli döner.

nuri 15 Kasım 2018 13:32
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

dürüm yemediğiniz sürece sıkıntı yok. lavaşı taş gibi oturuyor mideye.

İlkay Civelek 28 Ekim 2018 17:06
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Eskiden beri çok gittiğim bir yer. Sanırım nüfus artışı ile aşırı talep kaliteyi bir parça düşürdü. Ancak Asım Bey’in kişiliği bir çok şeyi göz ardı etmemize sebep oluyor.

Erkam 28 Ekim 2018 02:09
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Döneri lezzetli, iskenderi hiç denemedim. Kuyrukta bekleyip sokak ortasında elinizde yemek istemiyorsanız eğer içeride üst katlarda yerleri olabiliyor. Porsiyonu fena degil ama soğan isterseniz önceden söyleyin, yoksa döner buz gibi olur ama soğan gelmez, zaten serviste neden soğan olmaz onu da anlamıyorum, döner bu. O dandik salata tursularından koyacaklarına soğan koysalar daha iyi.

Oğuzhan Türk 25 Ekim 2018 11:31
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Güzel bir dönerci ancak bulunmaz değil. Önünde çok kuyruk oluyor ve fiyatlar gerçekten çok pahalı. O yüzden Beşiktaş’taysam farklı alternatiflere yönelirim.