Eğer tatlıları seven biriyseniz, Paris sizin için hazine değerinde olabilir. Bir defa Fransızlar hamur işlerini büyük ölçüde kusursuzlaştıran bir mutfağa sahipler. Dahası, yetenekleri ile diğerlerinden ayrılan ve ciddi şöhret sahibi ustalara sahipler. İşte Jacques Génin da onlardan biri. Mektepli değil, alaylı. Ancak Paris’te leziz tatlılara sahip pastaneleri var.

Vedat Milor

  • Lezzet
4

Tavsiyeler:

– Pâtes de fruits
– Millefeuille
– Caramels

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Jacques Genin, 133 Rue de Turenne, 75003 Paris, France

Telefon:
İnceleme Ekle

1İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Cem Ertül 25 Şubat 2019 20:04
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Paris, pek çok kaliteli çikolatacıya sahip olsa da bu site aracılığı ile öğrendiğim Jacques Genin benim favorim oldu. Son derece şık bir dükkan. Resim gibi dizilmiş bonbon ve karamelaları geçtikten sonra Jacques Genin’in asıl fark yarattığı alan olan oturma bölümüne geçiyorsunuz. Çikolata söyleyebildiğiniz gibi, çeşitli pastane ürünleri de mevcut. Bence kesinlikle deneyimlenmesi gereken ürün ise milföy. Ben çikolatalı ve fındık pralinli iki farklı çeşidini denedim. Daha iyisini bulmak mümkündür belki ama benim yediğim en iyi milföydü. Türkiye’de Nicole’de Aylin Yazıcıoğlu’nun elinden çok iyi bir milföy tatma fırsatım olmuştu. Fakat Jacques Genin benim için çıtayı daha yukarı taşıdı.

Milföyün yanında çay öneriyorum. Çay menüsü kanımca dünyanın en iyi çay butiklerinden olan Maison des Trois Thes imzalı çayları içeriyor. Herhangi bir restoranda bu isme denk geldiğiniz zaman çay söylemeyi ihmal etmeyin.

Garsonların da arkadaş canlısı olduğunu ve ingilizce konuştuğunu belirtmekte fayda var.