Mezeleri hem değişik hem lezzetli, ara sıcakları ağzınıza layık ve balıkları sayılı ama taze bir meyhane burası. Birkaç sene önce bu sütunlarda İnciraltı’nı eleştirmiş ve beğenmiştim. Ondan sonra iki kez çekim için ziyaret ettim. Evet. Bir değil iki kez. Teknik bir aksaklıktan dolayı ikinci kez çekmek gerekti. Teknik aksaklığı öğrendiğim zaman kızmak şöyle dursun, sevindim. Bu ikinci çekimden sonra da yakın bir zamanda ailemi alıp gittim İnciraltı’na. Üç ay içinde üç yemek. Bir lokanta hakkında ciddi bir yargıya varmak için ideal bir durum. Bazı değişik lezzetleri ilk kez deneyince size ilginç gelebilir. Ama ikinci ve üçüncü kez de zevk alır ve keyifli bir yemek yerseniz artık hiç kuşkunuz kalmaz. İnciraltı ilk ziyaretimden beri geriye gitmiş ya da yerinde saymış bir lokanta değil. İleri gitmiş. Soğuk mezeler olsun, sıcak mezeler olsun ya iyi ya çok iyi ya da mükemmel. Soğuk mezeler arasında benim en sevdiklerim: Balık turşusu, papaz yahni, dövme hıyar salatası, yeni gelin turşusu, kaya koruğu salatası, muhammara, tam yağlı beyaz peynir. Oldukça emek gerektiren mezeler bunlar. Yalnız çiroz yerli uskumrudan ama maalesef ben denediğim zaman sirkesini tam emmemiş olduğu için kıvamında değildi. Lakerdayı da biraz tuzlu buldum. Ermeni mezesi topik ise olması gerektiği gibi. İnciraltı’na kalabalık bir grupla gitmenizde fayda var. Yukarıda bahsettiğim soğuk ve sıcakların tümünü ancak öyle denersiniz.

Vedat Milor

4

Tavsiyeler:

– Balık turşusu
– Papaz yahni
– Dövme hıyar salatası
– Yeni gelin turşusu
– Kaya koruğu salatası
– Muhammara
– Topik
– Dalak böreği
– Beyin tava
– Paçanga

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Beylerbeyi Mahallesi, Arabacılar Sk. No:4, 34676 Üsküdar/İstanbul

Telefon:
İnceleme Ekle

6İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Erdem 3 Eylül 2022 08:53
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Genel temizlik, servis ve soğuk bazı mezelerde lezzet açısından ortalamanın altında kaldığını düşünüyorum

Neil Şoef 24 Kasım 2019 22:08
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Birbirinden ilginç mezeler, arkeolojik araştırma gibi bulunmuş tarifler, salt İstanbul mutfağı üzerinden oluşturulmuş bir çok seslilik. Entelektüel bir back-roundun varlığı çok belli ve üstelik ortaya çıkan sonuç da lezzetli. Eski mutfağa saygılı bir selamduruş. Servis ölçülü, fiyat ise abartılı değildi. Daha ne olsun…

Fırat Topal 30 Eylül 2019 11:45
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

28.09.2019 tarihinde mekanı ziyaret ettik. Öncelikle fiks menü fiyatının içeriğine bakıldığında oldukça iyi olduğunu söyleyebilirim. 10 meze + 3 ara sıcak + 2 ana yemek + meyve + likör + kahve ve isteğe göre 4 kişi başına 70 cl rakı ya da kişi başı 3 bira toplam 175 TL’lik bir fiyata tabii ki bu fiyatın çok iyi olduğunu söyleyebilirim.

Mezeler hakikaten müthiş, özellikle muhammaradaki ufak dokunuşlar ve balık turşusu takdir edilesi. Ara sıcaklardaki paçanga böreğinin gereğinden fazla yağlı olması ve ana yemekte servis edilen balığın hafif sert ama aynı zamanda yine hafif yağlı olması tek eksiler. Bahçe size Beylerbeyi’ndeki trafikten uzakta izole bir ortam sağlıyor. Personel yardımsever ve siz istemedikçe etrafınızda dolaşmıyor.

Bu fiyat ve performans ile İstanbul Anadolu yakasının yıldızlarından.

Serkan iyican 27 Haziran 2019 22:09
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Öncelikle meze porsiyonu çok az . Fiyati porsiyon boyutu ile karşılaştırınca gerçekten pahali. Klasik meyhanelerden uzaklaşıp değişik ve lezzetli meze tatmak isteyenler için gidilebilir .

EMRE 3 Kasım 2018 13:23
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

ambiyans ve çalışanların ilgi alakası çok olumlu. tarator soslu uskumru favorim oldu. tahin patlıcan ezmesi ise farklı bir lezzet. Ara sıcaklarda gayet güzel.mekanı gerçekten beğendim. alternatif bir yerden ziyade çok sık gidebileceğim bir meyhaneye dönüşebilir benim için.

Gokce 2 Kasım 2018 02:09
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Tavsiyeniz uzerine gittik. Fiyatlar biraz yuksek geldi fakat mezeler ve arasicaklar gercekten basarili. Tesekkurler