Karadeniz mutfağı esas olarak son derece hafif ve ev yemeklerine çok uygun. Hayvore’de en hoşuma giden taraf, mutfağın tutarlı olması ve yaptıklarını iyi yapması. Bu yüzden bir hafta içinde buranın yemeklerini üç kez tattım ve hiçbir yemek bana hayalkırıklığı yaşatmadı. Bunun ötesinde yediğim her şeyden zevk aldım ve fiyat-kalite dengesini de göz önünde bulundurduktan sonra bu sevimli lokantanın sadece Beyoğlu değil, İstanbul için bir artı olduğunu düşündüm. İnşallah kaliteyi bozmayıp fiyatları makul tutarak çok uzun zaman varlıklarını sürdürürler.

Vedat Milor

Tavsiyeler:

  • Balık Çorbası
  • Muhlama
  • Pazı kavurma
  • Güveçte pişmiş kuru fasulye
User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Hayvore, Kuloğlu Mh., Turnacıbaşı Sok. No:4, 34433 Beyoğlu/İstanbul

Telefon:
İnceleme Ekle

11İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Gökhan 1 Şubat 2023 13:23
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kendileri ile şikayetim üzerine sonuç:

Başvurunuzda yer alan konu ile ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi Tüketici Hakları Zabıta Amirliği ile görüşülmüştür. Görüşme neticesinde tarafımıza verilen bilgi aşağıdaki gibidir;

”6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 54. Maddesine istinaden, şikâyete konu adreste faaliyet gösteren işyerinde yapılan denetim neticesinde, (fiyat etiketi, fiyat tarifesi, kasa reyon farkı veya Fiyat Etiketi Yönetmeliğine) aykırı olarak faaliyet gösterdiğinden dolayı, bahse konu işletmeye tarafımızca idari para cezasına esas olmak üzere tespit tutanağı tanzim edilmiştir. Ayrıca; şikâyet iletisinde yer alan konularla ilgili gerekli ikazlar tarafımızdan yapılmıştır.”

Gökhan Atila 4 Ocak 2023 18:54
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Zamanında isim yapıp üstüne yatan ama kaymağını fazlası ile yemeye devam eden mekanlardan.

Lezzet ortalama veya bazı ürünlerde ortalamanın bir tık altında. Buradan daha iyi olan en az 50 tane esnaf lokantası veya ev yemekleri mekanı vardır İstanbul’da.

Şef garson takım elbiseyi çekmiş. Sadece bu değişimle mekan kendisine statü atlamayı hak görmüş ve fiyatlarını lüks lokanta seviyesine çıkarmış. 2023 Ocak’ta bir mercimek çorbası ve bir hamsi tavaya 185 TL ödedim. Su yok, çay yok, başka bir şey yok. Üstelik sitelerinde yazan fiyatlar %15 daha düşükmüş, sonradan fark ettim. Bundan başka şikayet edenler de olmuş. Demek ki “tutturabildiğine…”modunda.

İşe özenin her anlamda vast veya vasat altı olduğu kendini gösteriyor. Yemeklerin başındaki usta belli ki hasta, kuvvetli öksürüyor, ama eldiven takmamış.

yasin 6 Nisan 2022 08:17
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

lokasyon güzel,cuma akşam 19.00 gibi gittiğimizde rahat yer bulduk,servis iyi,yemek çeşidi ve lezzeti güzeldi.
Haşlama,kaygana,pilav yedik , fiyatlar biraz yüksek gibi, menüye bakmadan sipariş verdiğime pişman oldum 🙂
örnek bir porsiyon haşlama fiyatı 130 TL ! (01.04.2022)

Sinan Türkyılmaz 30 Aralık 2021 22:54
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kara Lahana Çorbası, Pepeçura ve Laz Böreği’ ni deneyimledim. Çorba lezzetli ve tazeydi. Servis ısısı idealdi. Pepeçura benim damak zevkime uymuyordu, servis şekli soğuk olsaydı beğenebilirdim fakat sıcağın bir tık altında servis edildiği için tam anlamıyla beğendiğimi söyleyemem. Laz Böreği istediğim tazelikte değildi.

Furkan Okutan 7 Temmuz 2021 16:05
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Egitimli bir sef olarak ben bu lokantayi oldukca sevdim. Karalahana sarmasi, pilav, kurufasulye ve yogurt aldım. Yogurdun market yogurdu olmasi biraz yakismamis ama anlasilabilir. Aksam saatinde gitmemize ragmen yemekler hala kivaminda ve diriydi. Ozellikle kurufasulye cok iyiydi. Beyoglundaysaniz ugramanizi tavsiye ederim.

Birsel Yakut 27 Haziran 2019 21:42
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Eger laz boregi yeni ciktiysa mutlaka denemenizi oneririm. Yedigim en iyi laz boregiydi…

FARUK IŞIK 29 Ocak 2019 18:34
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Mısır Ekmeği en az 3 günlüktü müşteriye hiç ikram edilmese daha iyi. Sadece kara lahana sarması iyiydi.

Dunya Dicle 18 Ocak 2019 10:51
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Siradan bir aksam ogunu icin gittigimiz mekanda kotu bir balik corbasi, rica etmesek buz gibi servis edilen bir hamsi bugulama ve standart alti bir hamsi pilav ile hic memnun kalmadigimiz bir mekan oldu. kesinlikle tavsiye etmiyorum. hele ki civarda cok sayidi yemek alternatifi varken.

Baran Sakallıoğlu 11 Kasım 2018 18:41
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Hamsili pilav ve kavurma kaşarlı pide yedik, yemekler gayet lezzetli ve fiyatlar da uygun. 2-3 tur çay dönmemize rağmen hiç çay parası almadılar bu de mekana artı puan kazandırıyor. Tek sıkıntı mekan ve masalar fazlaca ufak kalabalık grup olarak gitmek sıkıntı yaratabilir.

Erdoğan Özer 25 Ekim 2018 20:30
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Canınız Karadeniz yemeği isterse uygun bir lokanta. Ayrıca pideleri de güzeldir. Fiyatlar ortalamanın biraz üstünde. Haftasonu akşamları biraz kalabalık olur.

Ogün Cengiz 22 Ekim 2018 00:09
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bol çeşitle birlikte istikrarlı ve tutarlı bir lezzet sunabilen, Istanbulun iyi karadeniz mutfaklarından biri