Melike Hanım Çarşısı’na kadar gidip, Hasan Şendağlı’nın fırınını fark etmez iseniz yazık olur. Konya’da özellikle pazar günlerinin geleneği, içinde küflü peynir olan pide ya da böreği çayla yemektir. Konyalılar kendi hazırladıkları börekleri fırında pişirtiyorlar. Konya’yı ziyaret ediyorsanız burada kuyruğa girin ve yağ somunu isteyin. Üç çesit peynir ile hazırlanan ve İtalyanlar’ın ‘calzone’ kapalı pidesine benzeyen bir pide çesidi. Bolca kullanılan tereyağından dolayı adı; yağlı somun. Konya’nın yeşil tulum denilen doğal küflü peyniri kaliteli un ve efsunlu bir fırın ile birleşince uygun fiyatlara dünyanın en özel pidelerinden birini yeme şansınız oluyor.

Vedat Milor 

Tavsiyeler:

– Yağ somunu

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Pideci Hasan Şendağlı, Akçeşme Mh. Karaman Cd. No:1/Y, Karatay

Telefon:
İnceleme Ekle

14İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Deniz 2 Şubat 2020 09:41
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Sanırım benim ağzımın tadı yok. Kavurmalı yağ somununu denedim beklentimi yüksek tuttum sanırım. O yüzden 4 veriyorum

Lezon 24 Kasım 2019 15:49
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Müthiş Avrupa klasında bir lezzet

Çağrı 20 Kasım 2019 21:33
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Hasan şendağlının yağ somunu özgün ve başarılı bir lezzet. 4 çeşit peynire ilave olarak içine kavurma sucuk ya da pastırma da eklenebiliyor. Pastırma biraz fazla tuzlu ama güzel. Kavurma ya da sucuklu daha az tuzlu alternatifler. Sadece peynirli ya da atom olarak isimlendirilen her şeyli çeşit de mevcut. Benden önceki yorumlarda da belirtildiği üzere pide biraz fazla yağlı. Ben aşırı yağlı olmasını sevdim ama herkes sevmeyebilir. Pidedeki aşırı susam da bence güzel bir detay. Konyadaki en özgün lezzet yağ somunudur diyebilirim. Türkiyede başka bir yerde benzerine denk gelemezsiniz.

Anıl Ö. 20 Ekim 2019 10:04
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Şendağlıdaki küflü peynirli yağ somunu benim hayatımda yediğim en güzel pide. Küflü peynirin müthiş bir rehası var, susamlı ve bol yağlı. Yolunuzu değiştirmeye değer. Ayrıca soğukken de tadı fena değil, paket yaptırıp yolda yiyebilirsiniz.

Muzaffer DEMİRCİ 29 Ağustos 2019 21:39
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Konya gezimde vedat bey in listesinden 3 tane yer seçip gittin en son yağ somonunu deneme fırsatı buldum kesinlikle denenmesi gereken bir lezzet personel güler yüzlü ilgiliydi tavsiye ederim.

Eren BALCI 24 Ağustos 2019 13:54
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Dün (23.08.2019) tatil dönüşü yolunda rehberden referans alarak Şendağlı’da yağlı somun (küflü ve kaşarlı pastırmalı) yemeye gittik. Biraz tuzlu olması dışında efsane bir pide. Hamurun inceliği ve pişirilme derecesi, susam detayının kattığı lezzet mükemmeldi. Ama asıl sürpriz pek istemeden de olsa (tatil dönüşü diyet yapalım diye) evet dediğimiz tatlıdaydı. Sac arası dedikleri tatlı benim tatlı sıralamamda (katmerden sonra) ikinci sıraya yükseldi. O nasıl bir hafiflik, nasıl bir lezzet dengesi anlatamam. Ailecek bayıldık. Herkese tavsiye ediyorum.

Fatma Aslıhan 21 Ağustos 2019 23:47
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Yağ somunu konyanın başına gelen en güzel şeylerden

Mustafa Kılıç 4 Ağustos 2019 21:07
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Konya’ya her gidişimde araçla girmesi zor olmasına rağmen ne yapıp edip, ağzının kenarındaki sigarasıyla kapının önünde oturan amcanın fırınında küflü peynirli pide yerim. Dükkanın ismini de bilmiyordum, buradan öğrendim. Tavsiyem pide sıcakken daha lezzetli oluyor.

Rahman 19 Haziran 2019 00:54
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Somunu yemek için çok uzaklardan geldiğimde beklentimi çok yukarıda tutmuştum. Sonuç olarak beklediğimden de güzel olduğunu öğrendim.

Ferhat 30 Aralık 2018 09:05
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Ayda bir iki defa giderim. İnanılmaz lezzetli ve kaliteli pideler var. Yağ sonunu tek geçerim

Taner Özel 28 Ekim 2018 21:40
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Süperrrrr kesinlikle tavsiye ederim

Metin ŞENER 27 Ekim 2018 13:36
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Mükemmel lezzet

Necip Uysal 27 Ekim 2018 11:19
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Size torpil geçmişler Vedat Bey. Dediginiz yağlı somun 10 TL şu an…..

kasım sami muzaç 25 Ekim 2018 23:39
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

fiyatlar güncel olmalı bence, şimdilerde bu fiyata yarım yağ sonun bile yiyemiyoruz😁