Sarıyer’den yola çıktık ve aşağı yukarı 1 saat 15 dakika sürdü Hanımeli Balık Lokantası’na varmamız. Yol uzun ama değiyor. Bir lokantanın müşteriye saygısı lafla olmuyor. “Ayinesi iştir kişinin” demişler. Önce lokantanın kullandığı malzeme kalitesine bakmak lazım. Hanımeli’nde beyaz peynir güzel. Oldukça yağlı ve gerçek Ezine. Müşteriye saygı gösterdikleri buradan belli. Ama önce kendisine saygılı olmalı insan. Yaptığı işi iyi yapmaya çalışmalı. Hanımeli’nde baştan savma iş yok. Burası bir aile lokantası, anne salonda; belli ki kalite kontrolde ve lokantanın bu düzeye gelmesinde bu hanımefendinin rolü büyük. Eksikleri yok mu? Var. Mesela sahip oldukları kalitede bir böceğin Fransızlar’ın yaptığı gibi beyaz şaraplı, kremalı bir sosla daha da iyi olacağını düşünüyorum. Ama iyi bir beyaz şarap kullanmak ve bu pişirme tekniğini öğrenmek lazım. Kendisi bu işe gerçekten gönül vermiş.

Vedat Milor

4

Tavsiyeler:

– Ayna yengeç
– Domates soslu kırlangıç
– Kalkan
– Böcek

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Karaburun Mahallesi, 34110 Arnavutköy/Istanbul

Telefon:
İnceleme Ekle

2İncelemeler

captcha-input
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Aylin Aça 28 Ekim 2018 21:19
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Dün 3 aile yemekteydik , her zamanki gibi çok lezzetli. Bebek balıkçısında bile böyle lezzetli kalamar yemedim 2 ay önce almanyada. müşterimizle gittik bebek balıkçısına.

Alper Balikci 26 Ekim 2018 17:09
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kalkan tandir, bence en iyisi. Mezeleri nefis ozellikle balikci lokantasinda pek de ragbet gormeyen acili ezme, cocuklugumdaki tat ve tazelikte. Kalkaninizi onceden ayirtip tandir olarak hupletin…