Sarıyer’den yola çıktık ve aşağı yukarı 1 saat 15 dakika sürdü Hanımeli Balık Lokantası’na varmamız. Yol uzun ama değiyor. Bir lokantanın müşteriye saygısı lafla olmuyor. “Ayinesi iştir kişinin” demişler. Önce lokantanın kullandığı malzeme kalitesine bakmak lazım. Hanımeli’nde beyaz peynir güzel. Oldukça yağlı ve gerçek Ezine. Müşteriye saygı gösterdikleri buradan belli. Ama önce kendisine saygılı olmalı insan. Yaptığı işi iyi yapmaya çalışmalı. Hanımeli’nde baştan savma iş yok. Burası bir aile lokantası, anne salonda; belli ki kalite kontrolde ve lokantanın bu düzeye gelmesinde bu hanımefendinin rolü büyük. Eksikleri yok mu? Var. Mesela sahip oldukları kalitede bir böceğin Fransızlar’ın yaptığı gibi beyaz şaraplı, kremalı bir sosla daha da iyi olacağını düşünüyorum. Ama iyi bir beyaz şarap kullanmak ve bu pişirme tekniğini öğrenmek lazım. Kendisi bu işe gerçekten gönül vermiş.

Vedat Milor

4

Tavsiyeler:

– Ayna yengeç
– Domates soslu kırlangıç
– Kalkan
– Böcek

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Karaburun Mahallesi, 34110 Arnavutköy/Istanbul

Telefon:
İnceleme Ekle

6İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Naci Gençer 12 Eylül 2023 22:42
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bazı restoranlar gerçekten bazen sadece bir adet ürünü ile büyük fark yaratabiliyor. Hanımeli işte tam bu örnek. Bu balık restoranına mevsimini takip edip kuyuda kalkan yemek için gitmelisiniz. Gerçekten eşsiz bir lezzet. Pişme kıvamı, sosu ve ağızda dağılan lezzeti müthiş. Keza mekanın yeri de deniz kenarı bir sahil kasabası olması dalayısıyla keyif veriyor. Mezeler standart. Fiyat benzerleri gibi. Fikir edinmek isteyenler için önemli nokta kalkan çok büyük geliyor. Mümkünse minimum 3 kişi olarak sipariş vermeniz daha iyi olacaktır.

Bülent 21 Ocak 2022 21:15
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Mezelerin hepsi nerdeyse aynı.Kızarmıs ekmek getırıp 470 Lıra kuver hesaba eklemısler.Roka salatasında daha kotusunu yeme sansınız yok.Salataya yag dokeyım mı dıye soruyorlar.Icerdekı muzık sesı ınanılmaz acık ve sureklı pat kut ses gelıyor.Ozetle fazla ozguven kalıte kaybınj beraberinde getirmiş.Lezzet kaybı,hızmet kaybı ve diğer taraftan ciddi fiyat artısı….

Barış 9 Haziran 2019 16:10
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Mezeler çok başarılı. Salata taze ve çok güzel. Çupra denedik. Kuru ve özensiz. Izgara balık pişirme konusunda henüz başarılı yere denk gelmediğimden çok puan kırmadım. Mezeler çok iyi demiş miydim. İki garsonu gözlemledim. Biri dünya çapında çok başarılı ve bilgili. Diğeri ise klasik çakal bölgenin garsonu. Ama mezeler ve bölgede alternatifsiz oluşu ziyareti hak ediyor.

Meftuni Gönüller 5 Şubat 2019 00:34
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Haftaiçi de olsa bir balık restorantı balık çorbası çıkartmalı.
Meze porsiyonları çok küçülmüş
Balık sipariş ettiğimiz gibi değil kendi kafalarına göre ayarlayıp getirdiler.
Gavurdağı salatası tatsız, cevizsiz, turfanda domates suyu içinde yüzen kaşık salatası bile değildi.
Karides güveç kaşarsız olmalı fakat bize büfe kaşarı sündürmesinde boğulmuş karides geldi.
Küver ücretine üzerine tuz biber oldu. Bence haksız bir uygulama.
Hiç iyi bir tecrübe olmadı.

Aylin Aça 28 Ekim 2018 21:19
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Dün 3 aile yemekteydik , her zamanki gibi çok lezzetli. Bebek balıkçısında bile böyle lezzetli kalamar yemedim 2 ay önce almanyada. müşterimizle gittik bebek balıkçısına.

Alper Balikci 26 Ekim 2018 17:09
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kalkan tandir, bence en iyisi. Mezeleri nefis ozellikle balikci lokantasinda pek de ragbet gormeyen acili ezme, cocuklugumdaki tat ve tazelikte. Kalkaninizi onceden ayirtip tandir olarak hupletin…