Burası tarihi bir lokanta. Geçmişi 1940’lara gidiyor. Ancak ülkemizde bir lokantanın tarihi olması her zaman iyi olduğu manasına gelmiyor. Tarihlerine saygı duymayıp ihanet etmiş çok lokanta var. Ancak burası onlardan biri değil. Bu tarihine saygılı lokantanın sahibi Hacı Mustafa Saygı’ya “olağandışı lezzeti yemeklere nasıl veriyorsunuz” diye sormuştum. Babasının 95 yaşında hayatını kaybettiğini söyledikten sonra onun şu sözünü aktarmıştı: “Eğer sen de o ateşte pişmezsen yemeğin tadı lezzeti olmaz. Fırının önünde sen de pişeceksin.” İşte buradaki ustalarla birlikte yemekler de meşe odunu ateşinde pişiyor. Ustalar, yemekleri ilk başta yüksek ateşte tutup daha sonra daha aza aldığı için onların hem karamelize olacak biçimde çok iyi pişmesini hem de içlerinin sulu kalmasını başarıyor.

Vedat Milor

5

Tavsiyeler:

  • Kağıt kebabı
  • İncik
  • Kaburga
User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Halfettin Mahallesi, Halfettin Sk. 19/B, 44100 Merkez/Battalgazi/Malatya

Telefon:
İnceleme Ekle

2İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
EMALP 28 Mayıs 2019 00:09
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Seyahatlerde tavsiyeleri mutlaka okurum. Her yönüyle birinci sırada burası.Favorim

ismet 26 Şubat 2019 08:04
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Malatya yolum düşmüş 2002 yılında tavsiye üzerine gitmiştim yediğim yemekler içinde karamelize etleri süper ötesi lezzetli ve yumuşacık. bir daha yolum Malatya ya düşşün diye dua ettiğim .Duamın sebebi müsebbibi olan dünyada ki tek lokanta. Ölmeden önce bu lezzeti tadın derim.
not: Kastamonu da önünde resminiz olan önerdiğiniz serviste kimyon eden dönerci vasat altı bir lezzeti vardı. o gün grip-miydiniz yada nezle bilemiyorum.