Zamanında Karaköy’den Tünel’e taşınan bir lokanta. Yeni yerlerine elbette ki habersiz gidip kahvaltıyla öğle yemeğini birleştirince saygım pekişti. Pekişti çünkü tarihi dokusunu kaybetmeyen, uygun ve saydam fiyatlara iyi hizmet veren ve kaliteli ürün sunan kaç mekân kaldı İstanbul’da? Parmakla sayılır. Özsüt de bu az sayıda mekândan biri. Buraya adını veren Hasan Fehmi Bey sütçü olduğu için Soyadı Kanunu çıktığında kendisine Sütçü soyadı verilmiş. Torunlardan Reşit Bey dükkânda çalışırken, diğer torun Hasan Fehmi Bey, Tekirdağ’daki çiftlikleriyle ilgileniyor. Ürün kalitesinin yüksek ve fiyatların makul olmasının bir sırrı, kendi çiftliklerinin olması. Manda kaymakları oradan ve çok iyi. Van petek balı, manda kaymak ve çiftlik yumurtalarını çok beğendim. Ayvalık’tan gelen sele zeytin ve yeşil zeytin güzel. Beyaz peynirde yoğun keçi tadı aldım ve çok sevdim. Tereyağları da kendi çiftliklerinden ve katıksız. Tereyağlı ve sucuklu sahanda yumurta denenmeli. Sucuğu kendileri yapıyorlar. Az baharatlı. Kullanılan et iyi. Kelle peynirini fazla tuzlu buldum. Ekmekleri eskiden kendileri yapıyordu. Yeni mekânda yer olmadığı için yapamıyorlar. Yazık. Tavukgöğsü kazandibi iyi ama bence bunu masaya oturur oturmaz ısmarlamak lazım. Ben geç ısmarladım ve dolaptan çıkıp geldiği için dokusunun ve süt rayihasının zevkine varamadım. Bir yarım saat masada beklerse iyi bir kahvaltıya son nokta ağız tadıyla konur.

Vedat Milor

4

Tavsiyeler:

  • Manda kaymağı
  • Van petek balı
  • Çiftlik yumurtası
  • Beyaz peynir
  • Tereyağlı ve sucuklu sahanda yumurta
User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Şahkulu Mahallesi, İstiklal Cd. No:261, 34425 Beyoğlu/İstanbul

Telefon:
İnceleme Ekle

7İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Filiz 2 Aralık 2021 14:56
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bu Gun gittik, kaymagina doyamadik ve cumartesiye siparis verdik. Biz kahvaltiyi, calisanlari ve özelliklede kaymagi cok sevdik. Rehberliginiz icin tesekkuler.

Emrah Çevik 8 Kasım 2020 08:34
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Biz de sizin gibi düşünüp Karaköy’deki şubesine gittik. Mekan oldukça pisti. Gelen kahvaltı ise çok pahalıydı. Standart kahvaltı. Siz olduğunuz için ayrıca özen göstermiş olabilirler ama bir daha gitmedik biz.

Göktuğ Erçin 1 Şubat 2019 14:02
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Çikolatalı muhallebi söyledim.Baya şekerliydi.Şekerini azaltsalar bence çok daha güzel olur.

Ali Başak 30 Aralık 2018 17:41
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Oturur oturmaz sipariş vermeden çay getirdiler. Sucuklu yumurtanın yumurtası omlet gibi ve fazla pişmiş geldi, biraz da tuzu azdı ama sucuk çok lezzetliydi. Menemen vasattı. Zeytinler güzeldi. Bal kaymak çok güzeldi, bal hiç geniz yakmıyordu. Beyaz peynir çok iyiydi, ikinci kere sipariş verdik ve çıkarken satın da aldık. Lezzet olarak yumurtalardan dolayı 3,5.

Abdullah yıldız 22 Kasım 2018 13:16
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Sucuklu yumurtası gayet başarılı bal kaymak tereyağ enfes ama zeytinleri pek hoşuma gitmedi

Pelin Tatlıcı 29 Ekim 2018 09:18
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

karaköydeki tarihi yerlerinde turistlerle kahvaltı etmeyi çok seviyordum. Kendi çiftliklerinden gelen peynir, tereyağ ve kaymak. özel üretilen zeytin ve bal derken burada yediğiniz herşey doğal ve lezzetli. sucuklu yumurta, bal kaymak ve kazandibi olmazsa olmazlar. Kahvaltı deyince ilk aklıma gelen yerlerin başında gelir.

Fatih Erol 29 Ekim 2018 09:04
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Lezzet ve fiyat olarak gayet başarılı. Her zaman keyifle yediğim bir mekan. Özellikle kaymakları ve sucukları favorim. Bu yaz dondurma da verdiler ki gayet iyiydi. Tatlıları da oldukça başarılı. Servis hızları iyi. Yeni mekanda yabancı personel çalıştırmaya başladılar, bazen Türkçe’de zorlanabiliyorlar ancak menu ideal ölçüde kısa olduğu için sorun olmuyor. Çayları biraz daha iyi olsa bir de alüminyum kaplardan vazgeçseler çok daha iyi olacak.