Gül Lokantası, Sultanbeyli Oto Sanayi Sitesi’nde yer alan bir esnaf lokantası. Daha çok sitede yer alan işçilerin ve dükkan sahiplerinin ihtiyaçlarına cevap veren bir yer. Esnaf lokantası sınıfına giren yerler açısından bakarsak kullandıkları malzemelerin kalitesi hemen dikkat çekiyor. Mesela dönerin altına koydukları ve yanında getirdikleri lavaş ve pideleri Trabzon’dan getirdikleri doğal tereyağıyla yağlıyorlar. Keza domates söğüşün ve yoğurdun üstüne döktükleri zeytinyağının da özel bir sızma olduğu açık. Kıyma yerine parça etten yapılan ve Karadeniz döneri olarak adlandırılan bir stilde döner yapıyorlar. Dönerlerinde %100 dana eti ve kuyruk yağı kullanıyorlar. Dönerin marinasyonunu ise soğan suyu yerine soğanı olduğu gibi kullanarak yapıyorlar. Yoğurt, karabiber, kekik, sarımsak ve pul biber marinasyonda kullanılan diğer malzemeler. Şunu belirtmek gerekir ki %100 dana eti kullanıldığı için kuyruk yağını da fazladan eklemeleri gerekmiş. Pişirmeye gelecek olursak, döner sunan lokantalarda bu husus birçok farklı dinamiğe bağlı. Gün boyunca tutarlı bir standart beklemek çoğu zaman gerçekçi değil. Bizim ziyaretlerimizde ise pişirme tam kararındaydı. Dönerin kesilen her parçası sulu kalabilmişti. Denediğimiz diğer yemekleri de tavsiye edebileceğimiz düzeyde bulduk. Kuru fasulyeleri suyunun kıvamı, yine kararında pişimi ve lezzeti ile beğenimizi kazandı. Köftelerinin kıyması ayarında çekilmişti. Pişerken kurutulmamıştı. Yağ ve baharat oranı yerindeydi. Oto Sanayi Sitesi’ndeki bu yerin esnaf lokantası sınıfına giren mütevazı bir lokanta olduğunu göz önüne alarak tavsiye ettiğimiz yemekler için ziyaret ederseniz memnun kalacağınızı düşünüyoruz. Önemli bir uyarı: Cumartesi günleri döner yapmıyorlar.

Gönüllü Tavsiye Ekibi

Not: Henüz Vedat Milor tarafından ziyaret edilmemiştir.

 

 

 

 

Tavsiyeler:

  • Döner
  • Kuru fasulye
  • Köfte
User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Gül Lokantası, Sultanbeyli Oto Sanayi Sitesi, Akşemsettin, 6. Sk. No:8, 34925 Sultanbeyli

Telefon:
İnceleme Ekle

7İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Umut 31 Ekim 2022 22:18
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

İstanbul da tek geçerim. Harika servis, harika lezzet, esnaf lokantası ve karadeniz dönerde zirvede

Bilal özen 30 Eylül 2021 00:53
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bu lokantadan defalarca döner ve çeşitli yemeklerinden yedim . Herşeyden önce işini severek yapan bir yerde olduğunuzu aldığınız ilk kaşıkta anlıyorsunuz . Döner genel itibariyle doğru pişme derecesinde yani sulu bir et yemek mümkün , tereyağları gerçekten lezzetli ve kaliteli , ayrıca pilavı da çok lezzetlidir ekstra belirtmek isterim . Mekanın rehbere girmesine çok sevindim bende hakettiğini düşünüyorum tavsiye ekibine teşekkürler .

Ramazan Köklü 19 Eylül 2021 12:08
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Müthiş

MS 9 Haziran 2021 19:44
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bugün gittim etin tadı mükemmeldi herkese tavsiye ederim.

Arif Çoban 22 Şubat 2021 23:47
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

O kadar yol yapıp tamirhaneler arasından bulmak için uğraşmayın.eskiden lezzeti vardı demekki.gittiğim o kadar yol ve zamana acıdım

Emrah ÖZDEMİR 21 Şubat 2021 17:06
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Rehberi okuduktan sonra Gül Lokantasına gidip ziyarette bulundum. Benim düşüncem daha farklı;
Döner parça etten ama lezzeti her semtte bulunur tipte. Kötü bir döner denilmez belki ama gidipte yemeğe değer mi? Pek emin değilim.
Uzun süredir iskender yapmadıklarını söylediler. Muhtemelen zaman, talep ve maaliyet döngüsünden olduğunu düşünüyorum.
Bana göre Lezzet Rehberine ait olabilecek bir lokanta değildir.

YK 20 Ağustos 2019 22:33
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Cumartesi gittigimiz icin doner yoktu bizde kurufasulye ve koftesini denedik. Tencerede baslayip firinda devam eden pisirme teknigi sayesinde kurufasulye tam kararindaydi; ne pureydi nede diri. Belki yagi daha az olabilirdi. Koftenin dokusu, yag miktari, pisirimi de son dereceli basariliydi. Koftede yapilan klasik hata yag miktarini artirinca tadinda artacagini sanmak ama burda bu hataya dusulmemis yag fiskirmayan son derece lezzetli bir kofte yedik. Ustanin eline saglik. Boyle yerlerin artmasi adina onyargidan uzak bir sekilde buralara sans verilmeli. Iyi olmalarinin altinda yatan sebebin islerini sevmeleri oldugunu goreceksiniz.