Lahmacun bayağı iyi. İstanbul’un en iyisi mi bilmem ama herhalde en iyilerden biri. Gaziantep lahmacunu elbette sarmısaklı. Güney İtalyanlar da damak zevki olan herkes gibi sarmısak sever. Ama İtalyan arkadaş tahminime göre bu lahmacunun, iyi bir pizza gibi, artizanal olduğunu görmüş. Satır kıymasıyla yapılan lahmacun çünkü. Un da çok önemli. Sanki daha esmer, daha sert bir un. Lahmacun ne ince, ne kalın. Çıtırlığı yerinde. Her tarafı eşit pişmiş. Et kuru değil, fazla yağlı da değil. Tabii ki odun ateşiyle yanan fırın. Özet olarak gayet iyi, dengesi yerinde bir lahmacun. Lahmacunda bu seviyeyi korurlar umarım ama kendilerinden bir ricam var. Buraya nezih insanlar ve birçok Cerrahpaşalı doktor geliyor. Lavabo ve tuvalet temizliğine önem vermeleri ve müşterilerine daha hijyenik bir ortam sağlamaları gerekiyor.

Vedat Milor

4

Tavsiyeler:

– Lahmacun

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Gaziantepli Mehmet Usta, Cerrahpaşa Mahallesi, Koca Mustafapaşa Cd. No:126, 34098 Fatih/İstanbul

Telefon:
İnceleme Ekle

6İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Emre 15 Mart 2019 09:03
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kullanılan malzemenin kaliteli olduğu ilk isirikta anlaşılıyor. Mekan dekorasyonu ise benim 90”li yıllara götürdü…

Zeydan Korkmaz 30 Aralık 2018 01:41
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Doğma büyüme Cerrahpaşalı olarak yıllardır gittiğim bir yer. Lahmacunun lezzeti hiçbir zaman değişmedi. Her zaman üst düzeydi. Bu lezzetin işletmecilerde yarattığı özgüven olumsuz etki etmiş olacak ki güler yüz ve hijyen konusunda her geçen gün daha geriye gidiyorlar.

Ata 21 Kasım 2018 20:14
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Lezzetli,özellikle hamuru harikaydı.

Mustafa Kadaifçi 12 Kasım 2018 12:39
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Lahmacun gerçekten Antep usulü ve çok lezzetli. Hamuru fazla kıtır değil ve kullanılan malzeme kaliteli. Lahmacun hamuru böyle biraz yumuşak olmalı. Lavabo ve tuvalet çok dar bir alan buna Vedat bey’in dediği gibi bir çözüm bulmalılar.

GÖKHAN KOCAOĞLU 26 Ekim 2018 14:32
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Lahmacunun İstanbul’un en iyilerinden biri olduğu rahatlıkla söylenebilir. Doğuştan Fatih’li olarak 1991’den beri fırsat buldukça giderim. 91’de yediğim lahmacun neyse şimdi de aynısını yiyeceğimden eminim. Hijyen ve lavobo konusunda Vedat Bey gibi düşünüyorum.

Erdoğan Özer 25 Ekim 2018 20:26
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Lahmacun ortalamadan biraz iyi ve mide yakmıyor ama İstanbulun iyileri arasına bile giremez. Ayrıca hiçbir çıtırlıkta yok lahmacunda.