Lahmacun bayağı iyi. İstanbul’un en iyisi mi bilmem ama herhalde en iyilerden biri. Gaziantep lahmacunu elbette sarmısaklı. Güney İtalyanlar da damak zevki olan herkes gibi sarmısak sever. Ama İtalyan arkadaş tahminime göre bu lahmacunun, iyi bir pizza gibi, artizanal olduğunu görmüş. Satır kıymasıyla yapılan lahmacun çünkü. Un da çok önemli. Sanki daha esmer, daha sert bir un. Lahmacun ne ince, ne kalın. Çıtırlığı yerinde. Her tarafı eşit pişmiş. Et kuru değil, fazla yağlı da değil. Tabii ki odun ateşiyle yanan fırın. Özet olarak gayet iyi, dengesi yerinde bir lahmacun. Lahmacunda bu seviyeyi korurlar umarım ama kendilerinden bir ricam var. Lavabo ve tuvalet temizliğine önem vermeleri ve müşterilerine daha hijyenik bir ortam sağlamaları gerekiyor.

Vedat Milor

Tavsiyeler:

– Lahmacun

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Gaziantepli Mehmet Usta, Cerrahpaşa Mahallesi, Koca Mustafapaşa Cd. No:126, 34098 Fatih/İstanbul

Telefon:
İnceleme Ekle

24İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Nafi aslan 27 Ekim 2023 14:07
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Cidden türkiye nin her yerinde yediğimi söyleyemem ama çok yerde denedim ben bundan daha güzel bir lahmacun yemedim napın ne edin gidin yolunuz düşerse deneyin

Can Pamukçu 5 Mayıs 2023 10:36
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Mükemmel lahmacunu yanı sıra kuzu şişi de harika. Çalışanları (hele Selahattin Usta…) sıcak ve düzgün insanlar, ayrandan salatadan para almazlar.
Fakat hijyen malesef yerlerde. Keşke mekanı baştan sona bi yenileseler… 30 yıldır aynı.

Ahmet 16 Mart 2023 10:33
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Yediğim en iyi lahmacun

kemal 21 Ocak 2023 17:57
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Hijyene çok dikkat etmeleri lazım.

Ufuk Seyhan 13 Nisan 2022 13:19
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Hijyen ve müşteriye saygı konularında sınıfta kalsa da, lahmacun için Ankara,İstanbul ve Antep’de yediklerim içinde ilk 3’te hatta belki de doğrudan 1. diyebilirim. Evet bol sebzeli bir lahmacun, ancak lezzeti mükemmel ve fiyatı da oldukça uygun. (Şubat 2022’de 15 liraydı)
Müşteriye tavırları bu yaştan sonra değişmez ama hijyen konusunda biraz iyileştirme şart.

Hülya Çağla Azaklı 11 Şubat 2022 12:34
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Vedat Milör’ün listesinde görüp lahmacun denemeye gittiğimiz mekanda salatamızdan canlı ve büyük bir böcek çıktı, söylediğimizde salatamızı değiştirdiler, fakat hesap ödemeye kalktığımızda evinizde de olur böyle şeyler gibi umursamaz bir tavırla karşılaştık. Gitmenizi önermem.

Kerem Gürsoy 11 Şubat 2022 12:30
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Maalesef salatamızdan kocaman kahverengi bir böcek çıktı. Garsonlarının bu konu hakkındaki tavırlarını da hiç beğenmedik. Lahmacunu da güzel değildi. Kötü bir deneyim oldu.

Erol 10 Ağustos 2020 10:38
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Hijyen konusunda bu kadar özensiz bir yerin bu listede kalması hayret verici…

neslihan 9 Ağustos 2020 21:01
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

lahmacunlari gayet basarili evet, lakin hijyen ve temizlik,dekorasyon zevki sifir maalesef

Okan 16 Mart 2020 17:18
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Merhaba;
Sizin buradaki tavsiyeniz uzerine lahmacununu merak ederek gittik cunku Istanbul’da iyi bir lahmacuna hasret kaldigimizdan dolayi. Lahmacunun lezzette tam Gaziantep lahmacunu kadar olmasada guzeldi. Fakat mekanin hijyeni konusunda 1 yildiz verecegim cunku getirdikleri metal tabaklarda koku vardi temiz degildi.Carsamba gunleri cigkofte gunuymus. O cigkofteyi yapan usta sagi solu elleyip icerlerde dolasip tekrar kofteyi yogurmaya devam ediyordu icine oksurmeside cabasi.

murat yıldız 21 Şubat 2020 12:08
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

sadece lahmacun için her hafta gidilir diyerek başlıyorum. ilk geldiğinde büyüklüğüne, üzerindeki malzemenin bolluğuna şaşırıyorsunuz. sonra büyüklüğünün sebebinin hamurun inceliğinden kaynaklandığını anlıyorsunuz. yemesi hafif harika bir lahmacun yapmışlar. 2020 şubat ayı ücreti 10 lira.

Ali Özdemir 7 Aralık 2019 12:12
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

3 defa denedim. 3 ünde de vasat altı bir lahmacun ve çorba. Lahmacun da et yok resmen sebze karışımı geldi. Özensiz bir karışım. Sebzelerin tadı bastırmış hamuru ve olmayan eti. Çorba desen bulaşık suyundan farkı yok. Ezo gelin diye naneyi basmışlar içine kıvamsız bir çorba. Hala nasıl duruyor bu mekan lezzet rehberinde şaşıyorum.

Fatma 6 Ekim 2019 17:15
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Tavsiyelerdeki abartı üzere üzere meraklanarak lahmacun yemeye gittim. Kötü olmayabilir fakat çok iyi diyemiyorum. Ortalama bir lezzet için özellikle yol almaya gerek yok diye düşünüyorum. Adet fiyatı 9 ₺.

onur 2 Ekim 2019 15:54
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Lahmacunları diğer yediklerime göre daha sebzeli, hamurda boş yer kalmamış ve yerken yağ damlamıyor. Diğer lahmacun ustalarının buradan alması gereken dersler olduğunu düşünüyorum. Çünkü yediğim diğer yerlerde ya çok yağlı bir lahmacun yapıp lezzeti oradan yakalamaya çalışıyorlar ya da az yağlı yapıp yemesi zor kuru bir ürün elde ediyorlar.Bu lokanta dengeyi tutturmuş diyebilirim kendi adıma. Açık ayranları ise doğal ekşilikte rahatsız edici bir asiditesi yok. Kesin bir değerlendirme yapmak için birkaç defa daha denemek gerek. Fakat yolum düşerse kesinlikle tekrar uğrarım.

Doğu 23 Temmuz 2019 17:52
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Vedat Bey, ben pek nezih birisi sayılmam. Öyle normal bir adamım, doktor filan da değilim. Benim için temizlik standartları uygun mudur sizce?

FATİH BAYRAKTAR 19 Temmuz 2019 22:43
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Burdaki lahmacunsa diğer lokantadakiler ne acaba çok merak ediyorum

Fatih Tirsi 17 Temmuz 2019 15:27
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Sayın Milor;
Mehmet Usta’da lahmacun hâlâ çok güzel. Hamurun çıtırlığı,iç malzemesinin dengesi korunmaya devam ediyor. Açık ayranları eh işte pozisyonunda. Hafif ekşi bir yoğurt getirseler bol bol ayran içsek daha güzel olurdu. İşletme hala salaş bir durumda. Masa sandalye yada ambiyansta bir değişiklik olmadı. Belki böyle olması daha iyidir. Dışardan bakıldığında bakımsız,vasat bir dükkan görünümünde. Onun etkisiyle de olsa gerek kapıda sıraya girmeden lahmacun yiyebiliyoruz. Dükkanın alanının küçük olması nedeniyle lavabo hâlâ çok yetersiz…

Gülçin 17 Temmuz 2019 03:49
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Hijyenik ortamın nezih insan ve doktorlara özgü olduğunu öğrendiğimiz bir yazı.

Emre 15 Mart 2019 09:03
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kullanılan malzemenin kaliteli olduğu ilk isirikta anlaşılıyor. Mekan dekorasyonu ise benim 90”li yıllara götürdü…

Zeydan Korkmaz 30 Aralık 2018 01:41
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Doğma büyüme Cerrahpaşalı olarak yıllardır gittiğim bir yer. Lahmacunun lezzeti hiçbir zaman değişmedi. Her zaman üst düzeydi. Bu lezzetin işletmecilerde yarattığı özgüven olumsuz etki etmiş olacak ki güler yüz ve hijyen konusunda her geçen gün daha geriye gidiyorlar.

Ata 21 Kasım 2018 20:14
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Lezzetli,özellikle hamuru harikaydı.

Mustafa Kadaifçi 12 Kasım 2018 12:39
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Lahmacun gerçekten Antep usulü ve çok lezzetli. Hamuru fazla kıtır değil ve kullanılan malzeme kaliteli. Lahmacun hamuru böyle biraz yumuşak olmalı. Lavabo ve tuvalet çok dar bir alan buna Vedat bey’in dediği gibi bir çözüm bulmalılar.

GÖKHAN KOCAOĞLU 26 Ekim 2018 14:32
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Lahmacunun İstanbul’un en iyilerinden biri olduğu rahatlıkla söylenebilir. Doğuştan Fatih’li olarak 1991’den beri fırsat buldukça giderim. 91’de yediğim lahmacun neyse şimdi de aynısını yiyeceğimden eminim. Hijyen ve lavobo konusunda Vedat Bey gibi düşünüyorum.

Erdoğan Özer 25 Ekim 2018 20:26
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Lahmacun ortalamadan biraz iyi ve mide yakmıyor ama İstanbulun iyileri arasına bile giremez. Ayrıca hiçbir çıtırlıkta yok lahmacunda.