Sosyal medyanın yayılması ile restoran sektörü türlü şovların yapıldığı, ilginç “hikaye”lerin anlatıldığı bir alan haline geldi. Tüm bu şovların ve “hikaye”lerin ana sebebi ise yemeklerle ilgili eksiklikleri bir nebze de olsa kapatmak. Ancak bunun da istisnaları var. Ankara’daki Etmanyak Burger & Sosis bunlardan biri. Kendilerini diğer restoranlardan ayıran ilginç bir “hikaye”ye sahipler. Amatör bir blog sitesi olarak başlayan bu girişim yıllar içerisinde takipçileriyle karşılıklı paylaşımlarda bulunarak bu günler için bir nevi ar-ge yapmış. Ete duydukları özel ilgiden dolayı da bir noktada restoran açarak tecrübelerini daha geniş bir kitleye sunmaya karar vermişler. Peki burayı özel kılan unsurlar neler? Malzeme seçimindeki özen, iyi malzemeyi doğru biçimde pişirme, ürünlere belli bir farklılığı doğru unsurlarla ve abartmadan katmak ve birçok ürünü kendi tarifleriyle restoranlarında hazırlamaları. Bunları açacak olursak, et sunan restoranların karşılaştığı başlıca zorluk et tedariki. Hem eti çok iyi bilmek gerekiyor hem de tedarik edilen etin sürekli belli bir standartta olmasını sağlamak. Hamburger ve sosislerinde bu özeni görüyorsunuz. Hamburgeri tüm öğeleri ile bir bütün olarak görmek gerektiğinden Etmanyak’ın kendi tarifleriyle hazırladığı ekmekleri hamburgerde çıtayı üst noktalara çekiyor. Etleri çok pişirerek kurutmak yerine, kömür ızgarada kararında pişirerek içinin sulu kalmasını sağlıyorlar. Suyunu kaybetmesine sebep olduğu için hamburgeri ikiye kesmeden servis etmeleri de bu özenin bir göstergesi. Konya küflü peyniri ve ev yapımı aioli gibi unsurlarla da hamburgerlerini doğru dokunuşlarla farklılaştırmış oluyorlar.

Gönüllü Tavsiye Ekibi

Not: Henüz Vedat Milor tarafından ziyaret edilmemiştir.

Tavsiyeler:

  • Aioli Burger
  • Konya Küflüsü
  • HotDog
  • Baharatlı patates
User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Etmanyak, Çankaya Mahallesi, Farabi Sk. No:39, 06690 Çankaya/Ankara, Turkey

İnceleme Ekle

29İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
cem 20 Mayıs 2022 21:44
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Sanırım bir kaç kişi tarafından özellikle trollenmiş yorumlar. Ben dahil çevremde bir çok farklı kişi ile (bunların bir çoğu lezzet peşinde koşan kişilerdir) defalarca ziyaret edip hamburgerine tartışmasız herkesin hayran kaldığı mekandır. Özellikle rehberde görünce çok sevindim. Kimse ile zevk tartışmasına girilmez ama hamburger hiçbirşeye benzemiyordu demek, ne biliyim etmanyak gibi bir yerde ayıptır, günahtır. Beğendiğiniz hamburgeri yazın da biz de bilelim, eşik nasıl bir hamburgermiş.

Cagri 19 Mayıs 2022 21:16
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Evet ilk başta her beyaz yakanın hayali diye bayağı popüler olan ve başarılı sayılabilecek çeşitleri olan bir mekandı.

Standardın biraz üstü bir hamburger,
hiçbir özelliği olmayan bir et ama inanılmaz bir sosyal medya ve world of mouth başarısı.
Ankara’da top 10 hamburgerci arasında bile değil artık.

Serkan 17 Mart 2022 02:16
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Sosyal medyanın gücü diyorum burası için. Yediğimiz hamburgerler gayet lezzetsizdi. Emin olun daha iyileri var, abartılmış bir mekan.

Doğan 4 Mart 2022 14:34
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Çok başarılı bir hamburger ve patates yedim
Tavuk parçası da lezzetli idi çok az yağlı
Taco denedim

Mehmet Arda Eren 21 Şubat 2022 18:37
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Lezzet açısından Ankara’daki ortalama bir burgerciden çok bir farkı yok. Farklı çeşit burger yapsalar bile denediklerim tat olarak hayal kırıklığıydı. Burgerlerin menüdeki halleri tatlarından çok daha güzel.

Cihat aydoğan 21 Şubat 2022 18:36
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Genelde lezzet rehberini takip edip onların önerilerine göre seçerim restoran tercihimi. Burası da onlardan birisi fakat gerçekten rehbere yakışmayan bir mekan. Neden rehberde anlamış değilim. Hamburger tatsız tuzsuz köftesiyle gayet sıradandı. Tek çeşitte değil bir kaç çeşidini demedik. Maalesef beğenmedik ailece. İlk kez rehberin tercihinde hayal kırıklığı yaşadım

Ata Günay 6 Şubat 2022 19:14
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Böyle bir yerin bu listede olması gerçekten aklım almıyor.Sosyal medyaca şişirilmiş abartılmış saçma sapan bir yer.Gidip gerçekten bu lezzetleri beğenilmesi çok ilginç.Pişmemiş köfte olduğu gibi çiğ diyoruz.Evet doğru diyorlar.Ee sonuç sonuç ? Ne bir telafi ne tekrar pişirelim ? Ne hesaptan düşelim.Şok oldum.Garip şişirilmiş saçma bi yer.

Eren 4 Şubat 2022 14:33
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Devamlı gittiğimiz mekan.

Emre 5 Kasım 2021 14:22
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Ankara’daki en iyi burger mekanı. Çayyolu’na da şube açtıktan sonra iyice erişilebilirliğini artırdı. Fiyatları pandemiye göre uygun.

Aliye güliz 19 Ağustos 2021 22:30
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Ankarada ki belli başlı burger mekanlarındandır. Gerçekçi yorum yapmak gerekirse standart bir burger lezzeti var bu kadar abartılacak bişey yok, abartı kısmı sosyal medya kaynaklı bence. 2. Olarak mekanın doluluk oranı çok yüksek belli saatlerde gidip oturabileceğiniz rahatlık yok, kimse size kalkın artık demesede kalabalıktan kaynaklı yemeğiniz bitince kalkmak zorunda hissediyorsunuz kendinizi bu yüzden mekanda rahat edemiyorum.

RAA 18 Ağustos 2021 10:37
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

İlk açıldığı haftadan beri düzenli olarak gidiyoruz. Kalitesini koruyan ve korumak için baya çaba da sarf ettiğiniz bildiğimiz bir yer. Lezzetten asla ödün vermiyorlar. Uzun yıllar yemeye devam ederiz umarım.

Emirhan 22 Haziran 2021 18:04
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Küflü hamburgeri gercekten iyiydi. Tam tadında peynir,biraz fazla olsa yenmezmiş 🙂

Ramazan Benli 5 Ocak 2021 20:00
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Meşe kömürü kendi ekmekleri kendi sosları her ürün kendi imalatları daha ne olsun . Fiyat da uçuk değil her ürün el emeği olup burger diğer işletmeler gibi tüplü tezgahlarda pişmiyor tüplü tezgah meşe kömürüne göre fiyatı 100 de 10 etkiler .Yani fiyat performans kriterine bakarsak gayet uygun.

Mehmet Oktay 4 Ocak 2021 21:25
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Pandemi sebebiyle kit siparişi verildiğinden beri Nevşehir e sipariş veriyorum. Kesinlikle Konya küflüsü ve kemiğin gücü çok çok iyiler. Pek çok farklı yerden denedim ama kesinlikle et ve sosların harmanlanmasında çok çok iyiler

Emre 9 Ağustos 2020 23:13
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Açıkçası bu kadar övülmesine şaşırdım. Eti pişmemiş seviyorsanız burası size göre. Ama gerek ağız tadı gerek sağlık konuları yüzünden benim gibi düşünenlerin sayısının az olmadığını biliyorum. Arkadaşlarımla gittiğimizde sulu ve pişmemiş hissini çok hissetmiştik biz ama söylerseniz ona göre de pişiriyolar.
Genel olarak lezzetliydi. Ama fiyat performans değildi bence. (öğrencileri de düşünelim 😀 )
Ankarada Butchers diye bir mekan var onlar da kasaplar, et tedariki falan yüzünden övmüşsünüz belki orası da iyidir. Ve orası fiyat performans olarak bence çok daha iyi. Gönüllü tavsiye ekibi belki dener 🙂

Sosis Seven Adam 5 Haziran 2020 13:19
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

İlk açıldığı dönemlerde hotdog yemeye gittim. Vasat altıydı. Özellikle damakta kalan yağ inanılmaz rahatsız ediciydi. Her gittiğim ülkede sosisçilere uğrarım, en düşük puan verebileceğim yer burasıdır. Hamburger ve diğer ürünleri için puan veremiyorum, çünkü yemedim ancak sosis sevenler için öneremeyeceğim bir yer.

Muharrem İnce 6 Mart 2020 15:20
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Aylardır çok büyük bir keyifle cheese burgerlerini ve patates kızartmalarını yiyoruz. Fakat istikrarsız olan iki şeye dikkat çekmek isterim.
Birincisi patates kızartması bazen yumuşamış olarak servis ediliyor. Mutlaka geri gönderin çünkü olması gerektiği gibi kıtır kıtır geldiğinde tamamen farklı bir lezzet.
İkincisi de, burger ekmeği arada normalde olduğundan büyük oluyor. O zaman da fazla ekmek yemiş gibi güzelim köftenin tadını almanızı engelliyor.
Her ikisi için de zaman içinde uyarıda bulunduk ama tekrarlandığına tanık oluyoruz.

Bora Özden 2 Şubat 2020 15:14
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Ankara’da suan gerceklesen “hamburger furyası” beni gerçekten şaşırtıyor. Onlarca hamburgerci açıldı ama sadece birkaç tanesi düşünülmüş anlamda hamburger yapıyor. Düşünülmüşten kastım nasıl bir farklılık yaratabiliriz, standartı nasıl koruruz anlamında bir düşünce. Etmanyak kesinlikle bunlardan biri. Eti oldukça kaliteli ve lezzetli, hamburger ekmekler leziz. Bu ana malzemelerin dışında kullandıkları hamburgeri kişiye göre olan bir yemeğe çeviren malzemeler son derece dikkatle düşünülmüş. Sosislileri, hamburgerleri kadar beni tavlamadı ama onlar da ortalamanın üstünde bana kalırsa. Kesinlike tavsiye ederim.

Hakan 18 Aralık 2019 23:46
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Rezalet. Hiç tavsiye etmem. Burayı dikkate almayın.

Kb 16 Aralık 2019 06:52
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Severek gidiiyoruz

Erkam 2 Aralık 2019 20:52
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Hamburger konusunda Ankara’da kesinlikle ilk 3’te. Denemediğim yerler olduğu için ilk sırada diyemiyorum ancak lezzetli hamburger için doğru bir mekan.

Fatih 28 Temmuz 2019 12:12
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Tek eksisi servisin yavaş olması fakat o lezzet için beklemeye kesinlikle değer.

Bilçağ Akgün 27 Temmuz 2019 16:13
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Ankara’da yediğim en başarılı burgerlerden biriydi. Köftesi gereksiz baharatlarla harmanlanmamış, sade ve suluydu. Pişirme tekniğinde de herhangi bir kusur fark edemedim. Ekmeklerin daha başarılı olabileceğini düşünüyorum. Belki daha hafif ve hacimli, brioş çizgisinden bir miktar daha uzak ve alternatif bir reçeteyle tüm rakiplerinin önüne geçebilirler.

Sosislerini kendi formülleriyle yaptıklarını belirtmişlerdi. Çok lezzetli bulmamakla birlikte, ülkemizdeki kalitesiz ve bol nişastalı gerek fabrikasyon gerek popüler steak house sosislerinden uzaklaşılıp butik sosisler ortaya çıkması anlamında güzel bir adım olduğunu düşünüyorum.

Oburcuk 26 Temmuz 2019 18:00
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Benim için Ankara’nın en iyi burgercisi diyebilirim. Oldukça kısa ve lezzetli bir menüye sahip, tüm burgerleri ve sosisi oldukça başarılı ancak burayı diğer burgercilerden ayıran lezzetinin Konya Küflüsü olduğunu düşünüyorum.

Mustafa KIZILKAYA 26 Temmuz 2019 00:28
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Ankarada yediğim en lezzetli hamburgeri burada tattım diyebilirim. Ekmeği bir tık daha iyi olabilir gibi eleştiriler duydum ama kesinlikle kötü bir ekmek değil. Köftesi kokusuz, sulu ve lezzetli. Bu sebeple lezzete 5 yıldız veriyorum.
Servis yoğun zamanlarda bile hızlı. Hamburger fiyatları makul ama ev yapımı soslardan veya patates kızartması isterseniz ayrı ücrete tabi. Pişirme ortamının hijyeni iyi gibi fakat ben bir işletmede lavabodaki hijyenede önem verdiğim için 4 yıldız verdim.

Bülent Aydın 24 Temmuz 2019 20:11
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Küçük oğlumla hamburger yediğimiz tek yer. “Konya küflüsü” ve “Adana” başlı başına birer efsane. Mekan ve işletme daha çok yeni. Zamanla her şey daha güzel olacaktır. Bize bu tadları sunduğu için Hasan’a binlerce teşekkür.

Yavuz 24 Temmuz 2019 11:44
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Lezzetli ve ozenli bir yer. Konya kuflu peynirli hamburger daha once bu peyniri tatmamis olan beni sasirtti, resmen Amerikalilarin “Blue Cheese Burger” dedigi seyi Konya peyniriyle yapmislar ve gayet de guzel olmus. Sosisi ve hamburger koftesini -diger bazi mekanlar gibi- evde pisirmek icin cig olarak da satsalardi daha da iyi olurdu.

Bir de soyle bir sikayetim var: Turkiye’de insanlarin cogunlugu etini/hamburgerini “iyi pismis” istedigi icin, siz garsona “az orta” deseniz bile bircok restoranda izgara basindaki sef bildigini okuyor ve sizin burgerinizi de digerleri gibi cok pisiriyor. Bu durum bu mekanda da bir kez basima geldi. Bir sonraki gidisimde az orta istedigimi ozellikle birkac kez belirttim ve bu sefer istedigim gibi pismis olarak geldi.

Osman Ulutaş 15 Temmuz 2019 23:42
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kesinlikle lezzetli fakat rakipleri daha güçlü aromalar, daha sulu ve yağlı köfteler, daha lezzetli ekmekler sunuyor. F/P konusunda sınıfta kalıyorlar, çünkü patatesi ayrı servis etmek burger algısına uygun değil.

KORAY KESKİN 27 Haziran 2019 22:48
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Etmanyak hesabını uzun zamandır takip ediyordum. Hamburgeri ilk yapma sürecinden şimdiki dükkana kadar. Gerçekten lezzet uğruna gezen ve yaşayan biri olarak buranın hamburgeri çok ama çok iyi. Ramazanda dışarda yemek yemeyi sevmeyen ve gitmeyen biri olarak, her hafta etmanyağın hamburgerini yemeden duramadım. Herkese tavsiye ediyorum. Fiyat diğer örneklere göre biraz pahalı gelebilir ama bence kalitesine göre az bile. Sonuna kadar hakediyor