Artvin, Ardanuç’ta. Mayıs, haziran ve temmuz en iyi aylar çünkü süt kuzusu zamanı. Etin kalitesi tabii ki çok önemli. Ama dünyanın en önde gelen mangal ustalarını etkileyecek başka faktörler de var. Ersin Dede’nin odun ateşinde pişen yatay döneri elle çevirerek her tarafı eşit pişirmesi görülmeli. Bask Bölgesi’nde gördüğüm teknikler gibi… Etin dökülen kısımlarını toplayıp kuşbaşı yapması da ayrı bir sanat. Et yumuşacık ve rayihalı. Tabii buranın devamlı kalabalık olması da bir avantaj. Et devamlı kesildiği için hiç kurumuyor. Yatay dönerin de dikey olana göre küçük bir avantajı var: Yağ aşağı akmıyor. Sonuç olarak ortaya bir başyapıt çıkıyor. Ersin Dede et bittiğinde kapattığı için öğleden sonraya kalmamanız lazım. Telefon ile açık olup olmadıklarını kontrol etmeniz de elzem.

Vedat Milor

5

Tavsiyeler:

  • Cağ kebabı
  • Şiş
User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Merkez Mahallesi, Hükümet Cd., 08300 Ardanuç/Artvin

Telefon:
İnceleme Ekle

9İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Halil 23 Nisan 2019 12:38
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Annem babam ve büyük oğlumla Nisan sonunda gittik. Anne ve babam da daha önce bu kadar güzel et yemediklerini söylediler. Mekanın tevazusu da ayrıca çok güzel. Ersin Bey ve eşi hanımefendiye tekrar teşekkürler.

Yusuf Parlayan 7 Aralık 2018 20:13
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Tek kelimeyle mükemmel bir deneyim oldu. Cağ, cağdan artan parçalardan yaptıkları şiş, yatay kestikleri döner ve aynı etten yaptıkları köfteden denedim, hepsi de çok başarılıydı. Ardanuç’ta cağ kahvaltı niyetine yenirmiş, bilinçsiz şekilde benimki de iyi ki öyle oldu, tavsiye ederim. Yalnız Vedat Bey biten etin yerine yenilerinin takıldığını yazmış ancak Ersin Bey yazın daha fazla miktarda olsa da tek cağı bitirince dükkanı kapattığını söylemişti. Ki geçen yaz giden arkadaşım öğleden sonra 1’de cağ bittiği için başka yerde yediklerini söylemişti. Erken gidilmesini tavsiye ederim o yüzden. Son olarak, benim yediğim oğlak-kuzu karışımıydı, sadece oğlaktan oluşan cağ için 15 Haziran – 20 Temmuz arasında gitmek gerekiyormuş.

Eren Okutan 28 Kasım 2018 11:11
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bundan iyi döner yapabilen varsa Türkiye’de söylesin bir de onu tadalım. Tek kelimeyle muhteşem.

Çağatay TEKİN 21 Kasım 2018 23:32
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

İnanılmaz. Vedat Milor’un da söylediği gibi daha iyisi yok. Hem döneri hem de şişi mutlaka yenmeli.

Eray Yağcı 20 Kasım 2018 22:12
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Memleketim olması sebebi ile yazdan yaza olsa da her sene giderim ve ilçede dışarıda yediğim tek yemek cağ kebaptır. Bir avuç ilçede sanıyorum 5 tane cağ kebapçı vardır ve hepsi iyidir ama en iyisi kesinlikle Ersin Usta’dır. Kimisi biraz daha kurudur, kimisi eti biraz daha tuzlu marine eder ama Ersin Usta referans noktasıdır.

Eğer gittiğinizde Ersin Usta’nın eti bitmişse hiç korkmadan diğer cağ kebapçılara da gidebilirsiniz ama ilk tercihiniz kesinlikle Dede Cağ Kebap olmalı.

ELÇİN TAŞYÜREK 30 Ekim 2018 22:29
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Et ile aram fazla yok sanırdım. Ta ki onun elinden çıkan o mükemmel lezzeti yiyene kadar. Kesinlikle en iyisi..

Mehmet Ali 26 Ekim 2018 19:26
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Et döneri ile meşhur olmuş. Lakin bence çöp şişi efsane yapıyorlar.

Deniz 25 Ekim 2018 22:29
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Tek geçerim

FERİT TAŞDEMİR 25 Ekim 2018 21:02
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Şimdiye kadar bu lezzet kalitesini bu kadar istikrarlı bir şekilde sürdüren başka bir lokanta görmedim üç yıldır düzenli olarak gidiyorum.lezzet fiyat ve esnaf olarak kesinlikle daha iyisini hak ediyor