Her şeyden önce kaliteli kırmızı etle İstanbulluyu ilk tanıştıran ve şimdiki ‘steak house’ furyasının öncüsü olan Emre Mermer’i formda buldum. Tahmin ediyorum zor günler geçirdi, başarıya çabuk kavuşan çoğu insan gibi o da bazı hatalar yaptı. Ama  önemli olan insanın özeleştiri yapıp gerekli dersleri çıkarması. Uzun süredir görmediğim Emre Mermer karşıma kendisi ile barışık ve huzurlu, mutlu biri olarak çıktı. Ayrıca donanımlı. Bu durumda yemek kötü bile olsa iyi şaraplar ve sıcak bir dost ortamında çok güzel bir akşam geçirirsiniz. Ama hayır. Yemekler de iyi.  Mermer, İstanbul’da bulunabilecek etlerin en iyileri nasıl seçilir ve odun ateşinde nasıl  pişirilir çok iyi biliyor. Dananın farklı bölümlerini çok iyi değerlendiriyor. Karın boşluğundan ‘flank steak’, kol yumurtası ya da ‘flat iron’, dana pirzola,  ‘prime rib’… Hepsi iyi, hepsi içi sulu kalacak şekilde orta-az pişmiş. Hiçbirini kuru kuru yemiyorsunuz. Güzel bir salata… Etle birlikte tatmanız gereken ızgara sebzeler; havuç,  kuşkonmaz, soğan,  patlıcan, kabak ve patates… Ortam da büyük bir artı. Bir kere mekân küçük.  Ahşap masalar bu tip bir ortama uygun ve sıcak ve samimi bir hava yaratılmasına katkıda bulunuyor. Paylaşmaya, güzel yiyip içmeye uygun.  Gürültülü değil ve hafiften çalan müzik klas. Müşteriler kaliteli; yani görüp görülmeye değil, kimseyi rahatsız etmeyip yemek boyunca telefonları ile oynamayıp güzel bir akşam geçirmeye  gelmişler.
Üstüne üstlük kaliteye göre fiyatlar hiç abartılı değil.

Vedat Milor

Tavsiyeler:

– Sucuk
– Burger
– Tüm etler

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Fatih Sultan Mehmet Mah. Atatürk Cad. No:6 Küçükarmutlu, İstanbul

Telefon:
İnceleme Ekle

7İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Ozan Özdemir 20 Kasım 2022 16:40
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Çok memnun kaldık. Burger, patates ve sosis yedik. Arkadaşımın tavsiyesi üzerine gitmiştik. İlgi alaka ve ikram var.

Uğur Gürses 17 Nisan 2022 18:34
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Menü-fiyat listesi olmayan bir mekan.”Sorun söyleyeyelim” diye sunulan bir mekan. Şarap listesini sorduğunuzda bağıra çağıra size anlattıkları bir sunuş.
Neden yahu?

Enes 14 Kasım 2020 07:32
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

3 cesit et soyledik, lezzet hic iyi degildi. Ve guzel pisirmemislerdi.
2 kisi 800tl gibi hesap odedik. Yazik oldu paraya

Ali Mert 29 Ağustos 2020 21:51
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Gittiğimizde kişiye özel muamele yapılıdığı az da olsa doğru etlerin pişirme derece berbattı kiarkadaşım çok pişmiş istedi ama az pişmiş getirdiler kulandıkları ekmek berbattı ama kıyöası bence mükemmeldi
Bence yapmaları gerekn garson ve aşcıyı komple değiştirmeleri sıcak bir ortam olduğu da doğru

Kemal 10 Aralık 2019 00:05
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Steak işinin Türkiyede başladığı yer “Dükkan steakhouse” et sevmeyenlerin bile bir kültür gezisi amacı ile uğraması gereken şahane etlere ve samimi bir ortama sahip olan mekan.

Beril 27 Eylül 2019 15:41
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bugün öğle yemeği için gittiğimizde kapıdan itibaren soğuk bir karşılama, sipariş alırken yardımcı olmama ve kişiye göre muamele ile karşılaştık. Hamburgerde uno ekmek kullanıyorlardı ki birçok mekanda artık böyle değil. Izgara sebze unutuldu ve hesap gelince üzeri çizilmiş halde gördüğümüzde sorup anlayabildik. Siparişlerin yanına sürekli ızgara soğan ve kabuğundaki çamur temizlenmemiş patates geldi. Ekmekler ve etlere çıplak elle dokunuldu, eldiven takan tek bir personel de aynı elle et dolaplarını açıp kapadı. Sahibi olduğunu düşündüğümüz kişi kapıdan giren tüm diğer misafirlere (arkadaşları olsa gerek) özel muamele gösterdi. Şarap içmemiş ya da kapıdan lüks bir arabayla girmemiş olmamız sanırım kendisini üzdü. Siparişimizi alan kişi de giderken hoşçakalın bile demedi. Diğer yorumda okuduğum gibi çikolatayı bırakın güleryüz bile göremedik. Etleri özel sebeplerden dolayı iyi pişmiş istememize rağmen (biliyoruz öyle güzel olmuyor) yine de kırmızı geldi. Kendilerine keyif için açmış oldukları restoranlarında başarılar diliyoruz.

Oğuzhan Türk 25 Ekim 2018 11:28
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Etler gerçekten çok çok iyi. Her şey tam kararında. Özellikle burgeri için İstanbul’un en iyilerinden diyebilirim. Etin nasıl pişirilmesi gerektiğini bilen bir işletme. Yemek sonrasında çikolata ikram etmeleri de güzel bir jest. Uzun uzun oturup arkadaşlarınızla güzel bir şarap eşliğinde et yiyebileceğiniz bir mekan. Fiyatlar biraz pahalı evet ama kesinlikle verdiğiniz paraya değiyor. Mekanın bir diğer eksisinin ise lokasyonu olduğunu düşünüyorum.