Burası Metanet Lokantası’ndan ayrılan Harun Usta tarafından kurulmuş. Gaziantep’in yerlisinin tercih ettiği bir yer. Şunu özellikle belirtmek lazım: Beyran yemek istiyorsanız erkenden gitmelisiniz. Bunun dışında siyah tabir edilen kellenin siyah etlerinden yapılan kelle/paçayı da deneyebilirsiniz. Bu yemeğin Maraş’takilere göre daha yağlı ve acılı olduğunu belirtmemizde fayda var. Bunların yanında pide ekmek servis ediliyor. Bu ekmek, fırında biraz daha gevretilirse daha iyi sonuç verecektir.

Tavsiye Ekibi

Not: Henüz Vedat Milor tarafından ziyaret edilmemiştir.

Tavsiyeler:

  • Beyran
  • Beyin kavurma
User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Fevzipaşa Mahallesi, Korutürk Caddesi No:36, 27665 Şehitkamil/Gaziantep

Telefon:
İnceleme Ekle

12İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
mahmut 4 Ekim 2023 09:05
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

yediğim en kötü beyranlar arasında. eti lezzetsiz, beyranin eti ayrı suyu ayrı gibi yemek bütünleşmemiş. burayı tavsiye ettiğinize inanamıyorum.

Ercan inal 16 Ağustos 2023 11:55
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Lezzetli ve ucuz bir beyran

Taner 23 Eylül 2022 10:31
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Soğüşle birlikte fazlasıyla kıl yemek istenirse denenebilecek bir yer.

Mahmut 14 Mart 2022 14:48
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kelebek lokantası da aynı şekilde beyran,kelle paça ve kuzu şiş denenebilir gayet tadında mezeleri metanet lokantası kadar iyi olmasa da çeşitlililik sunuyor

İlker cebeci 21 Şubat 2022 21:26
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kasım 2021’de ziyaret etme şansım oldu. Beyranı müthiş lezzetli. Ancak esas sürpriz; antepte yediğim en iyi katmeri burada tatmış olmam. Tavsiye ederim deneyin

Akın 9 Ağustos 2020 20:22
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Gaziantep’te servis ve lezzet bakımından hiç bir sıraya giremeyecek bir yer. Gaziantep’in yerlisinin gittiği yer denilebilir, evet yerlisi gidiyor ama alım gücü düşük yerliler gidiyor. Ee amaç güzel bir yerde yemek yedik demek olunca bence ne yeseniz size iyi gelir, algı meselesi.

Barbaros Ozpineci 3 Mayıs 2020 12:20
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Antep paça ve beyran Gaziantepte 1 numara

Mert Akdoruk 13 Mart 2020 02:03
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Zeugma Mozaik Müzesi’ne ve Kebapçı Halil Usta’ya gitmişken Dukat’a da uğrayabilirsiniz, zira çok yakın. Ben bu yolu izleyerek Dukat’ta bir beyran molası verdim. Yediğim en iyi beyran olmasa da iyiydi. Fiyatı ise diğerlerine oranla biraz daha pahalıydı. O yüzden yolunuz bu tarafa düşmemişse, özellikle Dukat’a beyrana gelinir mi derseniz bence hayır.

Erdoğan Özer 21 Kasım 2019 23:15
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Beyran çok güzeldi, bunun yanında et kavurma yedik harikaydı. Pideleri de güzeldi. Muhakkak ziyaret edilmeli.

Necip Hamud 25 Ağustos 2019 19:00
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Cekirdekten yetmek, zanaat sahibi olmak ve bir ise omrunu vermek.. iste bunlarin hepsi harun ustada mevcut. Beyrani sehirdeki tartismasiz en iyisi. Soganli lahmacununun ustune cikabilecek her hangi bir dukkan antepte mevcut degil! Sebzeli lahmacanu cok cok iyi.. kusbasisi haric tum kebaplari efsane. Kellesi eskiden evlerde pisen kadar temiz ve lezzetli. Her seyiyle super bir dukkan. Tek eksisi dogal gazli tas firin kullanmasi o kadar kusur da kadi kizinda bile olur.

Alper Sinan ŞAHİN 4 Aralık 2018 23:24
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Beyin kavurmasını denedim. Gerçekten çok iyi bir lezzet. Diğer ürünlerini deneme fırsatım olmadı.

Murat Güllü 26 Ekim 2018 16:45
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Metanet’teyken de elinden çokça kez beyran yediğim Harun Ustanın kendi dükkanı. Kebapçı Halil Usta’ya yürüyerek 2 dakika mesafededir. Lezzet olarak Metanet’e eşdeğer olan, açıldığı ilk günden bugüne lezzetinde hiç bir değişiklik olmamış güzel bir mekandır. Özellikle pazar günleri saat 10:00’dan itibaren kapıda sıra olmaktadır. Beyin kavurma ve et kavurmaya yetişebilenlerin kesinlikle tatmasını tavsiye ederim. Beyranı da kellesi de paçası da tertemiz dört dörtlüktür. Ayrıca yine Metanet gibi çok harika kebapları vardır. İçerisinde bulunan fırını ile kendi katmerini ve ekmeğini kendisi yapıyor ve Gaziantep’te bir kebapçıda olması gereken tüm standartları karşılıyor. Mevsiminde yenilecek tüm kebaplara şahsen kefilim.