Sizlere tavsiye edecek, uygun fiyatlı ve kaliteli et kullanan mekânlar bulmak kolay değil. Özellikle de döner büfelerinin çoğu kötü. Hazır ve dondurulmuş etten yapıyorlar. Kayış gibi. İnsanın “Usta bir de çivi ve çekiç getir, kösele diye çakıp ayakkabımızı sağlamlaştıralım” diyesi geliyor. Ama İstanbul’da hâlâ güzel döner yapan büfeler de var. İyi dönerin sırrı basit: Etin iyisini seçeceksin. Yağı, tuzu yerinde olacak. Terbiye edeceksin. Odun ateşinde pişireceksin. Yakmayacaksın. Sıcak sıcak servis edeceksin… Bunun gerisi biraz damak tadı. Ben yüzde yüz kuzu tercih ederim ama pahalı olduğu için İstanbul’da yapılmıyor. Halk yağlı sevmiyor gibi saçma sapan bir gerekçe oluşturuluyor. Saçma çünkü Bursa’da yüzde yüz kuzu döneri yiyen herkes ayılıp bayılıyor. İşin aslı maliyet ve kafaların şartlandırılması. Dönerci Engin, Şişhane’deki minik büfesinde, ‘Bayburt usulü’ dediği tipte döner hazırlıyor. Yüzde 20 koyun, gerisi dana. Et döner. Kuyrukyağı yerinde ve lezzet veriyor. İçi sulu ve lezzetli bir döner. İyi terbiye edilmiş. Harcında tuz, karabiber, yenibahar ve az tarçın var. Ben döneri tabakta aldım. Yanında turp, domates ve yeşil soğanla servis edildi. Ekmek içinde de veriyorlar. Açık ayranları da oldukça iyi.

Vedat Milor

4

Tavsiyeler:

– Döner

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Dönerci Engin'in Yeri, Bereketzade Mahallesi, Okçu Musa Cd. No:21, 34421 Beyoğlu/İstanbul

İnceleme Ekle

15İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Sezer Gelin 1 Nisan 2023 12:51
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Yedikçe yiyesiniz geliyor. Yağ derecesi çok iyi bence, hiç bunaltmıyor. Ekmekleri normal ekmek ama her zaman çok taze. Dürüm veya pide arası tavsiye etmem, eğer elde yiyecekseniz kesinlikle ekmek arası yiyin. Ekmeğin arasına dönerin tadını bozacak hiç bir şey koymuyorlar. Koydurmak isterseniz Engin Usta’dan laf yiyebilirsiniz. Döner dediğin yağlı olur. Yağsız döner isteyenler hazır döner alıp tavada çevirsin.

Dodi 28 Aralık 2022 09:52
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

27.12.2022 tarihinde yarım ekmek 100 gr. 70 TL 150 gr. et döner 100 TL idi. Et lezzetli fakat garsonların ve mekan sahibinin hemen yiyip kalkın der gibi yüzünüze bakmasından dolayı keyifle yiyemiyorsunuz. Önünde de çok sıra oluyor.

burak kaya 20 Nisan 2022 23:49
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Doner cok asiri fazla yagliydi ve servis kotuydu, calisanlarin uslubunuda hic begenmedim.

ENGİN 15 Ekim 2020 23:45
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Vasat bi döner ,büfenin önünden geçerken kokusu cezbedici,ancak yedikten sonra aynı şeyi düşünmedim

Sabri Atalay 8 Ekim 2020 01:25
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Döner dahil herşey Harika .

Namık öner 9 Mart 2020 20:50
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bu bahsettiğiniz kişinin yerine gitmişsiniz fakat hijyen konusunda sınıfta kalır.ayrıca satamadığı döneri ertesi günü yapılan dönerin içine koyup satar. Dönerin yapıldığı yer ise felaket tuvalet mutfak içiçe gerisini siz düşünün

Özgün 13 Kasım 2019 21:32
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Et kuru değildi içi sulu kalmıştı ve kıvamında bir kuyruk yağı kullanılmıştı; lezzetliydi. Ayran kötüydü kıvamı etin tadını bastıracak kadar yoğun, yağsız ve tatsızdı. Fiyatlar, daha temiz bir yer olsa uygun derdim fakat hijyen kötüydü.

Yusuf Nazlıgül 25 Temmuz 2019 17:28
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Etin kalitesi, pişirilmesi vs her şey çok iyi. Ama o yenibahar ve tarçının etin gerçek tadını almamızı engellediğini düşünüyorum. Bu tarz isim yapmış dönerciler kendilerine has bir lezzet oluşturması açısından farklı dokunuşlar yapıyorlar. Ben bu konuda Hacıosmanı (kekik yoğun) daha kabul edilebilir buluyorum.

Sinan Çavuşoğlu 21 Mart 2019 21:08
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Vedat bey sayesinde keşfettiğim bir yer oldu. Daha sonraları şişhane ve civarına her gidişimde mutlaka uğruyorum.buranı döneri istanbulda ki top 5 e girer kesinlikle.dana kuzu eti çok iyi hatta biraz daha kuzu kullansalar çok daha iyi olur eti yağlı ve en önemlisi terbiyesi çok iyi yapılmış takılı dönerde görünen sebzeler tabakta hiç belli olmuyor yanında taze yeşil soğan incecik lavaşla müthiş gerçekten 2. Porsiyonu sipariş ederken bulabilirsiniz kendinizi.

Adnan Günay 13 Şubat 2019 17:42
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Sıradan bir yol üstü büfesi gibi gözüküp sunulan tek çeşit yiyeceğin hakkını veriyorlar. Eti de büyük etken fakat içindeki baharatların yeşil soğanla uyumu hoşuma giderek yiyorum. Uzun süredir gidiyorum ve aynı lezzeti alabiliyorum. Fiyatlar her yerde olduğu gibi her şeyde olduğu gibi biraz fazla fakat bu döner için Kabataştan – Şişhaneye gidilecek bir yer

Sadık Can 17 Ocak 2019 14:42
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

150 gr. dürüm döner yedim ve açık ayran içtim. Kuyruk yağı hissedilir derecede bir fark yaratıyor, çok lezzetli. Etin baharatı yerinde, et lezzetini kaçırmayacak bir ölçü tutturulmuş. İçine konulan taze soğan ve domates de turşu, patates kızartması veya beyaz soğan gibi ayrı bir lezzet yaratmıyor, bastırmıyor; aksine dönerle çok güzel bütünleşiyor. Dürüm de kararında tost makinesinde basıldığı için bütün bir sandviç yiyorsunuz.

Öte yandan açık ayran beklediğim kadar iyi değildi. Özellikle benim için biraz tuzlu ve taze yapılmış bir ayran için fazla homojen. Ama yine de idare eder.

Fiyatlar normal sayılır. 150 gr. dürüm 28 TL. Son dönemlerdeki fiyat artışıyla beraber daha iyisini bulmak zor zaten.

Çalışanlar da kalabalık olmasına rağmen ilgililer. Garsonlar genç oldukları için arada yapılan hataları mazur görmek lazım.

Erdal A. 18 Aralık 2018 14:00
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kasim basinda iki defa gittim. Doner lezzetli, tadi, yagi yerinde. Her iki seferde durum doner aldik, icine koyduklari taze sogan benim cok hosuma gitti, yanimdaki arkadas soganin tadinin cok baskin oldugunu soyledi. Tekrar gidilecek listemde.

FATİH EROL 31 Ekim 2018 17:11
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Döneri oldukça iyi ancak son zamanlarda servise yetişemiyorlar. Aslında bir ara daha büyük bir mekana taşındılar ama olmadı sanırım. Biraz erken gidip az beklerseniz keyif alabileceğiniz bir lezzet.

Enes 27 Ekim 2018 11:57
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Güzel bir değerlendirme. Fiyat/kalite performansı açısından zaten harika bir yer olmakla beraber eti çoğu et lokantasında yiyeceğiniz etten daha leziz.

Rifat Danışman 21 Ekim 2018 22:54
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Değerlendirmeniz çok yerinde Vedat Bey..
Tam bir büfe ama döneri gerçekten çok başarılı, zaten konusu tüm yolu kaplıyor, bulmakta zorlanmazsınız