Sizlere tavsiye edecek, uygun fiyatlı ve kaliteli et kullanan mekânlar bulmak kolay değil. Özellikle de döner büfelerinin çoğu kötü. Hazır ve dondurulmuş etten yapıyorlar. Kayış gibi. İnsanın “Usta bir de çivi ve çekiç getir, kösele diye çakıp ayakkabımızı sağlamlaştıralım” diyesi geliyor. Ama İstanbul’da hâlâ güzel döner yapan büfeler de var. İyi dönerin sırrı basit: Etin iyisini seçeceksin. Yağı, tuzu yerinde olacak. Terbiye edeceksin. Odun ateşinde pişireceksin. Yakmayacaksın. Sıcak sıcak servis edeceksin… Bunun gerisi biraz damak tadı. Ben yüzde yüz kuzu tercih ederim ama pahalı olduğu için İstanbul’da yapılmıyor. Halk yağlı sevmiyor gibi saçma sapan bir gerekçe oluşturuluyor. Saçma çünkü Bursa’da yüzde yüz kuzu döneri yiyen herkes ayılıp bayılıyor. İşin aslı maliyet ve kafaların şartlandırılması. Dönerci Engin, Şişhane’deki minik büfesinde, ‘Bayburt usulü’ dediği tipte döner hazırlıyor. Yüzde 20 koyun, gerisi dana. Et döner. Kuyrukyağı yerinde ve lezzet veriyor. İçi sulu ve lezzetli bir döner. İyi terbiye edilmiş. Harcında tuz, karabiber, yenibahar ve az tarçın var. Ben döneri tabakta aldım. Yanında turp, domates ve yeşil soğanla servis edildi. Ekmek içinde de veriyorlar. Açık ayranları da oldukça iyi.

Vedat Milor

4

Tavsiyeler:

– Döner

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Dönerci Engin'in Yeri, Bereketzade Mahallesi, Okçu Musa Cd. No:21, 34421 Beyoğlu/İstanbul

İnceleme Ekle

4İncelemeler

captcha-input
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Erdal A. 18 Aralık 2018 14:00
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kasim basinda iki defa gittim. Doner lezzetli, tadi, yagi yerinde. Her iki seferde durum doner aldik, icine koyduklari taze sogan benim cok hosuma gitti, yanimdaki arkadas soganin tadinin cok baskin oldugunu soyledi. Tekrar gidilecek listemde.

FATİH EROL 31 Ekim 2018 17:11
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Döneri oldukça iyi ancak son zamanlarda servise yetişemiyorlar. Aslında bir ara daha büyük bir mekana taşındılar ama olmadı sanırım. Biraz erken gidip az beklerseniz keyif alabileceğiniz bir lezzet.

Enes 27 Ekim 2018 11:57
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Güzel bir değerlendirme. Fiyat/kalite performansı açısından zaten harika bir yer olmakla beraber eti çoğu et lokantasında yiyeceğiniz etten daha leziz.

Rifat Danışman 21 Ekim 2018 22:54
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Değerlendirmeniz çok yerinde Vedat Bey..
Tam bir büfe ama döneri gerçekten çok başarılı, zaten konusu tüm yolu kaplıyor, bulmakta zorlanmazsınız