Derya Lokantası, bir esnaf lokantası olarak beklentilerinizi rahatlıkla karşılıyor. Hatta Çankırı üzerinden seyahat edenler varsa yol üstü durup ziyaret etmek için de tavsiye edilebilecek bir yer. Belli vakitlerde kalabalık olduğu için tıkış tıkış yemek yemeyi sevmeyenler için ideal olmayabilir ama Sefer Usta buna rağmen lokantasını büyütmeden aynı hizmeti sunmaya devam ediyor. Restoran saat 19:00’a kadar açık olsa da belirli günlerde 14:00 itibari ile yemekler genellikle bitmiş oluyor. Esnaf lokantası olduğu için fiyatlar da makul seviyede. Sefer Usta’nın yönlendirmesi ile yemeklerinizi seçip kendinize bir ziyafet çekebilirsiniz.

Tavsiyeler:

  • Bamya çorbası (çiçek bamya kilo fiyatı astronomik seviyeye ulaştığı için menüden kaldırılmıştır)
  • Sarımsaklı et
  • Kuzu kapama
  • Kuzu incik
  • Çankırı güveci
User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

İncili Çeşme Mahallesi, Merkez, Bedesten Sk. No:27, 18100 Çankırı Merkez/Çankırı

Telefon:
İnceleme Ekle

15İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Arda Tek 3 Aralık 2023 17:14
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Sarımsaklı et ve güveç için gidilebilir. Yemekler lezzetli ancak diğer konularda çok fazla bir beklentiniz olmasın. (Mesela çay-kahve yok) Arabayla gitmemenizi tavsiye ederim zira o muhitte araç park etmek çok ciddi bir sorun.

Tunahan Seyhan 29 Ağustos 2023 09:57
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Öncelikle hocamız ve ekibine bu kadar leziz bir öneride bulundukları için teşekkür ediyorum. Çok kaliteli bir aile işletmesi olarak çalışmaktalar. Kesinlikle yakın bir konumdan giderken rotanızı değiştirip uğramanız gerek. Fiyatlar biraz pahalı gibi gözüküyor ama etin kg fiyatı malum. Sarımsaklı et ve Çankırı güveci yedim. Kesinlikle sarımsaklı et daha iyi.

Kamil 8 Ağustos 2023 13:59
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

7 Ağus.2023’de uğradık. Klimalı küçük dükkanda, Sarımsaklı et, fasulye, pilav, cacık, çorba, tatlı yedik, çok lezzetliydi. Tavsiye ederim.👏🤗

Sefa Harmankaya 4 Ağustos 2023 11:05
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Tavsiye üzerine geldik bulduk yemegini yedik.
Kargacık burgacık sokaklar park yeri yok, buraya durma dükkanımın önü, buraya durma at gekecek araba gelecek, yerbuldum durdum yedik bi çay ver, yok
Kahve yok.
Degmez kardeşim degmez.

Erdal 25 Eylül 2022 19:18
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Geçen hafta cuma günü iş gereği Çankırı’da idik burda ne yenir diye araştırdık bura çıktı karşımıza mahalle arası aynı bizim Ankara’da itfaiye meydanı gibi bir yer severim salaş yeri sarmısaklı et meşhur denildi bizde onu söyledik az pilav ben istedim arkadaş porsiyon istedi dedimki ortaya kurufasulye çocuk kuru zaten ikramimiz dedi birtane fanta hesap 170 lira .
Yemek ahım şahım birşey değil beğenmedim pilav ise biraz diri beğenmedim kurufasulye ise laf yok süperdi bu menüye böyle bir mekana 170 lira çok para .
Hatta aynı bizim itfaiye gibi seyyar yerde eski püskü satanlar vardı biraz gezdim birşeyler bulurum diye ilgimi çeken obje olmadı bu arada arkadaş yemek parasını ödemiş kaclira dedim 170 lira dedi yuh dedim ilk ve gidişim birde orayı bulana kadar sokak sokak gezdik

Asude 29 Temmuz 2022 16:40
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Her şey çok güzel ve lezzetliydi. Özellikle kuru fasulye ve yumurta tatlısı efsaneydi.

HÜSEYİN TAŞYÜREK 18 Mart 2022 11:01
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

8 MART GÜNÜ ILGAZDAN ANKARAYA DÖNERKEN ÇANKIRIDA YEMEK YENİLECEK YERLERİ İNTERNETTEN ARARKEN BULDUM. GRUP HALİNDE MAHALLE ARASINDA SALAŞ BİR YER OLARAK DÜŞÜNEREK TEMKİNLİ GİRDİK AMA YEMEKLER VE LEZZETLERİ MUHTEŞEMDİ.SEFER USTAYA VE DEĞERLİ EŞİNE TEŞEKKÜR EDEREK AYRILDIK. HER YEMEĞİNDEN TATTIK,BİZE GÖRE HEPSİ MÜKEMMELDİ. YOLU DÜŞÜN HERKESE TAVSİYE EDEBİLİRİM. HER YEMEKTEN TADIN ,BAMYA ÇORBASINI KESİNLİKLE TATMAYI İHMAL ETMEYİN. TEKRAR TEŞEKKÜRLER SEFER USTAM VE AİLESİ.

Mehmet S. Yıldırım 16 Ocak 2022 17:22
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kuru fasülye
Sarımsaklı et

Tek kelime ile

MÜ KEM MEL

Şeyda Gürcan 8 Eylül 2021 19:29
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Sefer ustayı zor bulduk. İçeri girerken beklenti sıfırdı fakat lezzetler önümüze gelince bu fiyata mükemmel dedik.

Mustafa Ceylan 11 Ağustos 2021 13:40
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Sulu yemek üstüne Gerçekten rakipsiz
Güler yüzlü temiz tam bir Aile lokantası Sevmediğim yemekleri bana sevdiren bir mekan

Ayhan Ünal 12 Eylül 2020 16:42
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Her daim lezzetli, kalite hep aynı.

Ayhan Ünal 30 Kasım 2019 22:39
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Lezzet dorukta, fiyatlar çok iyi, personel çok ilgili.

Volkan Erarslan 16 Ağustos 2019 13:02
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Çorbalar dışında tüm yemeklerden tattım hepsi birbirinden güzeldi, bamya yemeği benzerlerine göre çok üst düzeydeydi ve çiçek bamyanın tadı ön plandaydı, işin ehli tarafından yapıldığı belli oluyor. Tüm yemeklerde ana malzeme neyse onun tadı ön plandaydı bence önemli olan da buydu, gereksiz soslar salçalı yağlı karmaşık tatlardan bıkanlar için bence burası tam da aradıkları esnaf lokantası. Yumurta tatlısı ve kalbura bastı da yine yemekler gibi dengeli ve lezzetliydi.

ismet 26 Şubat 2019 07:18
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

eski yerlerinde Korgun lokantası ustası ölene kadar sarımsaklı etleri kuru fasulyesi pilavı süper ötesiydi lakin siz usta vefat ettikten çok sonra gitmişsiniz. Derya lokantası vasat yemekleri olan fiyatları makul bir yer.

Sefer Kuruoğlu 23 Kasım 2018 00:17
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bugün Tirede yediğim köfte cidden muhteşemdi.Hacıoğlu Mangal burası.Abdülkadir bey işletiyor.Daha öncede siz uğramışsınız sanırım çünkü resminiz var mekanda.