Lokanta salaş, ama mezeler ve balık taze gözüküyor. Muhammed Usta mutfakta işinin başında. “Kaldığım pansiyondan sizi çok methettiler” diyorsunuz. “Abartıyorlar beyim” diye cevaplıyor. Lokanta kalabalık. Biz üç kişi kolay kolay masa beğenmiyoruz, ama lokanta çalışanları sabırlı. Sonunda yerleşiyoruz. Balık yiyeceğimiz için üç soğuk meze alıyoruz. Deniz börülcesi taze ve diri. Gerek fava, gerek patlıcan-biber plaki vasat üstü. Belli ki işini seven biri Muhammed Usta. Sonra uzun süredir yemediğim “avcı böreği”ni deniyoruz. Krep hamuru ince ve kızartma başarılı. Tek sorun içinde bol miktar lezzetsiz konserve bezelye olması. Buna karşılık “ahtapot ızgara” bu yaz yediğim en başarılı ahtapot ızgara. Yanındaki, içinde yaban kekiği ve iyi dövülmüş karabiber olan sos da başarılı. Bizde birçok lokanta karabiber tanesini dövmeden sosa ekler ve lezzet dağıtılmadığı gibi genziniz yanar. Belli ki Muhammed Usta rafine bir aşçı. Gerek doğal sosları iyi hazırlıyor, gerek de ızgara ustası. Kalamar ızgara taze yerli kalamardan ama iki eksi puanı var. Kalamar iyi dövülmemiş ya da yeteri kadar marine edilmemiş. Bir de iyi temizlenmemiş. Düğmesi ya da gagası duruyor. Öte yandan içine defne yaprağı kokusu sinmiş ve mevsime göre oldukça yağlı “fangri” balıkları kusursuz.

  • Lezzet
5

Tavsiyeler:

  • Ahtapot ızgara
  • Fangri

Gönüllü Tavsiye Ekibi’nin ekstra tavsiyeleri:

  • Deniz börülcesi
  • Fava
  • Közde patlıcan salatası
  • Balık pastırması
  • Haydari
  • Ahtapot salatası
User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Denizkızı Restoran, Söğüt Mahallesi, Marmaris/Muğla Province

Telefon:
İnceleme Ekle

8İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Burak Demirsoy 1 Temmuz 2023 22:10
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Aslında buraya komşumun tavsiyesi üzerine gelmiştim. Sonradan sizinle önerdiğinizi gördüm. Mutlu oldum. Meze olarak az aldım. Deniz börülcesi iyiydi. Balık olarak lagos tercih ettim. Mangalda güzel olmuş suluydu. Garsonlar ilgiliydi. Yemek sonrası bal kabağı tatlısı güzel yapılmıştı. Tavsiye ederim.

ÖZKAN BEYAZ 7 Mart 2022 12:48
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Daha önceki yıllarda da gittiğimiz bu restaurantta Levrek buğulama, ahtapot ızgara ve farklı mezelerini denemiştik. Son gittiğimizde otoparkın girişine yaptıkları kapı kapalı olduğu için otoparka giremedik. Garson arkadaşlara restaurana geldiğimizi söylediğimizde masaların dolu olduğunu söyleyerek kapıyı açmadı. Gidenler bilir tek yön dar yoldan geri geri çıkarken arkamdan gelen lüks arabayı otoparka aldılar. Öncelikle kim olursa olsun müşteri müşteridir. Arabasının marka modeline bakıp müşteri seçen bir mekanın yemekleri istediği kadar mükemmel olsun benim için bitmiştir.

Rifat Yesil 4 Şubat 2022 07:38
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Üc yil önce gittim, fiyatlar menüde uygun gözüktü ahtopot, kalamar yedik. Daha sonra hesapta fiyatlarin iki mislini gördük, calisanlar bizim aldimiz porsiyonlarin duble oldugunu iddia etti biz de iki misli ödemek zorunda kaldik.

Serhan Özcan 22 Ağustos 2020 18:03
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Salaş mekan
Fiyatlar uygun porsiyonlar büyük dürüst işletme

Zcb 31 Temmuz 2020 14:48
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

2020 yazında ziyaret ettim. Fiyatlar gayet makul. Taze otlarla yapılan ızgara ahtapotu gerçekten lezzetli. Mezeler de taze ve porsiyonları neredeyse 4 kişilik. Komşu işletmelerde aynı fiyata yarısı porsiyonda meze geldiği düşünülürse fiyatları da çok cazip

Olcay Buyuk 15 Mart 2020 12:44
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

2019 yazinda gittim,on masalari pansiyonda konaklayanlara ayirmislar, arka tarafa oturttular. Haklilar.

Zafer Karakaya 7 Eylül 2019 22:39
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Farklı zamanlarda gittim . Ahtopot gerçekten çok başarılı mezelerden memnun kaldik

Alper Balikci 26 Ekim 2018 17:05
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bence ahtapot dediginizde tek yer Denizkizi. Pansiyonu da cok temiz ve keyiflidir. Akya pastirma ve izgara gridalarinin da ustune tanimiyorum…