Müşteriler yarı yarıya erkek ve kadın. Masalar birbirine çok yakın değil. Kimse kimseyi rahatsız etmiyor ve aşırı yüksek sesle konuşmuyor. Dingin ve Batılı bir hava. Cihangir’deki Demeti’den içeri adım atar atmaz ilk dikkatimi çeken nefis manzara olmadı. Manzara nefis ve özellikle yazın terasta oturmak isterim ama böyle bir şansım yok, çünkü hem sigara dumanı rahatsız ediyor ve yemekten tat almamı engelliyor hem de pasif duman neredeyse sigara içmek kadar zararlı. Belki içerde oturmam daha iyi, çünkü manzaraya bakmak yerine dikkatimi yemeklere ve masadaki arkadaşlarıma verebiliyorum. Yukarıda bahsettiklerim dışında bir sorun daha var meyhanelerin çoğunda. Artık pek çoğu mezelerini kendileri hazırlamıyor. Bazı büyük tedarikçiler aynı mezeleri yüzlerce meyhaneye dağıtıyor. Demeti mezelerini kendisi hazırlıyor ve her tabak oda sıcaklığında önünüze geliyor. Mönü sınırlı ama yaptıklarını özenerek yapıyorlar ve hijyenik açıdan gayet güvenilir bir mekân. Tattığım her şey belli bir düzeyde ya da üstündeydi.

Vedat Milor

  • Lezzet
4

Tavsiyeler:

– Levrek marine
– Füme hamsi
– Fava
– Paçanga böreği

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Demeti, Kılıçali Paşa Mahallesi, Şimşirci Sk No:6, 34425 Beyoğlu/İstanbul

Telefon:
İnceleme Ekle

6İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Engin 28 Kasım 2022 21:39
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Mekanin şirinliği ve balkon manzarası haricinde yemekler benim standartlarımın çok altındaydı. Şaşırdım listenize girmesine.
Aşağıda yazıldığı gibi mücver gibi lezzeti olabilecek bir yemeği lahana turşusu ile tatlandırdım.

Engin 15 Ocak 2022 23:27
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Yemekler de hic bir özel bir şey bulamadım. Mücveri üzerine acılı lahana turşusu İle lezzetlendirdim. Mekanın “sıcak ve şirin” olmasından başka hiç bir özelliği yok.

t.e 15 Mart 2019 13:29
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

manzara, ortam vs bunlar harika ancak malesef durmadan geriliyor yemekler. Şu an alelade bir meyhaneden hiçbir farkı yok malesef. Hadi mezeler bir şekilde yeniyor da ana yemekler çok kötü. Ben ayda bir kez gitmeye devam ederim çünkü Cihangir’i ve oranın manzarasını seviyorum. Yoksa yemekler için kesinlikle gidilmez.

Nurşin 13 Kasım 2018 08:47
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Meyhanenin güzel balkonunda yemek yedik. Manzara harikaydı. Yediklerimiz içinde narlı salatanın narları fazla geldi. Bizim gittiğimiz gün ünlü tiyatrocular sanatçılar vardı ve balkona gelip sigara içiyorlar yüksek sesle konuşuluyordu. İşletme sahibi de orada olmasına rağmen bu duruma ses çıkarmadı. Fiyatkarda yüksek tabi. Ama keyifli bir meyhane yemekler ve mezeler lezzetli. Ortam sade ve şık. Artık akşamüstleri tercih edeceğim bir meyhane

Merin Sever 29 Ekim 2018 00:44
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Mekan güzel, ferah, konumu iyi. Ancak mezelerdeki performans çok değişken, yazın veya pazar günleri gitmemek gerek. Ayrıca meze porsiyonları çok çok küçük!

Mert Ayaroğlu 21 Ekim 2018 15:24
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Mezelerin kalitesi ortalamanin epey uzerinde. Balkonun manzarasi tabi ki siradisi ama balkondaki sıkışıklık ve sigara dumanı konusundaki eleştiri son derece doğru. Popüler bir mekan olduğu için servis acisindan bunalmamak, biraz daha güleryüz görmek ve rahat yer bulabilmek icin aksamustu saatlerini tercih etmeniz onerilir. Musteri kalitesi her zaman belli bir standartın üzerinde.