Buranın kalitesinin önkoşullarından biri seri üretim değil, butik üretim yapmaları. Kalabalıklarla uğraşmıyorlar. Az kişiye servis yapınca malzeme kalitesi daha kolay kontrol ediliyor. Pişirme daha özenli oluyor. Açıkçası buranın çok kişi tarafından bilinmesi beni korkuttu. Birden meşhur olan pek çok mekân, hacmi büyütüp fiyatları arttırıyor ve yemek kalitesi bozuluyor. Ama benim ziyaretimden sonra sahibi Bahtiyar Bey’in vefat ettiğini öğrenince en azından ailesine ve çalışanlarına borçlu olduğumu düşündüm. Ailesi derken, tesadüfen bu işe girmiş insanlar değil bu aile; 50 senedir içindeler… Sakatat işinin profesörü olmuşlar. Malzemeyi iyi biliyor, özen ve titizlikle işliyor ve tam kıvamında pişiriyorlar.

Soğuklarla başlıyor sakatat şöleni. Söğüş dil ve yanak. Haşlama beyin. Beyin benim çok sevdiğim ama nadir yediğim ve iyisini az bulduğum bir meze. Taze olacak. İyi ayıklanacak ve önüne elbette çiğ gelmeyecek ama diri kalacak. Burada aynen öyle. Çorbalar çok iyi. Ben terbiyeli ayak paçayı sevdim. Ama dil ve yanaklı kelle-paça çorba daha da özeldi. Benim sevmem için hem çorbanın suyunun katman katman lezzetli hem de malzemelerin diri ama kurumamış, bol jelatinli olması lazım. Çorbanın suyu çok lezzetliydi. Elbette hepimiz sirke, sarımsak, pulbiber ilavesi yaptık. Sarımsak da tazeydi. Bu çok önemli.

Adı üzerinde burası ciğerci. Gerek Edirne yaprak gerekse Arnavut ciğeri mükemmeldi. Süt danasından ciğerler. İyi terbiye edilmiş ve sinirleri çok iyi ayıklanmış. Kuzu böbreği sevdim ama kuzu uykuluğu kusursuz buldum. Böbrek ve uykuluk mangalda ve tam kıvamında pişirilmişti. Yani içi krema gibi, doku olarak da nişastalı sütlaç gibiydi. Koku sevmeyenler için kokusuz olduğunu da ekleyeyim.

Benim için bu kadar yedikten sonra tatlıya gerek yok ama meraklıları için bir Hayrabolu tatlıları da var. Ekmek kadayıfı gibi. Tahinli, kaymaklı ve cevizli… Zengin malzemelere rağmen hafif bir tatlı. Bir lokma alayım dedim ama en az üç lokma aldım. Umarım Çukur Ciğerci’yi yakında yine ziyaret etmek nasip olur.

Tavsiyeler:

  • Haşlama beyin
  • Dil ve yanaklı kelle-paça çorba
  • Edirne yaprak ciğer
  • Arnavut ciğeri
  • Kuzu uykuluk
User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Cumhuriyet, Ergenekon Cd. No:123, 34389 Şişli/İstanbul

İnceleme Ekle

7İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Hulusi 29 Haziran 2023 20:49
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Edirne ve arnavut ciğer çok iyiydi. Bir dahakine karışık ızgara uykuluk tatmak için gideceğim

Gökhan Yılmaz 21 Aralık 2022 00:28
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Vasat bir yer her. Anlatıldığı kadar bir lezzeti yok. Üstelik hijyen ve servis usulü rahatsız edici. Ve sahibinin istikrarlı bir biçimde nerdeyse her gidişimde rastladığım terbiyesi yoksunu davranışları ve irrite edici davranışları bu mekana olan bakış açımı değiştirdi.

Ali Pınar 2 Kasım 2022 15:02
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Mükemmel bir lezzetti. Buradan öneri alarak gitmiştik. İyi ki gitmişiz. Teşekkürler Vedat Milor.

Erdoğan Kalay 10 Haziran 2022 11:37
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Çorbalar gerçekten çok iyi, kokoreç ve kelle denedik, arada bir gider yeriz bizi hiç mutsuz etmedi. küçük ama keyifle yoldan geçenleri seyredip sakatat yiyebileceğiniz büfe tarzı bir mekan.

Ümran 7 Haziran 2022 01:33
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

06.06.2022 tarihinde burda ki açıklamaya güvenerekten ta giyimkentten sırf burası için şişliye gittik ciğer dediği şey berbat bildiğin tavuk ciğeri kokusu kelle söğüs kokuyordu tadına bile zor baktık kuzu uykuluk ta çok kötü lezzetsizdi kesinlikle önermem

Gürkan Dede 21 Şubat 2022 18:56
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Temiz, lezzetli ve fiyatları makul bir işletme.
Yediğim her şey harikaydı ama özellikle kelle paça ve uykuluğu ayrıca çok beğendim. Kendi yaptıkları bir de sosları var. Özellikle ciğer ve böbrek ile güzel gidiyor.

Emre 16 Şubat 2022 22:12
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

İstanbulda yiyebileceğiniz en iyi yaprak ciğerlerden biri