Antakya’da belki de endüstriyelleşmiş künefe yapmayan tek dükkan. Geleneksel olandan tek farkı, tuzsuz peynirin taze keçi sütü yerine inek sütü olması. Herhalde artık pek bulunmuyor keçi sütü. Antakya’da künefe bol şerbetli seviliyor. Benim damak tadım farklı. Üzerine bol şerbet dökülünce, doğal tereyağının ne kokusu kalıyor ne lezzeti… Künefeyi üzerine hiç şerbet döktürmeden bir tadın. Harika bir börek! Sonra şerbeti üzerine döktürmeyip yanında farklı kapta isteyin ve künefeyi azıcık şerbete batırın. O zaman tatlı oluyor ama şerbet içinizi baymıyor. Bence böyle olunca ‘cheesecake’ tipi tatlıların hem kralı hem de kraliçesi. Tek bir rica… Sakın Çınaraltı’nda acele etmeyin ve çalışanları strese sokmayın. Odun kömüründe künefe pişirmek zaman alıyor ama tarihi, güzel bir meydandasınız. Bir yandan çay keyfi yapıp, diğer yandan künefenin nasıl yapıldığını seyretmek de büyük keyif.

Vedat Milor

Tavsiyeler:

– Künefe ama az şerbetli isteyin.

Adres ve İletişim

Adres:

Yeni Camii Mahallesi, Ayakkabıcılar Çarşısı 2 Pazar Sok.Ahmediye Cami, 31000 Antakya/Hatay

Telefon:
İnceleme Ekle

28İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Ali Coşkun 18 Şubat 2023 19:03
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Çok güzeldi

Gökhan Atila 6 Ocak 2023 20:24
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Burası dahil 3 yerde künefe denedim. Yerel halkın önerisi olan Ragıp Usta en iyisi. Çınaraltı ortalama kalıyor.

Kayhan Aykın 15 Eylül 2022 15:41
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bizim sipariş ettiğimiz künefe 30sn içinde masaya geldi. Garsonları acele ettirmeyin közde yavaş pişsin durumu yoktu. Sanırım önden pişiriliyor. Görüntüsünden de, büyük bir tepsiden kesilen bir parça olduğu belliydi. Mekanın adı da “çınaralti künefe” yerine “çınaraltı künefe yusuf usta”. adres doğru gibi. ama sonuçta şerbeti ayarında/hafif kadayıfı çıtır, peyniri bol ve lezzetliydi. biz üzerine fıstıklı istedik, fıstık harika bir fıstıktı ve boldu. Çaylar da demli ve güzeldi.

ahmet sipahi 18 Haziran 2022 08:17
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

zaman içerisinde ticari sebeplerden olabilir künefenin ne tadı ne de peyniri eski vasıflarında değil ne yazık ki

Abdullah koyun 7 Mayıs 2022 10:18
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bir çok yerde yendiğim künefeye istinaden, bu benim yediklerimden en iyi, köz ayrı bi lezzet katıyor

deniz baydar 1 Nisan 2022 12:09
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

araya sora bulduk ama servis ve hijyen çok kötüydü.masalar temiz değil özenli değil servis .bende abartılacak bişey değil

Osman Karakuş 21 Şubat 2022 20:56
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Lezzet olarak günü gününü tutmamakla beraber önemli biri gelirse hemen özeniliyor. Ama sıradan biriyseniz kunefenin neresi denk gelirse şans

Ekrem Yüce 21 Şubat 2022 11:28
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Farklı tarihlerde 3 kez denedim. Kesinlikle burada sıralanan bunca övgüye layık bir işletme değil, künefesi de Antakya’da ilk üçe girebilecek lezzette değil. Geçtim Antakya’daki künefecileri, Reyhanlı’da bile daha iyisini yapanlar var.

Nuray Tümer 2 Ekim 2021 18:33
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Fiyatlar üzmüyor. Tadı pek iyi değil çünkü yeterince sıcak değil. Şerbet sıcak künefe soğuk dolayısıyla yeterli değil. Ama buradaki haytalı kesinlikle denenmeli. Servis de her zaman güler yüzlüydü bir kaç kez ziyaret ettim.

Barış Kavraroğlu 16 Eylül 2021 18:25
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Hakikaten söylendiği kadar güzel bir künefe yedik. Kalitesinden ödün vermemiş. Kesinlikle tavsiye ederim.

Antakyalı 28 Haziran 2020 00:12
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bu mekan uzun bir zaman önce Kapalıçarşı alışveriş turu yapan turist gruplarının uğrak yeri olduğu için çok ünlendi, fakat burada yapılan künefe lezzet açısından Antakya’daki diğer mekanlara göre son derece vasat. Tereyağı, peyniri, kadayıfı ve şerbeti ile en güzel künefeler Harbiye usulü yapılanlar. Harbiye’de yapılan künefeyi denemeden dönmeyin.

Eren 12 Mart 2020 17:49
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Her zaman en popüler mekanlardan biri olmuştur. Standardını yıllardır bozmamıştır. Künefenin yanında taze ve doğal süt ile bir harika.

Nilşah karakaya 22 Şubat 2020 15:05
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Maalesef artık burayı da kaybettik 3 seferdir umudumu kaybetmeden gidiyorum ama herseferinde maalesef baya bozuldu lezzet başka çok daha iyi yerler var

Onur 4 Şubat 2020 12:28
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Künefe budur diyebileceğiniz lezzet…

Irmak Yilmaz 22 Ocak 2020 08:00
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bir şey meşhur olmayagörsün hemen istismar ediliyor. Hayatımda yediğim en kötü künefeydi. Altı çiğdi hatta hamurlaşmıştı. Üstü bile tam pişmiş değildi. Peyniri içinde erimemişti bile. Çalışanların ilgisiz tavrı da buna ek. Bu listede olmayı hakettiğini düşünmüyorum. Umarım tekrar gözden geçirilir.

Ayşenur 19 Kasım 2019 17:22
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Mart ayında orada bulundum. Bugüne kadar yediğim en güzel künefeydi.

Cansu 20 Ekim 2019 23:40
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Ben buraya 3 kere gittim ilkinde iyiydi ama diğer ikisinde gerçekten de vasattı bi kere künefe soğuktu peyniri ise ekşi olmasının dışında bozuk gibi bir tadı vardı.Üçüncüye gitmemin sebebi de belki bi öncekinde kötü bi anlarına denk gelmişimdir diye sağlamak için gittim ama gerçekten de kötü yani Eski Çınaraltı değil zaten gittiğinizde de ticarileşmeyi göreceksiniz. Bir de temiz olmadıklarını düşünüyorum gidince garsonlara baktığınızda içeri şöyle bi göz gezdirdiğinizde kendinizde göreceksiniz bunu.

Adnan Kalkan 15 Ekim 2019 11:34
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Vedat Beyin tavsiyesine uyarak az şerbetli istedim. Şerbetsiz gelen künefede peynir ve tereyağı tadını gerçekten daha iyi alabiliyorsunuz. İlk kez denediğim için kesin hüküm veremeyeceğim ancak künefe neredeyse soğuk servis edildi ve peynirden ekşimsi bir tad aldım.

Mert Genco 3 Ocak 2019 14:05
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Vedat Bey’in kunefeyi serbetsiz deneyin sozune kesinlikle katiliyorum. Serbet kunefenin peynirinden alinan lezzeti az da olsa baskiliyor. Bol peynirli bir Cinaralti Kunefesi kesinlikle 5 yildiz verilir.

Başak Koçak 8 Aralık 2018 13:59
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Tereyağinin tadı cok guzel. Ben uzerine kaymak istedim ama hic istemesemde olurmus. Bol serbetli geldi. Normalde bir dilimi bitiremem ama burada rahatlikla yiyebildim. Ustanın ellerine sağlık.

Duygu Aydınel 29 Kasım 2018 09:19
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Yakın zamanda edindiğim tek seferlik tecrübeye istinaden, güzelce kızartılmamış olduğunu ve peynirinin bir şekilde bozuk tat verdiği (o kadar sürüm varken peynirin bozulacak kadar bekleyebileceğini düşünmüyor olsam da yanlış saklama koşullarından olabilir) Şerbeti kesinlikle yanında isteyin ve az dökün.

mehmet enver altın 20 Kasım 2018 17:07
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Tavsiye ederi.

Ersin Rahatgün 5 Kasım 2018 23:10
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

2017 de pöç ten çıkıp uradım..Bilhassa az şerbetli istedim..Hatay için klasiğin dışında lezzet, fakat Gaziantep te yediğim birkaç künefeye göre gölgede kalıyo..Fiyat uygun..

Tarkan Gürsu 30 Ekim 2018 09:11
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Lezzet iyi ama yoğunluktan porsiyonlar farklı farklı geldi..
Biraz ticarilesme var gibi.
Tereyağı kokusu ve şerbeti iyi

Pelin Tatlıcı 29 Ekim 2018 10:13
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Antakyanın en eski ve en bilindik künefecisi. malzemeler en iyi kalite. Ancak antakya künefesinde kadayıfı fazla parçaladıkları için içi fazla yumuşak olur. bu nedenle burası evet Antakyanın en iyisi ancak benim için künefenin en iyisi değil

Fatih Erol 29 Ekim 2018 09:21
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Antakya’ya kısa bir ziyarette bulunmuştuk. Önce çarşıda Pöç kebabı yedik. Sonrasında oradaki esnafa en iyi künefeyi sorduk. Hiç düşünmeden Çınaraltı dediler. Ben künefe aramam normalde. Gelmişken tadayım dedim. Meğerse künefe böyle bir şeymiş. Peyniri tam benim istediğim gibi. Sorduğumda nereden buluruz diye sadece bize özel dediler. Sanırım hep aynı yerden alıyorlarmış. Şerbeti benim gibi şerbeti sevmeyenler için çok iyi. Tatlı tadını alıyorsun ancak tereyağı ve peynirin lezzeti ağzına dağılıyor insanın. Taze yapıyorlar. Biraz bekleyebilirsiniz ama değer. Bir de tadımlık olsun diye iki kişi bir porsiyon soylemeyin. Yetmiyor.

Ali 27 Ekim 2018 12:20
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bir Antakya’lı olarak gitmekten büyük haz alıyorum. Tarihi Çarşı’yı gezdikten sonra Çınaraltı’nda soluklanıp çay içmek en az künefe kadar keyif veriyor.

Cansu Ölmezer 9 Ekim 2018 23:38
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Tadı öyle kıvamında ki, asla tabak yarım bırakılmıyor.