Adana’da, İstanbul’da yediğiniz kart ve dondurucuya girmiş ciğerleri unutun ve günün başlangıcını ciğerle selamlayın. Ciğerci Mahmut eski dar yerinden biraz daha geniş yere taşınmış ama kalite aynı. Sekiz adet ciğer şiş erkek kuzunun lifsiz kısmından ve her sabah taze geliyor dükkâna. Dört ciğere bir tek kuyrukyağı her bir şişte. Acılı açma ekmek ve lavaşla sunuluyor. Yanındaki ikramlar bence olağanüstü, ciğer kadar leziz. Taş fırında pişen bol narekşili arpacık soğan Adana’da yediklerim arasında en iyisi. Ciğerin yanında gelen ezme salatası da Adana’da bulduklarımın en iyisiydi çünkü hem malzemeler taze, turp körpeydi hem de limon yerine çok lezzetli taze turunç sıkılmıştı. (Adana’nın turunçlarına ne oldu?) En iyiler bunlarla da bitmiyor. Ciğerle çok iyi giden şalgam suyu da endüstriyel olmayan tek salgam suyuydu içtiğim. Gerçekten türünün en iyisi olan yani 5 yıldızı hak eden bir mekân Mahmut. Son derece makul fiyat.

Vedat Milor

5

Tavsiyeler:

– Gavurdağı
– Ciğer kebap

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Reşatbey Mahallesi, Ordu Cd. 36/A, 01120 Seyhan/Adana

Telefon:
İnceleme Ekle

7İncelemeler

captcha-input
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Mehmet Soner Akdoğan 17 Aralık 2018 14:54
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Son iki ziyaretimde ciddi sindirim sistemi sıkıntısı yaşadım.İlkinde başka birsey dokunmuştur diye düşünmüştüm,ancak ikinci ziyaretimde; misafirlerim de aynı şeyleri yaşadıklarını söyleyince emin oldum.Lezzet ,servis ve fiyat konusunda kusursuzlar ancak ciddi hijyen problemlerinin olduğunu düşünüyorum..

Mustafa özer 20 Kasım 2018 23:22
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kesinlikle cigerin ulaşacağı top nokta. Ötesi yok. Sürekli aynı seviyede 👏🏻

Abdulkadir Uzun 20 Kasım 2018 20:29
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Mahmut usta günde 2 seferde taze kuzu ciğeri geldiğini söylemişti. Her ayrıntıda kusursuzluk tek amacı. Arpacık soğanlarını fırında pişirdikten sonra üzerine bar ekşisi döküyorlar ve inanılmaz bir meze haline geliyor. Şalgam, endüstriyel şalgamlardan o ladar farklı ve güzelki endüstriyel olanlara başka bir isim bulunmalı. Kahvaltıda yedim ciğeri. Kusursuz.

kerem cengiz 26 Ekim 2018 20:13
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

günündelerse kusursuzlar

Talha 26 Ekim 2018 14:46
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Ciğer tartışmasız olarak güzel ancak Adana, Diyarbakır, Batman illerindeki meşhur ciğercilerle lezzet anlamında ciddi bir farklılığın olduğunu sanmıyorum.

Enes Ekrem 25 Ekim 2018 20:46
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Ciğeri gerçekten çok lezzetli. Yanında getirilen mezelerde öyle. Közde pişirilmiş arpacık soğan favorim

Tunca 24 Ekim 2018 02:09
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Son derece lezzetli bir aile işletmesi. Yıllardır Adana’da hizmette. Ciğeri çok güzel. Çöp şişi güzel.. yanında pişmiş soğanı fevkalede.