Adana’da, İstanbul’da yediğiniz kart ve dondurucuya girmiş ciğerleri unutun ve günün başlangıcını ciğerle selamlayın. Ciğerci Mahmut eski dar yerinden biraz daha geniş yere taşınmış ama kalite aynı. Sekiz adet ciğer şiş erkek kuzunun lifsiz kısmından ve her sabah taze geliyor dükkâna. Dört ciğere bir tek kuyrukyağı her bir şişte. Acılı açma ekmek ve lavaşla sunuluyor. Yanındaki ikramlar bence olağanüstü, ciğer kadar leziz. Taş fırında pişen bol narekşili arpacık soğan Adana’da yediklerim arasında en iyisi. Ciğerin yanında gelen ezme salatası da Adana’da bulduklarımın en iyisiydi çünkü hem malzemeler taze, turp körpeydi hem de limon yerine çok lezzetli taze turunç sıkılmıştı. (Adana’nın turunçlarına ne oldu?) En iyiler bunlarla da bitmiyor. Ciğerle çok iyi giden şalgam suyu da endüstriyel olmayan tek salgam suyuydu içtiğim. Gerçekten türünün en iyisi olan yani 5 yıldızı hak eden bir mekân Mahmut. Son derece makul fiyat.

Tavsiyeler:

– Gavurdağı
– Ciğer kebap

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Reşatbey Mahallesi, Ordu Cd. 36/A, 01120 Seyhan/Adana

Telefon:
İnceleme Ekle

23İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Murat bey 2 Aralık 2023 11:54
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Burası salaş kelimesinin tam karşılığı bir mekan. Lezzet olağan üstü olsa da yine de ciğer yiyecekseniz eğer biraz az pişmesini istediğinizi belirtmeniz gerekiyor. Lavabo ihtiyacınızı başka bir yerde gidermek iyi bir fikir. Son ziyaretimde pos cihazı yoktu şu an ne durumda bilmiyorum. Masalar sokak ortasında ve genelde pis. Siz tabağa konsantre olunuz ve tadını çıkarınız.

Efe İncefikir 6 Ekim 2023 18:05
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Muazzam.

Tunahan Seyhan 29 Ağustos 2023 09:53
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Çok leziz, sade ve iyi pişirilmiş bir ciğeri var. Vedat hocamız kebap önermemiş ama yediğim en iyi kebabı burada yemiş oldum.

Said Ince 28 Haziran 2022 15:24
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Birkaç sene öncesine kadar gerçekten çok iyiydi ama popülerliği arttıkça kalitesini yitirdi. Salatalar taze hazırlanmıyor, önceden hazırlanmış salatalar servis ediliyor. (masaya gelen pişmiş soğanın soğukluğundan, salatanın suyunu bırakmış olmasından anlaşılıyor) Ciğer ve ekmekleri de eskisi gibi lezzetli değil. Tekrardan değerlendirilmesi gerekli kesinlikle bu restoranın.

Suat Aydın 18 Mart 2022 14:10
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Gayet güzeldi

Efe Rüzgaroğlu 26 Kasım 2021 13:18
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Ciğerde referans olabilecek kadar iyi. Gerçek kuzu ciğeri, kurumadan pişirilmiş. Ciğerlerde herhangi bir baharat ya da marinasyon yok. Porsiyon olarak çok büyük sayılmaz. Yanında ikram olarak ezme salata, sumaklı soğan salatası, mevsim salata, közlenmiş soğan salatası, yeşillik tabağı ve közlenmiş acı biber geliyor. İkramların porsiyonu çok büyük. Bu haliyle doyurucu denebilir. Bardakta sunulan şalgam oldukça iyi. 2021 Kasım ayı itibariyle ciğer, kebap ve etin porsiyon fiyatı 40 tl. Bardakta şalgam ve ayran 5 tl. Üzerine seylan çayı yine ikram. Fiyatlar Adana’nın geneliyle aynı denebilir. Mekan salaş, masalarda oturulan tabureler rahatsız ve alçak. Dün yedim ve midemde herhangi bir bozulma yaşatmadı.

Atakan Orhan 2 Ekim 2021 21:10
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Ciğerler vasat lezzette ve kuru idi , domates salatası gayet iyiydi , adana ve çöp şiş te vasat sayılır , nasıl önerilmiş ilginç doğrusu

Nötr insan 11 Eylül 2021 16:01
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bir Adanalı olarak Sunumu Servisi beğendim abartılacak ya da ayrıcalıklı bir uygulama yok. Ciğer kıvamında pişmiş, salatalara nar ekşi sosu daha az koyulabilir. Şöyle bi gerçek var ciğerci Mahmut seviyesinde Adana da başka mekanlar da bulabilirsiniz. Yine de Adanalı olmayıp Adana da ciğer kebap deneyimlemek için tercih edebilirsiniz.

Sergen Kınlı 22 Ağustos 2020 21:40
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Yediğimiz kuzu ciğer olağanüstüydü. Ayrıca sunulan mezeler de ciğer kadar lezizdi. Tek eleştirilebilecek nokta ciğerlerin yanına 1 porsiyon Adana’yı ilave olarak söylememize rağmen ciğerler yedikten sonra değil de ciğerlerin yanında gelmesiydi.Bu nedenle Adana biraz soğumuş oldu. Fiyat performansı da bir tık yüksek.

Ali 29 Mayıs 2020 12:43
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Adana’da yenilebilecek güzel ciğerlerden fakat son zamanlarda ne zaman gitsem hizmette problem yaşıyorum.Çalışanlar ilgisiz davranıyor.Popülarite buraya pek yaramamış.Bir daha gitmeyi düşünmüyoruz.

Ercan 1 Mart 2020 13:00
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bir kac gun once gittim. Cigerleri cok yumusak ve lezzetliydi. Ama sise 3 ciger 2 yag takmislardi 🙁 neden kendinizi turkiyeye tanitan programda 4 ciger 1 yag derken, musterinin guvenini sarsacak boyle bir sey yaparlar anlamak zor. eksili sogan ve salgam cok guzeldi. Ezmeyi mevsiminden dolayi olacakki o kadar begenmedim.

Fatih Bal 8 Ocak 2020 12:44
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Üstadın dediği gibi kuzu ciğer şiş muhteşem, kuru ve sert değil kuyruk yağınım lezzeti ciğere geçmiş.Ben cok beğendim teşekkürler.

Özcan 17 Kasım 2019 14:56
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bu mekanda Adana kebap yedim iyi idi ancak kuyruk yağının olmması lezzeti bir tık dşürmüş bana göre kuyruk yağı koymmakta ısrar etmek hata.

Alparslan Çevik 27 Haziran 2019 22:16
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Henüz sabah deneme fırsatı bulduk. Mekan her gün sabah temin ettiği erkek kuzu ciğerini satıyorlar. Kararında pişirme ile sulu sulu sunuyorlar. Yanında verilen Adana’nın lavaşı, ezme ve közde soğan kebapçılar içinde zirveye oynar kesinlikle. Hijyen biraz eksik ayrıca sonradan ikram olarak getirilen şam Tatlısı da bayattı. Ama tabi ki bu kadar üst düzey bir ciğerin yanında bunlar gözardı edilebilir.

Ejder Atlıkanat 9 Mart 2019 17:11
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Yıllardır Adana ziyaretlerimde lezzetin peşinde koşarım. Geçen hafta da Mahmut’a düştü yolumuz tekrardan. Ciğer lezzetinde daha üyüsünü görmedim. Mekan takıntım yok. Serviste ufak tefek aksamalar oluyor. Ancak ciğer olsun yanında sunulanlar olsun lezzet olarak mükemmeller. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

Salih 19 Aralık 2018 21:49
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Vedat abinin tadı damağında programında övmesi ile özellikle bir arkadaşımla aç olarak gittik.Öncelikle karşılama son derece vasattı,lezzet için gittiğimizden önemsemedik ve ciğerlerimizi sipariş ettik.Suyu kaçmış,kupkuru bir ciğer geldi masamıza.Vedat abinin programında ona yanında verilen salata,közlenmiş soğan falan bize verilmedi.Allah biliyor güzel ise 2-3 porsiyon yiyecektik çok açtık 1 porsiyon ciğer yiyip ayrıldık.Değerli üstadımız vedat abi ansızın bir adana ziyaretiniz olursa çat kapı gidin diyecem ama adamına göre muamele yapıyorlar size yine en iyi salataları,közlenmiş ürünleri verirler size yakın birini bence önden gönderip kontrol ettirirseniz gerekli muameleyi görürsünüz.Saygı vede sevgilerimle abi.

Mehmet Soner Akdoğan 17 Aralık 2018 14:54
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Son iki ziyaretimde ciddi sindirim sistemi sıkıntısı yaşadım.İlkinde başka birsey dokunmuştur diye düşünmüştüm,ancak ikinci ziyaretimde; misafirlerim de aynı şeyleri yaşadıklarını söyleyince emin oldum.Lezzet ,servis ve fiyat konusunda kusursuzlar ancak ciddi hijyen problemlerinin olduğunu düşünüyorum..

Mustafa özer 20 Kasım 2018 23:22
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kesinlikle cigerin ulaşacağı top nokta. Ötesi yok. Sürekli aynı seviyede 👏🏻

Abdulkadir Uzun 20 Kasım 2018 20:29
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Mahmut usta günde 2 seferde taze kuzu ciğeri geldiğini söylemişti. Her ayrıntıda kusursuzluk tek amacı. Arpacık soğanlarını fırında pişirdikten sonra üzerine bar ekşisi döküyorlar ve inanılmaz bir meze haline geliyor. Şalgam, endüstriyel şalgamlardan o ladar farklı ve güzelki endüstriyel olanlara başka bir isim bulunmalı. Kahvaltıda yedim ciğeri. Kusursuz.

kerem cengiz 26 Ekim 2018 20:13
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

günündelerse kusursuzlar

Talha 26 Ekim 2018 14:46
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Ciğer tartışmasız olarak güzel ancak Adana, Diyarbakır, Batman illerindeki meşhur ciğercilerle lezzet anlamında ciddi bir farklılığın olduğunu sanmıyorum.

Enes Ekrem 25 Ekim 2018 20:46
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Ciğeri gerçekten çok lezzetli. Yanında getirilen mezelerde öyle. Közde pişirilmiş arpacık soğan favorim

Tunca 24 Ekim 2018 02:09
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Son derece lezzetli bir aile işletmesi. Yıllardır Adana’da hizmette. Ciğeri çok güzel. Çöp şişi güzel.. yanında pişmiş soğanı fevkalede.