Balat’taki Cibalikapı benim İstanbul’da en sevdiğim balıkçı-meyhanelerden. Sahibi Behzat Şahin balıktan anlıyor, sık sık yurt dışı ve İtalya’da iyi balık lokantalarına gidiyor. Oturmuş, güzel bir formülü var: Buraya özgü soğuk ve sıcak mezeler. İşin pozitif yanı, kalite standardının korunması ve burayı gönül rahatlığıyla tavsiye edebilmem. Negatif tarafıysa yeni ve farklı sürprizlerle karşılaşma durumunun olmaması. Ama ben kefeye farklı ağırlıkları yerleştirdiğimde güvenilirlik ve tutarlılık ağır basıyor. Kaçırmamanız gereken soğuk mezeler var Cibalikapı lokantasında.

Vedat Milor

4

Tavsiyeler:

– Girit ezme, saraylı
– Tarama
– Samut salatası
– Topik
– Lakerda
– Kayakoruğu
– Kurutulmuş domatesli levrek sarma
– Enginar tatlısı

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Cibalikapı Balıkçısı, Cibali Mahallesi, Kadir Has Cad. No:5, 34083 Cibali /Haliç/Fatih/İstanbul

Telefon:
İnceleme Ekle

8İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Serhat Ulu 2 Ekim 2022 22:31
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Her zaman en iyi malzemeden en iyi lezzetleri yaratan, asla kaliteden ödün vermeyen bir balıkçı meyhane…

Hakan mertoğlu 10 Ocak 2022 07:37
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Girit ezmesi ve atom.. doyar kalkarsın.

İskender 27 Temmuz 2019 13:57
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Vedat Bey yazınız çok eski olmalı çünkü maalesef 2,5 sene önce (kendisini tanımıyorum) Behzat Beyin iş anlayışı değişti ve ekipten kopmalar başladı. Ekip kendinizi evinizde hissetmenize sebep olan samimi, algısı yüksek ancak işine odaklı personel değişmeye başladı. En başta mekandan sorumlu kişi değişti sonra sırası ile Deniz, Savaş, Barış, Serdar Beyler işi bıraktı. Sonradan anlıyorum ki balık ve meze malzeme seçim ve alımlarını yapan kişilerde ayrılmış ki sonradan getirilen alabildiğince toy ekip kabul edilebilecek servis yanlışları yapıyorlardı ancak lezzet değişimleri başladı. Balık çeşitliliği azaldı ve beslemeye dönük oldu. Mayıs-Eylül arası ayda bir kış döneminde ise ayda 2-5 defa çift veya arkadaşlarla gittiğimiz mekan giyilemeyecek bir yer haline geldi. Yeni gidecek arkadaşlara Vedat Milör yazısını okuyup beklentiyi yükseltmeselermiş tavsiye ederim. Behzat Bey’in işleri büyütme hevesi ile sahip olduğu çok önemli değeri berbat etmesine ticari olarak yorum yapmak haddimiz değil ancak çöm sevdiğimiz ve akşamüstü erken gidip huzur bulduğumuz bir mekanı kaybettiğimiz için çöm üzgünüz. Behzat Bey’in mekanın sahibi olduğunu yazınızdan öğrendim ve en başta Sahibi ile tanışma gibi bir derdimiz hiç olmadı ancak olabilseydi ve detaylı olarak bu değişimleri paylaşsaydık, belki mekanın kurtulması için bir şans olurdu. 3 sene önceki Girit mezesi veya enginar tatlısı ile şimdiki halinin farkını direk anlatma şansımız olsaydı.

Ahmet Bilge 17 Aralık 2018 15:04
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Eski bir yazıda tavsiye etmeniz üzerine gittiğimiz bu mekandan çok memnun kaldık. Özellikle hardallı mezeleri çok lezzetliydi, teşekkür ederiz.

Bülent Değerli 2 Kasım 2018 11:18
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Lezzet standardı çok yüksek. Ambiyans başarılı ancak fiyatlar biraz fazla…

Selim Işık 2 Kasım 2018 11:11
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Meyhane olarak değenlendirmek yanlış. Restorant havasında ortalama bir mekan.

Cudi delen 29 Ekim 2018 11:47
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Her zaman etkileyici sade ve lezzetli bulduğum bir mekan eğer çok aç değilseniz bir beyaz şarap yanına mezeleri çok büyük keyifle yiyebiliyorsunuz. Ben genelde fiyat ve lezzet dengesini beğendiğim yerlere balık dışında mezeler için giderim ve bu konuda beni tatmin eden bir mekan

Merin Sever 29 Ekim 2018 00:48
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Sırf lakerdasından almak için bile gidebileceğim, meyhane denince akla gelen ilk yerlerden biri olması gerektiğini düşündüğüm bir yer. Standardını koruması takdire şayan. Kızartılmış kalamar sipariş edildiğinde bacaklarıyla birlikte gelmesini özellikle seviyorum. Kadıköy şubesi de iyi ama her zaman Balat’takini yeğlerim, bana atmosferi daha sıcak geliyor.