Servis bazen çok iyi, bazen acele ediyorlar. Yemekler tahtaya yazılı. Bitenin üzeri çiziliyor. Michel çok usta bir aşçı. Breton olduğu için deniz ürünlerinde çok iyi. Örneğin, ıstakoz istediğimde canlı bir siyah ıstakozu göstermek için getirdiler ve kök sebzelerle harika pişirdiler. Ama Michel asıl bir yaban eti uzmanı. Yukarıda bahsettiğim yabantavşanı, yabankekliği (‘grouse’), yaban güvercini (‘palombe’)… Fiyatlar iyi, porsiyonlar bol. Tatlı olarak ise Breton’ların iki meşhur tatlısını isteyin ve bölüşün: Paris-Brest ve (benim favorim) Kouign Amann. Şarap olarak ise balıkta bir Anjou beyaz, kırmızı ise bir Breton Loire (cabernet franc) veya harika bir Morgon Beaujolais (Lapierre veya Foillard) olabilir.

Vedat Milor

4.5

Tavsiyeler:

– Balık çorbası
– Pigeon Roti au sang
– Giroffes et poivrade
– Grouse (yaban kekliği)
– Palombe (yaban güvercini)
– Istakoz
– Kouign-amann
– Paris-Brest

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Chez Michel, 10 Rue de Belzunce, 75010 Paris, France

Telefon:
İnceleme Ekle

1İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Egemen Özdemir 18 Ocak 2020 17:23
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Chez Michel, Vedat Bey’in yorumunda da belirttiği gibi yaban eti ile öne çıkan bir yer. Başlangıç olarak yediğim sülün ezmesi muazamdı. Tatlı olarak Bretonların meşhur tatlısı Paris Brest ve kış meyveleriyle Mont Blanc tercih edilebilir.

Angusları parmesan peyniri ve kırmızı şaraplı soslarıyla servis ve lezzet olarak üst düzey olsa da Angusların İrlanda orijinli olması restoranın ufak bir eksisi olarak değerlendirilebilir.

Mekan iç dizaynıyla klasiik bir Paris restoranı havası vermesi açısından da ilgi çekici. Fiyatları da Paris’in geneline göre çok uygun. Chez Michel, Paris’te cebinizi üzmeyecek ve kalite anlamında yeterince doyurucu bir seçenek olarak öne çıkan restoranlardan birisi.