Maalesef etli ekmek kültürü değişti. Görsel olarak daha çekici olduğu için artık herkes metrelik ve ince etli ekmek hazırlıyor. Sorun şu ki; uzun etli ekmek çok çabuk soğuyor ve lastik gibi oluyor. Bolu Lokantası’nın adına bakmayın. Gerçek Konya etli ekmeğini yiyebileceğiniz tek yer burası. Olması gerektiği gibi hafif şişman ve aşırı uzun değil. Aynen Napoli Pizzası gibi kenarları kabarmış ve ortası yumuşak.  Kıyma satırla çekilmis ve lezzetli. İçinde sadece sebze var. Katkı maddesi kullanılmadan doğal maya ile yoğrulmuş, sert durum buğdayı ve kepekli hamurdan açılmış. Mekan küçük ve akşamları kapalı olduğu için sınırlı sayıda etli ekmek hazırlanıyor. Aynen (ülkemizde olmayan) artizanal pizza gibi. Çok sayıda hazırlanması mümkün değil. Birde tabii fırının niteliği önemli. Pideler eski taş fırında ve odun ateşinde pişiyor. Fırının,  koltuk denilen ateşi görmeyen kısmında piştikleri için ağır ağır pişiyor ve yanmıyorlar. Ortasının yumuşak olmasının sırrı bu.

Vedat Milor

  • Lezzet
5

Tavsiyeler:

– Etli ekmek

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Aziziye Mahallesi, Aziziye Cd. No:27, 42030 Karatay/Konya

Telefon:
İnceleme Ekle

6İncelemeler

captcha-input
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Zafer 20 Kasım 2018 19:38
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Eski lezzeti yok ,masa beklerler birden sizin masayı başkasına verirler.Konyadaki diğer alternatifleri de denemek gerekli.

Mehmet Can Aksoy 17 Kasım 2018 12:46
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Etli ekmek ve mevlanası mükemmel. Tadı damağımızdan halen daha çıkmıyor. Konya’ya giderseniz mutlaka deneyimleyin.

Onur Erşen 16 Kasım 2018 15:04
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Öncelikle lezzetten bağımsız olarak mekan hakkında bazı bilgiler vermek gerekirse; mekan hamur bitince akşama doğru kapanıyor, pazar günleri kapalı, ramazan ayında tamamen kapalı. Çok küçük bir salonu var, toplam 5-6 masa ama servis oldukça hızlı, zaten daha çok uzun yemekler için değil de hızlıca yiyip kalkmak üzerine bir mekan. Kullanılan malzemeler oldukça kaliteli ama ben daha kıtır kıtır bir hamuru tercih ederim, burada özellikle rica etseniz dahi hamur biraz yumuşak kalıyor, tabi tercih meselesi. Yine diğer etliekmeklerden farklı olarak yağ oranı biraz düşük. Ayran ise sürahi ile geliyor ve fabrikasyon ayranlara göre çok ama çok iyi. Fiyatlar Konya bazında değerlendirilecek olursa turistik etliekmekçilere göre oldukça düşük, kent merkezindeki özellik arzetmeyen etliekmekçilerle aynı fiyatta diyebilirim.

Ahmet Bilir 28 Ekim 2018 22:17
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Konya’da yiyebileceğiniz en lezzetli ve geleneksel etkilemeği burada bulabilirsiniz

Serdar Ulubeyli 26 Ekim 2018 15:18
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Etli ekmek ve özellikle mevlanası üst düzey. Yanındaki sürahi ayran da benim sevdiğim gibi hafif ekşice. Biraz salaş bir mekan ama dolup dolup boşalıyor diyebilirim. Yaz tatillerinde Konya’dan geçerken ilk uğradığım mekan.

Cem Ceminay 22 Ekim 2018 22:08
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Harika