Maalesef etli ekmek kültürü değişti. Görsel olarak daha çekici olduğu için artık herkes metrelik ve ince etli ekmek hazırlıyor. Sorun şu ki; uzun etli ekmek çok çabuk soğuyor ve lastik gibi oluyor. Bolu Lokantası’nın adına bakmayın. Gerçek Konya etli ekmeğini yiyebileceğiniz tek yer burası. Olması gerektiği gibi hafif şişman ve aşırı uzun değil. Aynen Napoli Pizzası gibi kenarları kabarmış ve ortası yumuşak.  Kıyma satırla çekilmis ve lezzetli. İçinde sadece sebze var. Katkı maddesi kullanılmadan doğal maya ile yoğrulmuş, sert durum buğdayı ve kepekli hamurdan açılmış. Mekan küçük ve akşamları kapalı olduğu için sınırlı sayıda etli ekmek hazırlanıyor. Aynen (ülkemizde olmayan) artizanal pizza gibi. Çok sayıda hazırlanması mümkün değil. Birde tabii fırının niteliği önemli. Pideler eski taş fırında ve odun ateşinde pişiyor. Fırının,  koltuk denilen ateşi görmeyen kısmında piştikleri için ağır ağır pişiyor ve yanmıyorlar. Ortasının yumuşak olmasının sırrı bu.

Vedat Milor

  • Lezzet
5

Tavsiyeler:

– Etli ekmek

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Aziziye Mahallesi, Aziziye Cd. No:27, 42030 Karatay/Konya

Telefon:
İnceleme Ekle

19İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Faruk adalı 6 Şubat 2020 22:23
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Yolumuz Konya’dan geçince Tavsiyeleriniz üzerine burayı ziyaret ettik. Eski bir lokanta olduğu belli, hiç bozmamış ve herşey ilk açıldığı günkü gibi duruyor. Melamin tabaklar dahil. 😉 Etli ekmek güzel ve fiyatları çok uygun..

Deniz 3 Şubat 2020 14:36
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Vedat beyin yorumuna çok teşekkür ediyorum. Tek eksiği kredi kartı geçmiyor olması. Ama çoğu bankanın yakınında çekip gelebilirsiniz

Ahmet Ziya 25 Kasım 2019 01:04
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Konya da en iyisi

Sezer Ferik 18 Ekim 2019 10:20
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Konya nın en iyisi

Kemal Korucu 8 Ekim 2019 11:13
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Burayı beğenmeyen etliekmekten anlamıyordur.

Nida Baslak 18 Temmuz 2019 14:09
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bu lokantanın acilen tekrar kontrol edilip Lezzet Rehberi’nden çıkarılması gerekiyor. Lezzet çok kötü, hijyen sıfır. İlgi alaka esnaflık düşük

Alparslan Çevik 27 Haziran 2019 22:23
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Düve eti, biber, maydonoz, soğan, domates işte bu kadar 🙂 az bir mayalı hamur, odun ateşinde pişirilme. Yeni nesil Konya pidecilerine inat halen kalın ve kısa şekilde yapıyorlar etliekmeği. Yanında isteyeceğiniz sürahi ayran ise koyun yoğurdundan ve gerçekten çok iyi 🙂

Emre 27 Haziran 2019 18:15
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Aşırı yağlı, hamuru çok kalın, yiyince insanın midesine oturuyor. Vedat beyin tavsiyleri normalde hiç şaşırtmaz güzel çıkar ama burası öyle değildi. Hayal kırıklığı yaşadım. Ayranı cıvık ve soğuk değildi. Belki de Vedat beyden sonra bozmuştur. Bu LezzetRehberi için bence tekrardan gözden geçirilmeli.

Gökhan 16 Haziran 2019 11:41
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Etli ekmegin Çok daha iyilerini İstanbul ve Ankara’da yiyebilirsiniz. Şahsımın midesini bozarken aşırı tuzlu ayran da fazla suluydu. Şöhretinden dolayı mekan iş yaptığı için hijyen ve lezzete değer vermiyor.

ömer 1 Nisan 2019 22:37
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Burası hakkında nasıl olumlu şeyler yazılabilir hayret..hamur yumuşacık etli ekmek soğuk garsonların kıyafeti kir içinde acayip soğuk ilgisiz personel eminim konyada yiyebileceğiniz en kötü etli ekmek buradadır Vedat MİLOR bey nasıl beğenmiş hayretler içindeyim..saygılar

raif 22 Mart 2019 21:01
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

maalesef tesadüfen başarı yakalamış bir işletme gibi. müşteriye çok ilgisizler

Osman 28 Ocak 2019 16:41
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Köklü müessese ama müşteriye saygı sıfır. Müşteri endişeleri olmadığı için sauna ortamında yemek yiyorsunuz havalandırma yok. Hatta üstünüze ortamın kokusu siniyor. Söylediğimizde de haklısınız diyip geçiştiriliyorsunuz. Ailecek gidip masaları birleştirelim dediğimizde izin verilmiyor. Ailenin bir kısmı başka masada yemek zorunda kalıyor. Çocuğun tuvaleti geldi cami yanında umumi tuvalete gittik. Bir daha gitmem.

Uğur kirazcı 30 Aralık 2018 00:37
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Lokantanın içerisi girişte yer alan bir salon, pidelerin hazırladığı fırın kısmı ve yukarıda bulunan 2 ufak ve alçak asma tavandan oluşmakta. Konya’ya gidildiğinde akla gelen etli ekmek ve türevlerini yemek için uygun bir yer. Ben mevlana ve etli ekmek aldım ikiside başarılı. Pidelerin hamur kısmı çıtır değil gayet yumuşak ve lezzetli ayrıca mevlana pidesinin üzerine koydukları tereyağ oldukça lezzetliydi. Ayran istediğiniz de kendi hazırladıkları ayranı yaklaşık 2 su bardağı büyüklüğünde küçük bir sürahinin içinde getiriyorlar. Ayranı ise ortalama lezzette buldum.
Yiyeceği yemekte ve ortamda görsellik arayanlar ve uzun uzun yemek yemek isteyenler için uygun bir ortam değil. Esnaf lokantası kimliğinden dolayı görsellikten ziyade lezzet ön planda. Pide yanında turp ile servis ediliyor. Fiyat ise oldukça uygun.

Zafer 20 Kasım 2018 19:38
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Eski lezzeti yok ,masa beklerler birden sizin masayı başkasına verirler.Konyadaki diğer alternatifleri de denemek gerekli.

Mehmet Can Aksoy 17 Kasım 2018 12:46
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Etli ekmek ve mevlanası mükemmel. Tadı damağımızdan halen daha çıkmıyor. Konya’ya giderseniz mutlaka deneyimleyin.

Onur Erşen 16 Kasım 2018 15:04
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Öncelikle lezzetten bağımsız olarak mekan hakkında bazı bilgiler vermek gerekirse; mekan hamur bitince akşama doğru kapanıyor, pazar günleri kapalı, ramazan ayında tamamen kapalı. Çok küçük bir salonu var, toplam 5-6 masa ama servis oldukça hızlı, zaten daha çok uzun yemekler için değil de hızlıca yiyip kalkmak üzerine bir mekan. Kullanılan malzemeler oldukça kaliteli ama ben daha kıtır kıtır bir hamuru tercih ederim, burada özellikle rica etseniz dahi hamur biraz yumuşak kalıyor, tabi tercih meselesi. Yine diğer etliekmeklerden farklı olarak yağ oranı biraz düşük. Ayran ise sürahi ile geliyor ve fabrikasyon ayranlara göre çok ama çok iyi. Fiyatlar Konya bazında değerlendirilecek olursa turistik etliekmekçilere göre oldukça düşük, kent merkezindeki özellik arzetmeyen etliekmekçilerle aynı fiyatta diyebilirim.

Ahmet Bilir 28 Ekim 2018 22:17
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Konya’da yiyebileceğiniz en lezzetli ve geleneksel etkilemeği burada bulabilirsiniz

Serdar Ulubeyli 26 Ekim 2018 15:18
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Etli ekmek ve özellikle mevlanası üst düzey. Yanındaki sürahi ayran da benim sevdiğim gibi hafif ekşice. Biraz salaş bir mekan ama dolup dolup boşalıyor diyebilirim. Yaz tatillerinde Konya’dan geçerken ilk uğradığım mekan.

Cem Ceminay 22 Ekim 2018 22:08
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Harika