Tarihi bir kuzinenin üstünde bakır tencerelerde ağır ağır demlenerek pişen yemekler… Herhalde ideal esnaf lokantasını bundan daha iyi betimlemek mümkün değil. Bolu Akın Lokantası, muadilleri Rize Liman Lokantası gibi yerlerle birlikte, işte tam olarak böyle bir yer. Yarım asrı aşan bir geçmişe sahip. Şu anda ikinci ve üçüncü kuşak birlikte işletiliyorlar. Yemek fiyatları kimileri için biraz pahalı gelebilir. Ancak et seçiminde ve pişirmede gösterilen özenin bir karşılığı olarak da görmek mümkün.

Tavsiye Ekibi

Not: Henüz Vedat Milor tarafından ziyaret edilmemiştir.

Tavsiyeler:

  • Kuzu haşlama
  • Ayak paça
  • Fırın sütlaç
User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Emrah Mahallesi, 85, Etlik Garajı, 06010 Keçiören/Ankara

Telefon:
İnceleme Ekle

20İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Ertuğ 28 Ağustos 2023 11:59
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Ankara’ya her gidişimde mutlaka uğrarım. Yıllardır lezzetlerini koruyorlar. Döneri biraz tuzlu ama çorbalar, kuru-pilav, incik haşlama fevkalade. Değerinin daha çok bilinmesi gereken bir restoran. Umarım kalitelerini her zaman böyle sürdürürler.

Mehmet Daloğlu 18 Ağustos 2023 13:23
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Mütemadiyen çorba içmeye gittiğimiz bir yer. İncik haşlama ve sütlacı gayet güzel. Esnaf lokantalarının servis kalitesinden şikayetçi değilseniz aradığınız mekan…

Mustafa Şenpınar 8 Temmuz 2023 18:36
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

40 yıldır giderim.Herşeyiyle 4/4’lük bir esnaf lokantası.Rahmetli dedemle giderdik şimdi bizim oğlanlar müptelası.İyi ki varlar.Uğur bey ve oğluna sevgiler saygılar.İyi doğru esnaflar garajlardan Nafi beyin arkadaşı Mustafa Şenpınar

Alper Gülle 18 Haziran 2023 23:10
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Ankara civarından geçerken mutlaka uğradığımız bir mekan oldu. İncik Haşlaması, kavurması, kuzu kızartması gerçekten çok lezzetli. Güzel bir esnaf lokantası. Sanırım 3 şubeye çıktı ama ben ilk yeri Etlik garajının yanını tercih ediyorum.

Suat Aydın 4 Mayıs 2023 23:35
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Doyurucu ve çok lezzetl kuzu haşlama için ideal yer. Fiyatının yüksek olduğunu söylemek haksızlık olur.

Aren Deniz 25 Aralık 2022 18:12
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Fazlasıyla abartıldığını düşündüğüm bir mekan. Hemen her şeyin içine fazlasıyla et suyu koyuyorlar. Haşlamaları standart. Ankara’da çok daha iyi yapan. yerler var. Ankara gibi bir memlekette dönerleri dahi başarısız. Bunca yıllık geleneği umarım devam ettirebilirler.

Ömer 20 Mayıs 2022 12:10
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Özellikle gimat şubesi de listeye eklenmeli. Incik haşlama efsane 🙂

Hanife Güneş 6 Şubat 2022 19:22
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Buranın yemeğini hiçbir yerde bulamıyorum.Ankara da yemek yediğim abartısız en güzel yemekler burada.Özellikle Kuzu Kızartma ve Tas Kebabın müptelası olduk.Fiyatlara çok diyenlere 100 gram hamburger olmuş 50-60₺İyi ki varsın Bolu Akın.

Metin YILDIRAN 4 Şubat 2022 18:26
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Burasinin bir de başka ilginç tarafı var.Ulus Diskapi hattindaki pavyonlardan cikanlarin ugrak yeridir ve sabaha karşı kelle paca icerler.Ahcisi, yillardir güneş dogmadan kalkip gece yarisindan sonra pisirmeye gelmisimdir dediği hala aklimda.Hersey çok lezzetli.Izgara koftesi de efsane.

Adil aktaş 4 Şubat 2022 11:46
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Lezzet ve kalite bir araya gelmiş anlatılmaz kelimeler yetmez

Emre 4 Şubat 2022 01:23
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Lezzeti ile fark yaratıyor. Favorim kuzu kızartma ancak haşlamasında bambaşka. Fiyatları alternatif mekaların kabul edilebilir oranda üzerinde ancak bu farkı hak ettiğini düşünüyorum.

Ahmet Tevfik 16 Mayıs 2021 12:20
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Fiyatlar biraz yüksek olsa da porsiyonlar büyük, lezzet ise gerçekten olağanüstü. Kuzu kızartma, çoban kavurma, pilav, kuru fasülye mutlaka tadılmalı.

Yavuz 24 Temmuz 2019 11:24
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kuzu haslamasinin suyu o kadar lezzetli ki, insan o su hic bitmesin, sonsuza kadar kasiklayayim, ekmek banayim istiyor. Umarim icinde bulundugu garajlar yikilinca lokanta da yeni bir mekana tasinir ve umarim haslamasinin lezzeti degismez.

Oburcuk 14 Mayıs 2019 14:22
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kuzu haşlama, tandır, çoban kavurma; denediğimiz tüm et yemekleri oldukça lezzetliydi. Mekan salaş, eski Etlik garajlarında bulunuyor. Birkaç ay önce ziyaret ettiğimizde yıkılacağı söylenmişti. Bir esnaf lokantasına göre fiyatların yüksek olduğu düşünülebilir ancak kalite ve lezzeti gördüğünüzde pişman olmayacağınızı gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.

Osman OKUR 18 Şubat 2019 16:14
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kuzu haşlamasını tavsiye ediyorum.

Erdem Topçu 6 Şubat 2019 15:33
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Ankaranın nevi şahsına münhasır lokantalarından biri haşlaması ve kavurması enfes.Şiddetle tavsiye edilir

Mustafa Köse 29 Ekim 2018 11:20
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Sabah erken saatlerde ankaranın en güzel kuzu ayak paçasını yapıyorlar.Bu arada 60 yıllık garajlarda ki mekan yıkılacak.Yıkılmadan böyle bi müessesenin görülmesi ziyaret edilmesi haberi yapılması gerekli.

Servet Kazım Güney 28 Ekim 2018 22:26
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bolu Akın Lokantası’na gittiğime, burada yemek yediğime çok memnunun. Burada bir tarih ve gelenek yaşatılıyor. Çok geniş olmayan ve hepsi de biribirinden lezzetli, ustalık işi yemekler sunuyorlar. Hala odun ateşinde kuzinede yemek pişiriyorlar. Yemeklerin pahalı olduğuna katılmıyorum. Ben döner, haşlama, pilav ve sütlaç için 75 lira ödedim. İkramlar da var. İsterseniz aynı paraya, şimdi moda olan bir “steakhouse”larla gidip bir porsiyon et ya da bir burgerciye gidip iki tane hamburger de yiyebilirsiniz. Oralarda içecek, tatlı ve ikramları da faturaya ekleyin. Gelenekleri yaşatmanın önemine inanan bir aşçıbaşı olarak ustalarıma saygılarımı sunarım. Ellerine sağlık.

Erkam 28 Ekim 2018 01:47
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Çoban kavurma, haşlama, kuzu kızartma, kurufasulye ve gerçek ankara döneri, hepsini gerçekten denemelisiniz.
Cacık ve mevsiminde salata söğüşü de gerçekten lezzetli.
Tatlılar idare eder başka yerde de yenebilir, bu arada döner genelde 3 gibi biter. Yemeklerin porsiyonu bol fiyat biraz pahali ama değiyor gerçekten.

Ankara’ya gittiğim zaman, kendimi simartmak için ilk buraya giderim.

Burak 26 Ekim 2018 19:43
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kuzu kızartma ve kuru fasülyeyi de tavsiye ediyorum