Tarihi bir kuzinenin üstünde bakır tencerelerde ağır ağır demlenerek pişen yemekler… Herhalde ideal esnaf lokantasını bundan daha iyi betimlemek mümkün değil. Bolu Akın Lokantası, muadilleri Rize Liman Lokantası gibi yerlerle birlikte, işte tam olarak böyle bir yer. Yarım asrı aşan bir geçmişe sahip. Şu anda ikinci ve üçüncü kuşak birlikte işletiliyorlar. Yemek fiyatları kimileri için biraz pahalı gelebilir. Ancak et seçiminde ve pişirmede gösterilen özenin bir karşılığı olarak da görmek mümkün.

Tavsiye Ekibi

Not: Henüz Vedat Milor tarafından ziyaret edilmemiştir.

Tavsiyeler:

  • Kuzu haşlama
  • Ayak paça
  • Fırın sütlaç
User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Emrah Mahallesi, 85, Etlik Garajı, 06010 Keçiören/Ankara

Telefon:
İnceleme Ekle

4İncelemeler

captcha-input
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Mustafa Köse 29 Ekim 2018 11:20
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Sabah erken saatlerde ankaranın en güzel kuzu ayak paçasını yapıyorlar.Bu arada 60 yıllık garajlarda ki mekan yıkılacak.Yıkılmadan böyle bi müessesenin görülmesi ziyaret edilmesi haberi yapılması gerekli.

Servet Kazım Güney 28 Ekim 2018 22:26
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bolu Akın Lokantası’na gittiğime, burada yemek yediğime çok memnunun. Burada bir tarih ve gelenek yaşatılıyor. Çok geniş olmayan ve hepsi de biribirinden lezzetli, ustalık işi yemekler sunuyorlar. Hala odun ateşinde kuzinede yemek pişiriyorlar. Yemeklerin pahalı olduğuna katılmıyorum. Ben döner, haşlama, pilav ve sütlaç için 75 lira ödedim. İkramlar da var. İsterseniz aynı paraya, şimdi moda olan bir “steakhouse”larla gidip bir porsiyon et ya da bir burgerciye gidip iki tane hamburger de yiyebilirsiniz. Oralarda içecek, tatlı ve ikramları da faturaya ekleyin. Gelenekleri yaşatmanın önemine inanan bir aşçıbaşı olarak ustalarıma saygılarımı sunarım. Ellerine sağlık.

Erkam 28 Ekim 2018 01:47
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Çoban kavurma, haşlama, kuzu kızartma, kurufasulye ve gerçek ankara döneri, hepsini gerçekten denemelisiniz.
Cacık ve mevsiminde salata söğüşü de gerçekten lezzetli.
Tatlılar idare eder başka yerde de yenebilir, bu arada döner genelde 3 gibi biter. Yemeklerin porsiyonu bol fiyat biraz pahali ama değiyor gerçekten.

Ankara’ya gittiğim zaman, kendimi simartmak için ilk buraya giderim.

Burak 26 Ekim 2018 19:43
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kuzu kızartma ve kuru fasülyeyi de tavsiye ediyorum