Tarihi bir kuzinenin üstünde bakır tencerelerde ağır ağır demlenerek pişen yemekler… Herhalde ideal esnaf lokantasını bundan daha iyi betimlemek mümkün değil. Bolu Akın Lokantası, muadilleri Rize Liman Lokantası gibi yerlerle birlikte, işte tam olarak böyle bir yer. Yarım asrı aşan bir geçmişe sahip. Şu anda ikinci ve üçüncü kuşak birlikte işletiliyorlar. Yemek fiyatları kimileri için biraz pahalı gelebilir. Ancak et seçiminde ve pişirmede gösterilen özenin bir karşılığı olarak da görmek mümkün.

Tavsiye Ekibi

Not: Henüz Vedat Milor tarafından ziyaret edilmemiştir.

Tavsiyeler:

  • Kuzu haşlama
  • Ayak paça
  • Fırın sütlaç
User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Emrah Mahallesi, 85, Etlik Garajı, 06010 Keçiören/Ankara

Telefon:
İnceleme Ekle

9İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Ahmet Tevfik 16 Mayıs 2021 12:20
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Fiyatlar biraz yüksek olsa da porsiyonlar büyük, lezzet ise gerçekten olağanüstü. Kuzu kızartma, çoban kavurma, pilav, kuru fasülye mutlaka tadılmalı.

Yavuz 24 Temmuz 2019 11:24
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kuzu haslamasinin suyu o kadar lezzetli ki, insan o su hic bitmesin, sonsuza kadar kasiklayayim, ekmek banayim istiyor. Umarim icinde bulundugu garajlar yikilinca lokanta da yeni bir mekana tasinir ve umarim haslamasinin lezzeti degismez.

Oburcuk 14 Mayıs 2019 14:22
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kuzu haşlama, tandır, çoban kavurma; denediğimiz tüm et yemekleri oldukça lezzetliydi. Mekan salaş, eski Etlik garajlarında bulunuyor. Birkaç ay önce ziyaret ettiğimizde yıkılacağı söylenmişti. Bir esnaf lokantasına göre fiyatların yüksek olduğu düşünülebilir ancak kalite ve lezzeti gördüğünüzde pişman olmayacağınızı gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.

Osman OKUR 18 Şubat 2019 16:14
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kuzu haşlamasını tavsiye ediyorum.

Erdem Topçu 6 Şubat 2019 15:33
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Ankaranın nevi şahsına münhasır lokantalarından biri haşlaması ve kavurması enfes.Şiddetle tavsiye edilir

Mustafa Köse 29 Ekim 2018 11:20
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Sabah erken saatlerde ankaranın en güzel kuzu ayak paçasını yapıyorlar.Bu arada 60 yıllık garajlarda ki mekan yıkılacak.Yıkılmadan böyle bi müessesenin görülmesi ziyaret edilmesi haberi yapılması gerekli.

Servet Kazım Güney 28 Ekim 2018 22:26
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bolu Akın Lokantası’na gittiğime, burada yemek yediğime çok memnunun. Burada bir tarih ve gelenek yaşatılıyor. Çok geniş olmayan ve hepsi de biribirinden lezzetli, ustalık işi yemekler sunuyorlar. Hala odun ateşinde kuzinede yemek pişiriyorlar. Yemeklerin pahalı olduğuna katılmıyorum. Ben döner, haşlama, pilav ve sütlaç için 75 lira ödedim. İkramlar da var. İsterseniz aynı paraya, şimdi moda olan bir “steakhouse”larla gidip bir porsiyon et ya da bir burgerciye gidip iki tane hamburger de yiyebilirsiniz. Oralarda içecek, tatlı ve ikramları da faturaya ekleyin. Gelenekleri yaşatmanın önemine inanan bir aşçıbaşı olarak ustalarıma saygılarımı sunarım. Ellerine sağlık.

Erkam 28 Ekim 2018 01:47
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Çoban kavurma, haşlama, kuzu kızartma, kurufasulye ve gerçek ankara döneri, hepsini gerçekten denemelisiniz.
Cacık ve mevsiminde salata söğüşü de gerçekten lezzetli.
Tatlılar idare eder başka yerde de yenebilir, bu arada döner genelde 3 gibi biter. Yemeklerin porsiyonu bol fiyat biraz pahali ama değiyor gerçekten.

Ankara’ya gittiğim zaman, kendimi simartmak için ilk buraya giderim.

Burak 26 Ekim 2018 19:43
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kuzu kızartma ve kuru fasülyeyi de tavsiye ediyorum