Ankara’nın en eski lokantalarından biri. Yaklaşık 60 senelik bir esnaf lokantası. Yine kuşaktan kuşağa aktarılan bir müessese. Esnaf lokantasının kalitesi en başta çorbadan belli olur derler. Buradaki paça ve işkembe çorbalarının ikisi de çok iyi. Porsiyonlarda da nisbeten cömertler. Çok güzel kuzu etleri var. Yaptıkları her şey belli bir standartı tutturuyor. Bir esnaf lokantası olarak türünün çok iyi bir örneği. Ankara’ya yolunuz düşerse burada bir öğle yemeği yemenizi tavsiye ederim.

Vedat Milor

4

Tavsiyeler:

  • İşkembe ve paça çorbaları
  • Ankara tava
  • Kuzu incik
  • Sütlaç
  • Ekmek kadayıf
  • Ayva tatlısı
User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Boğaziçi Lokantası, Anafartalar Mahallesi, 06050 Altındağ/Ankara

Telefon:
İnceleme Ekle

25İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Kuzey 6 Ağustos 2020 19:42
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

6 Ağustos 2020 tarihinde öğlen yemeği için yolumuzu değiştirip, sürekli övülen Ankara tava yemeğini yemek istedim. Ne yazık ki standart olarak arpa şehriye pilavı üzerine servis edilmesi gereken yemek diğer yemeklerin yanına kazanla yapılan pirinç pilavı üzerine oldukça kemikli bir et geldi. Açıkcası merak ederek gittiğim yerden memnun olmadan ayrıldım.

Salim Güngördü 26 Haziran 2020 16:38
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Her şeyiyle çok güzel özellikle sütlacı tavsiye ederim.

mustafa islamoğlu 14 Aralık 2019 23:57
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

ankaraya gittiğimdeilk tercihim

Burcu 18 Kasım 2019 18:02
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Ortalama 3 ayda bir düzenli gittigim canım lokanta. Kesinlikle her gittiğimde daha çok seviyorum. Özensiz salata dışında yiyebileceğiniz her şey çok lezzetli ve kaliteli malzeme ile yapılmış

Ufuk Talha Gül 20 Ekim 2019 19:02
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Mekan konsepti olarak güzel zarif bir lokanta. Fakat lezzet ve fiyat olarak değerlendirecek olursak pek verimli geçtiğini söyleyemeyeceğim. Mutfakları çok temiz, servis personeli işine yatkın. Elbesan tava ve kabak tatlısını önerebilirim. Ankara tava yemeyin ben denedim pek iyi değil internetten okuduğuma göre yaptıkları ankara tava her geçen gün dahada kötü oluyormuş.

Serdar 11 Eylül 2019 12:47
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Maalesef her geçen gün kalitesinden kaybediyor, sıradanlaşıyor. Yemeklerinde eski nefaseti yok, ama fiyatlar olabildiğince yükselmiş. Umarım eski günlerine dönerler.

Yavuz 24 Temmuz 2019 11:55
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Ulus’a yolu dusen insanlarin guzel bir oglen yemegi icin aklina gelen birkac mekandan birisi de burasidir. Su ana kadar birkac kez gittim ve acikcasi cok da muthis bulamadim. Duydugum kadariyla Ankara tavasi guzelmis, bir gun mutlaka gidip deneyecegim.

ahmet can 10 Temmuz 2019 19:21
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

son birkaç yıla kadar hakikaten çok iyi idi ama artık değil. önceki hafta paça çorbası içmek istedik, gelen tabakta sadece kemik vardı, et neredeyse yoktu. fiyatlar da artık esnaf lokantası seviyesini aşmış durumda.

Serdar Koç 18 Haziran 2019 09:52
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Maalesef her geçen gün lezzet ve kalite yönünden sıradanlaşıyor, yemeklerde eski lezzet ve özen kalmamış. Üstelik hayli pahalı.

Ali Akses 8 Haziran 2019 23:02
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

7 8 yıl önce gittiğim zaman gayet lezzetli sulu yemekler ve tatlılar yiyordum. En son 2 ay önce gittim, o eski tadı maalesef bulamadım.

Nil BÖLÜKBAŞ 3 Haziran 2019 17:20
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

İlk defa sizin tavsiyenizle gittiğimiz bir yerde hayal kırıklığına uğradık maalesef…

Oburcuk 14 Mayıs 2019 16:01
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Öğrencilik yıllarımdan beri yılda birkaç kez uğradığım bir lokanta. Olumsuz bir deneyimim hiç olmadı. Çorbasından ana yemeğine, tatlısına kadar tüm ürünler belli bir kalitenin üzerinde. Ankara’nın eski ve nezih esnaf lokantalarından.

Osman Umut Karaca 18 Nisan 2019 14:38
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Uzun yıllardır gittiğim bir esnaf loantasıdır. Ancak son iki yıldır her gidişimde, yemeklerin lezzeti ve ürün fiyatı konusunda beni hayal kırıklığına uğratmaktadır. En son 18 Mart 2019 tarihinde öğle yemeği yemeye gittiğimizde, eşime, “Bir daha buraya gelmeyi önerirsem, lütfen gelmememiz konusunda beni uyar.” dedim. Yemekler alelade bir hazır yemek şirketinin vadettiğinden daha lezzetli değil. Yemek fiyatları ise emsal işletmelere göre hayli pahalı. Bir daha gitmeyeceğim ve tavsiye etmeyeceğim; ancak laf açılırsa zamanında iyi lokantalar arasındaydı diye anacağım bir mekan.

Oytun Sengul 23 Aralık 2018 13:37
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Adı gibi gerçek bir İstanbul esnaf lokantası. Hosaf ve Ankara tava (kendi pilavlariyla) Ankara’nın İstanbul’a dönüş yolundan sonraki en iyi ikinci şeyi.

Fiyatları yüksek. Kültür esnaf lokantası. Maalesef eski esnaf lokantası lezzeti ve kültürü için günümüzde bu paraları ödemek zorunda kaldık.

Konumu itibariyle de hayli tarihi. Eski bürokratlar ve İstanbul zenginlerinin de uğrak mekaniydi.

Oğuz 28 Kasım 2018 17:50
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Lezzet olarak tatmin edici olsa bile kesinlikle bir “esnaf lokantası” değil. Fiyatlar Ankara’ya göre üst skalada.

Kendi yoğurdunun olmaması ve plastik kapta market yoğurdu getirmesini de çok garipsedim.

Alper Ersoy 21 Kasım 2018 17:31
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Akşam saatlerinde gittim, şansıma ankara tava yeni çıkmıştı. Az çorba, ankara tava ve cacık tercih ettim. Çorba fena değildi. Ankara tava şu ana kadar yediklerimin en iyisiydi. Yalnız cacığı ve ekmeği pek beğenmedim. Fiyatları bir esnaf lokantasına göre pahalı olsa da ortalamaya göre normal.

Ersin 21 Kasım 2018 08:46
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Maalesef akşam saatinde gittiğimden dolayı bir çok yemek bitmişti. Restoranın en çok satan yemeği olarak sundukları kuzu etli pilavın lezzeti ise gerçekten güzeldi. Servis ve çalışanların kalitesi iyi bir esnaf lokantasından beklentileri karşılıyor.

Ayşe Özbaşı 21 Kasım 2018 08:30
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Vedat Milör’ün Ankaranın en iyi esnaf lokantası dediği için gittiğimiz çok memnun kalınca ortalama 2-3ayda bir gittiğimiz mekan. Masa örtüleri temiz, garsonları gayet iyi servis yapıyorlar. Ankara tava ve çorbaları, bademli pilavı çok güzel. Aşure zamanı gittiğimizde aşuresi de çok iyiydi.

Eren soylu 15 Kasım 2018 10:00
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Öncelikle yemeklet gerçekten belli bir vasatın üzerinde. Ben 2 konuda eleştiri sunmak istiyorum. Böyle bir mekanda kaliteli bir ekmek ve yoğurt bulmak isterim. Ulusal bir markanın hazır paketli yoğurdunu getirmelerini yakıştıramadım. Ayrıca kaliteli bir ekşi maya ekmek bulmak günümüzde zor olmasa gerek.

Mutlu Çalışkan 10 Kasım 2018 22:06
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Ankara’da uzun yıllar yaşayıp da ancak bu sene gidebildim çünkü bulunduğu yere pek yolum düşmez. Keşke daha önce işim düşseymiş dedirtti. Ankara tava ve beşamel soslu ıspanaklı kuzu gerdan yedik eşimle. Ikisi de çok lezzetliydi ama kuzu etini sevmeyenlere biraz koku fazla gelebilir. Tertemiz keten masa örtüleri ve gayet düzgün servis tabak çatalları bir yana, bizimle ilgilenen garson beyefendi bizi ilgisi ve nezaketiyle oldukça etkiledi. Işimiz düşse de düşmese de daha sık gelmeye karar verdik.

Servet Kazım Güney 28 Ekim 2018 22:38
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Birçok kez gittiğim, işine büyük özen gösteren, her zaman kaliteli malzeme kullanan, malzemeyi yerinden ve yerli üretim olandan alan, kırk yılı aşkın süredir çalıştırdığı ustaları olan ve ustalarını da kendi içinden usta çırak ilişkisiyle yetiştiren bir işletme. Ankara’nın en iyi esnaf lokantalarından biridir. Gittiğiniz her seferde memnun kalacağınız bir mekan. Daha önceleri radyo programımda da ağarlama fırsatım olmuştu. Sahibi Halil İbrahim Boyacıoğlu ve ustalarıma saygılar sunarım.

Emre 28 Ekim 2018 13:35
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Fiyatlar fahiş.Esnaf lokantasında 2 az yemeğe 50 lira hesap ödendiğini görmedim.

HASAN HÜSEYİN ÜNAL 26 Ekim 2018 20:47
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

.

Levent Akaydın 26 Ekim 2018 14:59
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Öğrenciliğimden kalma mükemmel bir esnaf lokantası Türkiye’nin en iyilerinden özellikle kuzu kapaması efsane

Numan 26 Ekim 2018 14:29
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Ankara tava dışında mükemmel diyebilecek bir lezzet yok. Ankara tava yemek isteyenler için güzel bir adres.