Ankara’nın en eski lokantalarından biri. Yaklaşık 60 senelik bir esnaf lokantası. Yine kuşaktan kuşağa aktarılan bir müessese. Esnaf lokantasının kalitesi en başta çorbadan belli olur derler. Buradaki paça ve işkembe çorbalarının ikisi de çok iyi. Porsiyonlarda da nisbeten cömertler. Çok güzel kuzu etleri var. Yaptıkları her şey belli bir standartı tutturuyor. Bir esnaf lokantası olarak türünün çok iyi bir örneği. Ankara’ya yolunuz düşerse burada bir öğle yemeği yemenizi tavsiye ederim.

Vedat Milor

4.5

Tavsiyeler:

  • İşkembe ve paça çorbaları
  • Ankara tava
  • Döner
  • Kuzu incik
  • Sütlaç
  • Ekmek kadayıf
  • Ayva tatlısı
User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Boğaziçi Lokantası, Anafartalar Mahallesi, 06050 Altındağ/Ankara

Telefon:
İnceleme Ekle

11İncelemeler

captcha-input
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Oğuz 28 Kasım 2018 17:50
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Lezzet olarak tatmin edici olsa bile kesinlikle bir “esnaf lokantası” değil. Fiyatlar Ankara’ya göre üst skalada.

Kendi yoğurdunun olmaması ve plastik kapta market yoğurdu getirmesini de çok garipsedim.

Alper Ersoy 21 Kasım 2018 17:31
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Akşam saatlerinde gittim, şansıma ankara tava yeni çıkmıştı. Az çorba, ankara tava ve cacık tercih ettim. Çorba fena değildi. Ankara tava şu ana kadar yediklerimin en iyisiydi. Yalnız cacığı ve ekmeği pek beğenmedim. Fiyatları bir esnaf lokantasına göre pahalı olsa da ortalamaya göre normal.

Ersin 21 Kasım 2018 08:46
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Maalesef akşam saatinde gittiğimden dolayı bir çok yemek bitmişti. Restoranın en çok satan yemeği olarak sundukları kuzu etli pilavın lezzeti ise gerçekten güzeldi. Servis ve çalışanların kalitesi iyi bir esnaf lokantasından beklentileri karşılıyor.

Ayşe Özbaşı 21 Kasım 2018 08:30
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Vedat Milör’ün Ankaranın en iyi esnaf lokantası dediği için gittiğimiz çok memnun kalınca ortalama 2-3ayda bir gittiğimiz mekan. Masa örtüleri temiz, garsonları gayet iyi servis yapıyorlar. Ankara tava ve çorbaları, bademli pilavı çok güzel. Aşure zamanı gittiğimizde aşuresi de çok iyiydi.

Eren soylu 15 Kasım 2018 10:00
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Öncelikle yemeklet gerçekten belli bir vasatın üzerinde. Ben 2 konuda eleştiri sunmak istiyorum. Böyle bir mekanda kaliteli bir ekmek ve yoğurt bulmak isterim. Ulusal bir markanın hazır paketli yoğurdunu getirmelerini yakıştıramadım. Ayrıca kaliteli bir ekşi maya ekmek bulmak günümüzde zor olmasa gerek.

Mutlu Çalışkan 10 Kasım 2018 22:06
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Ankara’da uzun yıllar yaşayıp da ancak bu sene gidebildim çünkü bulunduğu yere pek yolum düşmez. Keşke daha önce işim düşseymiş dedirtti. Ankara tava ve beşamel soslu ıspanaklı kuzu gerdan yedik eşimle. Ikisi de çok lezzetliydi ama kuzu etini sevmeyenlere biraz koku fazla gelebilir. Tertemiz keten masa örtüleri ve gayet düzgün servis tabak çatalları bir yana, bizimle ilgilenen garson beyefendi bizi ilgisi ve nezaketiyle oldukça etkiledi. Işimiz düşse de düşmese de daha sık gelmeye karar verdik.

Servet Kazım Güney 28 Ekim 2018 22:38
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Birçok kez gittiğim, işine büyük özen gösteren, her zaman kaliteli malzeme kullanan, malzemeyi yerinden ve yerli üretim olandan alan, kırk yılı aşkın süredir çalıştırdığı ustaları olan ve ustalarını da kendi içinden usta çırak ilişkisiyle yetiştiren bir işletme. Ankara’nın en iyi esnaf lokantalarından biridir. Gittiğiniz her seferde memnun kalacağınız bir mekan. Daha önceleri radyo programımda da ağarlama fırsatım olmuştu. Sahibi Halil İbrahim Boyacıoğlu ve ustalarıma saygılar sunarım.

Emre 28 Ekim 2018 13:35
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Fiyatlar fahiş.Esnaf lokantasında 2 az yemeğe 50 lira hesap ödendiğini görmedim.

HASAN HÜSEYİN ÜNAL 26 Ekim 2018 20:47
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

.

Levent Akaydın 26 Ekim 2018 14:59
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Öğrenciliğimden kalma mükemmel bir esnaf lokantası Türkiye’nin en iyilerinden özellikle kuzu kapaması efsane

Numan 26 Ekim 2018 14:29
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Ankara tava dışında mükemmel diyebilecek bir lezzet yok. Ankara tava yemek isteyenler için güzel bir adres.